RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Утрото на мрака

    Go down 
    +9
    fonix
    Алфонсин
    RoZzi
    mpayne
    RockPlace
    antani
    Илмари
    Щорко
    Руто
    13 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2
    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyВто 20 Яну 2009, 20:38

    First topic message reminder :

    От сега ви предупреждавам,че това е тема за тези,които обичат да четат. Който се плаши от много думи,скупчени на едно място,може да спре до тук!

    Това е началото на грандиозен проект в стила на "Властелинът на пръстените" и "Междузвездни войни",както и в похвата на Зиндел, като разбира се, ще вложа и много неща от себе си,за да не бъде типичен за гореописаните.

    Нямам представа колко ще са книгите,частите в тях,главите...

    Може и да не направя революция във фантастиката,фентъзито и екзистенционалната белетристика,но поне ще се забавлявам.А ако още някой се забавлява заедно с мен,какво по-хубаво от това? Smile

    Ще гледам да поствам по две глави месечно,или поне по една в зависимост от вдъхновението ми.

    Ще поствам,дори никой да не чете devil
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyСря 07 Апр 2010, 16:33

    2. АЛЕКС

    Беше изминала седмица, откак животът ми придоби старото, но добре забравено измерение на грижата за друго човешко същество. С всеки изминал ден Алекс, дори без да го съзнава, сваляше пласт след пласт от мраморната обвивка, покрила като щит сърцето ми. Не беше само топлината от друго човешко присъствие – в хлапето имаше нещо - дали в големите му, чисти и невинни кафеви очи, в които виждах по-голяма преданост дори и от тази на Рекс, дали от лъчезарната му усмивка, която огряваше слабото му, продълговато, красиво като на момиче лице иззад кафевите кичури бляскава, волно спускаща се до под слънчевия сплит коса, дали от готовността му да бъде полезен, появявайки се винаги, като се захванех да върша нещо - не знам, но малчуганът ме караше да се чувствам като баща; като щастлив баща. От него се долавяше повея на един отдавна загинал свят – земята се бе завъртяла едва пет пъти около слънцето, но светът в който се бях родил се беше изпарил под атомните бомби сякаш преди милион години и сега се проявяваше в Алекс, в уязвимата му доверчивост, в детската му склонност да се привързва, в надеждата за утрешния ден, която се излъчваше от всяко негово движение, всяка негова усмивка, всяка мълчалива сълза, търколила се по бузата му при спомена за изгубените близки хора...

    Седях срещу него от другия край на масата и търпеливо, дори с някакво умиление, го изчаквах да довърши молитвата си. Първите няколко пъти, когато го видях да се моли преди хранене, се бях учудил, дори ме досмеша. „Синко”, казвах си на ум, „погледни каква пустош е навън, където главен властелин е Смъртта, а неин верен помощник е Лудостта на изродилия се инстинкт за самосъхранение, и посочи ми там този твой Бог, на Когото се молиш...”. Постепенно обаче, особено вечер, когато вън бушуваха смъртоносни виелици, а дърветата се свличаха с разпукани от арктическия студ стволове, малката ни, топла и уютна стаичка, с игривите пламъци в камината, газовите лампи по ъглите, рафтовете с книги по стените, с хипнотизиращите пламъчета на свещите върху обилно отрупаната ни маса, радостта от звука на човешки глас, който благодареше, вместо да пищи, ни отделяха като във вълшебна сфера – мен, Алекс и Бога, към Когото отправяше молитва и нерядко се хващах как устните ми безмълвно изричат заедно с него „Хлябът наш насъщний дай ни днес и прости нам греховете, както и ние прощаваме на всеки наш длъжник...”

    - Амин! – завърши той и вдигна глава.
    - Амин! – повторих и чак когато лицето му грейна от пленителната му усмивка, осъзнах, че съм казал цялата молитва със сплетени пред мен ръце, заедно с него. В този миг в стаята сякаш стана по-светло, по-топло, по уютно. Просълзих се и се пресегнах през масата да хвана ръката му. – Благодаря ти..., Алекс... – закашлях се, - благодаря!

