RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Draconian

Go down 
+10
D(emo)n_Hunter
lluussii
Илмари
wolf-eyes
ophellia
CrazyGoD
Puppet Master
Щорко
(s)Ain't
nameless
14 posters
АвторСъобщение
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Draconian   Draconian EmptyПон 19 Яну 2009, 21:10

Draconian Draconian2

През май 1994та година,барабаниста и вокалист,Йохан Ериксон и басиста и вокалист Джеспер Столп и китариста Анди Хинденаас създават групата Керберос,която свирела дет метъл с блек метъл влияние.Седем месеца по-късно,вокалистът и текстописец Андерс Якобсон се присъединява към групата и нейното име се променя на Дракониан.
Тяхното първо демо- Shades of a Lost Moon,било записано през октомври 1995,седмица след първия им концерт на живо.Демото било записано с флейтистката и вокалистка Джесика Ериксон,и зад синтезатора вокалистката Сузане Арвидсон и със специалното участие на Андреас Хааг който участвал във интродукцията на "My Nemesis".Албумът бил издаден през февруари 1996,тогава към групата се присъединил китариста Магнус Бергстрйом
Не получили договор за Shades of a Lost Moon,затова в началото на 1997 групата започнала да издава тяхното второ демо-In Glorious Victory Бандата обаче била незадоволена от качестовто на записа и не продължава записа на релийза
В следващите месеца,двама от членовете на групата трябвало да довършат военната си служба,като по този начин забавили развитието на групата.Техните репетиции,обаче продължавали.Сузане Арвидсон,напуснала групата по лични причини и била заместена от Андреас Карлсон.
И през 1998 и през 1999 бандата правила концерти.След получаването на положителни реакции те решили да влезнат отново в студио и през август 1999,Драцониан записали Closed Eye of Paradise,,албум известен с темата на Луцифер и неговите паднали ангели,Сузане Арвидсон е гост вокал на този проект.Албумът обаче бил лошо продуциран и бандата решила да прекара време да го подобри и преди да го реализират.Между май и юни 2000,Андреас Карлсон,Андерс Якобсон и Йохан Ериксон работили над записания материал вмъквайки микс от инструменти и дооправяйки ефектите.Тогава демото било реализирано.
Стилът на Дракониан оттогава станал по-бавен и тъмен и отразявайки този стил тяхното второ парче, Frozen Features,било пуснато промоционално по интернет в ЦД формат.Китариста Анди Хинденаас напуска групата и е заместен от барабаниста Йохан Ериксон,тогава барабаните били оставени на Джери Торстерсон,който се присъединил към бандата.Успоредно с тези промени,демото на бандата получило позитивни отзиви от критиците на готик метъл сцената.Последното демо Dark Oceans We Cry ,било записано през 2002 и било последвано от договор със звукозапизната компания Напалм Рекърдс.
Дебютният албум Where Lovers Mourn,бил записан под погледа на Крис Силвър през юли 2003,и бил издаден 3 месеца по-късно.Повечето от песните били презапис на тяхните по-ранни композиии.Последвало и турне.
Следващия успех на Дракониан бил албума им Arcane Rain Fell,от 2005,който се отличавал с нова версия на тяхната 15 минутна дълга епична "Death, Come Near Me",и също така с Райън Хенри(от Necare),като гост.Те издали The Burning Halo през 2006 след няколко отлагания.
През септември 2007,групата започнала запис на техния четвърти албум Turning Season Within в Fascination Street Studiosв Йоребро с продуценти Йенс Богрен и Дейвид Кастилио(Opeth,Katatonia)


Current members :

* Johan Ericson – backing vocals, lead guitar (1994–present)
* Anders Jacobsson – vocals (1995–present)
* Andreas Karlsson – keyboards, programming (1997–present)
* Jerry Torstensson – drums, percussion (2000–present)
* Lisa Johansson – vocals (2002–present)
* Daniel Arvidsson – rhythm guitar (2005–present)
* Fredrik Johansson – bass (2006–present)


Discography :

Studio albums

* Where Lovers Mourn (2003)
* Arcane Rain Fell (2005)
* The Burning Halo (2006)
* Turning Season Within (2008)

Demo albums

* Shades of a Lost Moon (1995)
* In Glorious Victory (1997)
* The Closed Eyes of Paradise (1999)
* Dark Oceans We Cry (2002)

EP

* Frozen Features (2000)

Singles

* "No Greater Sorrow" (2008)
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПон 19 Яну 2009, 22:51

мила моя, ти май си вторият човек, за когото знам, че ги слуша ;D направо е грях, като се има предвид каква страхотна група са... на мен любимите ми песни са "The gothic embrace" и "Serenade of sorrow" ^^
Върнете се в началото Go down
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПон 19 Яну 2009, 22:56

И аз не познавам много хора, които да ги слушат, но групата е адски добра..от първия път ме грабнаха и да първата им песен която чух беше точно "The gothic embrace" ;D от тогава насам съм като вманиачена.
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПон 19 Яну 2009, 23:00

йей да бе, точно! ;D и аз за пръв път слушах "The gothic embrace" и направо бях вманиачена по нея =D а да, и "Cry of silence" също е мн добра...
Върнете се в началото Go down
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПон 19 Яну 2009, 23:02

Абе аз до сега няма тяхна песен, която да съм чула и да не ми е харесала Heart
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyЧет 30 Апр 2009, 21:19

такава група отдавна търся.. бавна и красива.. кво повече да искаш..<3
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 01 Май 2009, 18:44

Draconian Big-B0000DH294
Доста освежителен албум, никак подтискаща атмосфера, въпреки дуум характера си, но в замяна са включени елементи, които никой не би очаквал. Албума би бил подходящ и за не-феновете на дуума, тъй като чистата красота се пренася и в тези тъжни мелодии.