    Алекс кимна без усмивката да слиза от лицето му, взе чинийката с кокали за Рекс, който клечеше до него с изплезен език и го гледаше сякаш той беше целия му свят, - Ето, Рекси – тази вечер имаме пир, ето угощение и за теб, - поднесе я пред краката му и игриво разроши козината върху главата му.

    На следващия ден щях да ходя за провизии и обикновено преди тези походи си угаждах – кой можеше да каже, дали нямаше да намеря смъртта си из коварните руини на Асеновград – град, просъществувал близо две хиляди години, надживял три империи, пет войни, две от които световни, през последните сто години.

    Като разчистихме масата се настанихме пред камината с Алекс и Рекс дремещ в краката ни. Отпивах отлежалия „Мавруд” и доволно си дръпвах от цигарата. Усещах, че Алекс не одобрява този мой навик, макар и да не бе казал и дума за това. Имаше нещо у него, което ти позволяваше да прочетеш настрoенията му и когато беше недоволен, чувствах угризения без дори да е показал ни най-малък укор.

    - Е, Алекс, какво си спомняш от преди войната?

    Настъпи кратко неловко мълчание. Момчето се беше втренчило в пламъците в камината, сякаш да прикрие в тях сълзите, които въпросът ми беше породил. Знаех, че му беше тежко да си спомня и няколко пъти преди това бях сменял темата след този въпрос, но тази вечер бях решен да науча повече за него. Той бе съживил човешкото у мен и заедно с него присъщата ни абсурдност да не слушаме разума си, който ми казваше да не го опознавам, че утре или вдруги ден хлапето можеше да загине, че възможността да бъде убит или да умре от заболяване беше с пъти по-голяма от тази да оцелее и че колкото по-слабо го познавам, толкова по-малко щях да страдам заради загубата му. И все пак, той беше до мен тук и сега и всяка негова тъжна гримаса караше сърцето ми да се свива, всяка негова усмивка ме понасяше на крилете на надеждата, била тя и безумна, че не всичко е изгубено, че бъдещето можеше да бъде и слънчево, като усмивката му, която огряваше самотната ни стаичка. Аз вече се бях привързал към него до толкова, че да го държа на разстояние и да не го опознавам беше също така болезнено, както и да го изгубя. А може би и повече.

    - Като хубав сън е, - започна момчето, - сън от който се събуждаш тъжен, че не може да продължи и с времето детайлите избледняват, лицата се размазват, но чувството на уют и щастие си остава все така ярко, сякаш си се събудил само преди миг.

    Тази неочаквана словоохотливост ме свари неподготвен. До сега хлапето бе отговаряло само с една-две думи или просто с кимване на глава. Дори не бях предполагал, че има такова развито чувство за слово. Пресегнах се към цигарите, за да прикрия изненадата си, но като забелязах как Алекс си навежда главата и се втренчва във върховете на ботушите си в жест на мълчалив упрек, се отказах от това си намерение, отпих глътка вино и се настаних по-удобно на стола.

    - Продължавай, - казах тихо и затворих очи, за да потъна по-дълбоко в миналото, когато човешката реч те заливаше от всички страни.
    - Спомням си как си играех с другите деца пред блока... обикновено ритахме топка чак до тъмно и така се улисвахме, че мама трябваше да ме извика от терасата, за да се сетя, че трябва да се прибирам.

    Известно време се чуваше само пукането на цепениците в камината. Разбирах, че споменът бе твърде болезнен за момчето и затова го превъзмогне, да му се отпусне гърлото и гласът му отново да стане отново равен, а вероятно да избърше и сълзите от бузите си. Седях полуизлегнат със затворени очи и го чаках сам да реши кога е готов да продължи.

    - След вечеря сядах на компютъра за час-два, най-късно до единайсет, цъках разни игрички, чатих си с приятели, такива работи. Тати беше тираджия и не се задържаше много вкъщи, но пък като се върнеше от някое пътуване, все ми носеше хубави подаръци. Чаках го с нетърпение и му се хвърлях на врата още от вратата. Понякога се дразнех, че не ми даваха да стоя до по-късно, ама на единайсет нямаш много глас.

    Зад спуснатите ми клепачи се редяха картини от едно светло минало, на една отишла си ера. Нима бяха минали само пет години откакто хората живееха в нормални семейства, децата си играеха пред блоковете, хората ходеха на работа...?

    - Липсва ми училището, - продължаваше да говори Алекс, - междучасията де, иначе домашните и часовете, в които се притесняваш да не те вдигнат на дъската си бяха скука. Как съм залягал зад гърба на този на чина пред мене, за да не ме забелязва даскала, като реши да изпитва...

    Макар и със затворени очи, долових в гласа му, че момчето се усмихва. Кимнах леко и също си позволих едва забележима усмивка. Беше хубаво ако не се замисляш от какво е залягал да се крие по-късно.

    - После дойдоха трудни времена. Не че разбирах какво става, но тати спря да пътува, с мама по-рядко се усмихваха и разговорите се въртяха около четиримата президенти, убити в Индонезия. Все по-често чувах думата „война”, хладилникът беше повечето време празен, в училище въведоха нов предмет „гражданска защита” и почти през ден имаше учебни тревоги. Няма да забравя първия път като ни разведоха из бомбоубежищата. Още на входа на първото бяхме впечатлени от дебелата желязна врата, неестествено закачена на една скала. Любопитсвото какво ли има зад нея, как всички се бяхме смълчали, докато влизахме в осветените тунели, които потъваха незнайно къде в недрата на хълма. Постепенно свикнахме с новата обстановка и дори спря да ми прави впечатление, че в раниците до учебниците и тетрадките неизменна част от училищните принадлежности стана противогазът и комплектите за първа помощ.

    Заедно с разказа на момчето изплуваха и моите спомени. Убийството на четиримата беше началото, голямата сензация, която свари света толкова неподготвен, колкото атентатът срещу Световния търговски център десет години по-рано. Конференцията в Сингапур за справяне с Международната криза и Борбата срещу световния тероризъм беше замислена като събитието, което щеше да ознаменува началото на второто десетилетие на двайсет и първи век. Така и стана, но не както беше планувано, или пък точно както беше планувано... кой знае? Три месеца преди това всички медии подеха кампания за огласяването на това най-мащабно събрание на държавни глави в човешката история, на което бяха поканени представители на осемдесет и две страни и на което трябваше да се решат всички глобални проблеми и да се гарантира световния мир чак до края на десетилетието. За съжаление циниците, които твърдяха че най-много се говори за мир точно преди война, се оказаха прави. Всички обвиниха Ал-Кайда, разбира се, но когато се разбра, че в атенатата са замесени ЦРУ, последиците бяха катастрофални. До септември 2010 Сащ се разпаднаха, като някои щати започнаха война помежду си. Тъй като убитите бяха президенти на европейски държави, страните от Европейският съюз напуснаха НАТО и си направиха свой военен пакт и през декември Европа обяви война на Америка. Русия, Индия и Китай се обединиха и нападнаха арабския свят. Израел анексира палестинските територии и обяви неутралитет, тъй като всички по-могъщи държави започнаха да прехвърлят огромни суми в израелски банки. Войната, гладът, лъчевата чума и смъртта препускаха из всички краища на света, яхнали балистични ракети и никой не можеше да ги спре.

    От мислите ми ме изтръгна проскърцването на стола на Алекс. Като отворих очи, видях че се е изправил.

    - Отивам да донеса малко дърва, - обясни той, посочвайки с брадичка към тлеещите главни в камината.

    Как неусетно бе минало времето, докато бях потънал в размишленията си. Сигурно бях пропуснал половината история на момчето. Налях си нова чаша вино и запалих цигара. След минута Алекс се върна няколко дебели цепеници, хвърли ги в камината и отново се отпусна на стола. Рекс го близна по ръката и се сви в краката му.