Draconian 00-draconian-arcane_rain_fell-2005-front-Cover
Солидно, тъмно-тъмно и меланхолично парче на изкуство.


Draconian 00-draconian-the_burning_halo-2006-front-Cover
Продукцията е отлична, в лириките има брилянтни проблясъци, а самите музиканти са в невероятна хармония, правейки музиката си перфектна.


Draconian Post-295452-1204109937
Албума е изпълнен с мелодия. Напомня ми донякъде на Velvet Darkness They Fear от Theatre of Tragedy. Сладкият глас на Лиса, дърпа още точки за албума, плюс това групата е получила и добра помощ от Paul Kuhr (Novembers doom). Темпото на музиката е средно, изпълнено с мелодии напомнящи ми на преди малко спомената група и последните два албума на Katatonia.
Върнете се в началото Go down
CrazyGoD
Newbie
Newbie
CrazyGoD


Male
Age : 33
Брой мнения : 38
Location : Първомай
Рейтинг : 5
Registration date : 08.06.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyСря 10 Юни 2009, 11:23

Зимата на 2006-та година. Мрачно време, късно привечер. Чета поредната книга на Кинг и се ядосвам на ум, че компютъра ми се изпържи. Сещам се, че последно бях записвал разни дискове, пускам на DVD-то и произволно пускам някоя папка. Зазвучават рифовете на "She Dies". Спирам да чета и се заслушвам! Свършва песента, почва Through Infectious Waters (A Sickness Elegy). Заслушвам се още повече...
Същата вечер изслушах поне 4 пъти целия албум! От тогава Draconian на ред с още няколко Дуум банди са едни от любимците ми!
Върнете се в началото Go down
ophellia
Newbie
Newbie
ophellia


Female
Age : 30
Брой мнения : 2
Рейтинг : 0
Registration date : 17.06.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyСря 17 Юни 2009, 17:19

Обожавам тази група! Песните им са толкова чувствени и мелодични Heart Death, come near me беше първата им песен която чух и си остава една от любимите ми
Върнете се в началото Go down
wolf-eyes
Fan
Fan
wolf-eyes


Male
Age : 34
Брой мнения : 404
Location : Пловдив
Рейтинг : 6
Registration date : 02.01.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyЧет 18 Юни 2009, 23:10

Абе яки парчета имат,но името малко на арменско ми мяса Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 19 Юни 2009, 00:18

Яки са, на моменти някво много апокалиптично звучат. Пък и са супер красиви <3
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 19 Юни 2009, 09:40

wolf-eyes написа:
Абе яки парчета имат,но името малко на арменско ми мяса Laughing Laughing Laughing

Draconian както можеш да се досетиш произлиза от латинското Draco, което преведено на съвременен български език означава Дракон. С други думи нищо арменско няма в цялата история Smile

А иначе щом аз харесах 1-2 песни от тези дадени като пример от Моята богиня ( тя си знае коя е tongue_smile ), а принципно това далеч не е моя стил ... абе добри са няма спор Smile
Върнете се в началото Go down
wolf-eyes
Fan
Fan
wolf-eyes


Male
Age : 34
Брой мнения : 404
Location : Пловдив
Рейтинг : 6
Registration date : 02.01.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 19 Юни 2009, 11:44

DRAGON написа:
wolf-eyes написа:
Абе яки парчета имат,но името малко на арменско ми мяса Laughing Laughing Laughing

Draconian както можеш да се досетиш произлиза от латинското Draco, което преведено на съвременен български език означава Дракон. С други думи нищо арменско няма в цялата история Smile

А иначе щом аз харесах 1-2 песни от тези дадени като пример от Моята богиня ( тя си знае коя е tongue_smile ), а принципно това далеч не е моя стил ... абе добри са няма спор Smile

Хах добре,драко,просто се майтапех,нямаше нужда да ми четеш лекции по латински Wink
Върнете се в началото Go down
lluussii
Great
Great
lluussii


Female
Age : 31
Брой мнения : 292
Location : Варна
Интереси : рок музика, клавири
Рейтинг : 9
Registration date : 23.10.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 26 Юни 2009, 14:35

уау, съвсем бях забравила за ази група... Doh
добре че видях темата, трябва да изтегля дискографията, че досега май само 4-5 техни песни съм чувала, а са прекрасни! Клавирите са мед!
Върнете се в началото Go down
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyПет 21 Авг 2009, 11:53






Върнете се в началото Go down
D(emo)n_Hunter
Moderator
Moderator
D(emo)n_Hunter


Female
Age : 32
Брой мнения : 3541
Location : Плевен
Интереси : хирургия
Рейтинг : 94
Registration date : 10.11.2008

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyЧет 10 Сеп 2009, 23:52

Аз пък реших да си дръпна нещо да ги чуя преди около месец и те пък взеха, че ми харесаха : )
Любима песен все още не мога да кажа, че имам, но наистина имат адското добре звучене.
Върнете се в началото Go down
Nienor
Great
Great
Nienor


Female
Age : 31
Брой мнения : 309
Location : Пловдив, Norway
Рейтинг : 0
Registration date : 17.10.2009

Draconian Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Draconian   Draconian EmptyСъб 20 Мар 2010, 23:46

Нека вдигнем темата от дъното.

Такааам.Draconian са неслучайно една от любимите ми дуум групи.Лириката им е превъзходна, а начинът, по който се преплитат дрането и нежността на Лиса и Андерс, е неземен.И ако това не е достатъчно, мелодиите им направо ме карат да си настръхна, а малко групи могат да ми го причинят с музиката си.
Решавам обаче да пусна нещо малко по-различно, което все пак си остава на върха на списъка ми с любимите им песни.