    - След първите бомбандировки останахме да си живеем по бомбоубежищата, понеже почти не бяха останали годни за живеене сгради. Даже вече не стояхме в тях по райони. Беше пълен хаос. Храната бързо се изчерпа и по цял ден се ровехме из развалините на магазините. Аз обаче през повечето време гладувах, защото вместо да търся храна през цялото време обикалях бомбоубежищата, за да намеря мама и тати. Бяхме се изгубили още през първата бомбандировка и много беше вероятно да са загинали, но аз не исках да го повярвам. Бях се вкопчил в надеждата, че са живи, че ще ги намеря и че всичко ще се оправи и дори гладът не можеше да ме разубеди. Спях на най-различни места, обикновено в това бомбоубежище, където ме свареше нощта, понякога се намираше някой да ми даде парче хляб или консерва, но гладът бързо стопяваше силите ми, докато една вечер просто съм припаднал до едни развалини и ако не беше Брат Теодосий, сигурно там щях и да си умра.

    Цигарата опари пръстите ми и с отривисто движение хвърлих фаса в огъня. Малкият определено беше добър разказвач. Ясно си спомнях онези първи години на войната, когато патрулирах по разрушените улици, за да се поддържа някакъв ред в хаоса, особено когато раздавахме дневните дажби. Виждал съм с очите си хора да си прерязват гърлата за една консерва, а и нерядко застрелвахме по-обезумелите, които се опитваха да плячкосат провизиите. Беше станало нормална гледка изпосталели хора и олюляващи се от глад деца да копаят с подръчни материали из развалините и колчем някой откриеше храна, я сграбчваше и озъртайки се като подплашено зверче, прегърбено притичваше до някой празен ъгъл и лакомо излапваше живителното съкровище, което бе открил.

    - Брат Теодосий беше от манастира „св. св. Кузма и Дамян”, дето е над Куклен, ако го знаеш. Не беше голям манастир – игумена, трима монаси и двама послушника. Манастирът си имаше собствено стопанство и беше относително независим от заобикалящия го свят. Докато всички останали ровеха развалините за храна, монасите слизаха в опустошените градове и ровеха по останките на църквите, за да спасят къде-що намерят някоя икона, кръст или църковна книжнина. Именно до такава разрушена църква съм припаднал, когато ме намерил Брат Теодосии. Вдигнал ме и на ръце ме отнесъл до близкото бомбоубежище, където остана да се грижи за мен, докато не се възстановя достатъчно, за да мога да се върна заедно с него в манастира. Даже си мисля, - тук гласът на момчето потрепери, - че ако не беше заради мен, манастирът още щеше да си стои.
    - Мисля, че ти се полага една чаша вино, Алекс, - изправих се аз бавно с пукащи колена, като се замислих върху странното съвпадение на имената: Теодор, Теодосии. И моето, и името на монаха започваше с гръцката дума „Бог”. Случайно ли беше това или момчето беше специално? Подсмихнах се леко на мисълта си – кога за последно си задавах въпроси без отговори? Преди пет, петдесет или преди петстотин години? Дори не можех да си спомня, но ето, Алекс се появи и въпросите без отговор нахлуха в главата ми. Нямаше как да не е специален, нали? Освен това, хлапето явно се раздираше от чувство за вина, обвинявайки себе си за разрушаването на манастира. Това можеше да се окаже проблем – хората, измъчвани от чувство за вина нерядко правеха необмислени постъпки, водени от подсъзнателния стремеж да се самонакажат. Но не беше само загрижеността ми, че алексовият Танатос може да повлече и мен. Разбира се, че не. Да го гледам как се измъчва беше мъчително и за мен. – Алекс, - започнах аз, като се върнах с неговата чаша вино, - независимо дали Брат Теодосий те беше намерил или не, манастирът щеше да бъде разрушен. Когато храната и питейната вода в градовете се изчерпа, хората се юрнаха към селата и всяко друго откъснато и пощадено от бомбандировките място. Градовете ги разрушиха бомбите, селата и горските обители, си ги разрушихме ние, обезумели от глад и нищета. Войната разруши всичко, Алекс, - казах полагайки ръка върху рамото му и му подадох чашата с вино. Той я пое с две ръце, докато плувналите му в сълзи очи ми разкъсваха сърцето.
    - Сигурно си прав, - каза той и отпи малка глътка. – Всичко е от Бога – и животът и смъртта, и радостта и мъката. Това научих най-напред при монасите. Брат Теодосий ме взе за свой послушник и започна да ме учи. Излизахме с него на терасата на монашеските одаи и под нас се ширеше целият злочест свят. „Погледни, Алекс, царството на смъртта и безумието! Огньовете на разрушението, ледовете на отчуждението. Взри се добре, потърси там пламъче на надеждата и ми кажи виждаш ли такова”. От начало взимах думите му буквално и се взирах ли взирах, докато не ме заболяваха очите, но не виждах нищо друго освен безнадеждност. „Не, Алекс, няма да я видиш там, ако ще очите да си изтръгнеш. Нито ще я видиш по стените на тази обител, нито в пламъка на кандилата и свещите – те светят само за да ни помагат да не забравяме, че тъмнината никога не ще обгърне светлината, никога не ще я погълне. Истинската светлина обаче, истинската надежда, е тук в сърцето ти, което е най-святия храм на Бога. Докато тупти и едно добро сърце, светлината свети в тъмнината и тъмнината не може да я схване”.

    Хлапето не спираше да ме изумява. Нима само преди час не се бях питал и аз самият как би ми отговорил на кого се моли и на какво се надява? А ето, сякаш прочел мислите ми, ме гледаше с тези тъжни очи, които разкъсваха сърцето ми и ми обясняваше, че то е храм на надеждата. И думите му не звучаха кухо, нито заучено – думите му придаваха смисъл на нещата, защото в мъртвата зимна нощ двамата все още бяхме живи, заедно, грижещи се един за друг и да продължаваме имаше смисъл, дори цел – ние бяхме живи в ледената пустиня и това я правеше нея самата жива.

    - Останах в манастира около две години. Навсякъде около нас бушуваше вихърът на войната, а при нас животът продължаваше да си тече по неизменния си начин както преди 1200 години, когато е бил създаден манастирът – ставане в зори, сутрешна служба, лека закуска, нахранваме животните, а след това дълги, незабравими часове на учене с Брат Теодосий: Светото Писание, богословие, жития, черковно-славянски, старогръцки, латински, философия, антична и модерна история... Първоначално не разбирах защо трябва да учим всичките тези неща, но като се запознах с възхода и падението на великите империи от миналото и как неизменно то е било последвано от векове на мрак, а след това възраждане и разцвет, започнах да разбирам мъдростта на времето и да осъзнавам, че нашето малко манастирче е една от многото основи на бъдещия нов свят, който щеше да бъде построен от ученици като мен. Да, аз мога и да умра, но вярвам, че има много като мен по целия свят и когато смъртта се насити, когато лудостта се умори да беснее, светът ще има нужда от нас и наш дълг е да бъдем в него, когато този ден дойде.

    Погледнах празната чаша в ръцете на момчето. „Явно виното е проговорило в кръвта ти”, помислих си аз, но някак без насмешка, дори напротив – по-добре беше да мечтае, отколкото да се самообвинява. Пък и знае ли човек, току-виж оказал се прав.
    Върнете се в началото Go down
    Rashugun
    Epic
    Epic



    Male
    Брой мнения : 674
    Location : Long ago in a northern land..
    Рейтинг : 6
    Registration date : 07.06.2009

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyСря 07 Апр 2010, 18:25

    Тъкмо тръгнах да отварям "Живата факла" на Кинг, ама видях, че си писал продължение, и бързо се отказах.

    Личи си, че не си писал първите две и третата част по едно и също време. Нагласата ти се е променила, третата част е много, много по-положителна. Усеща се, че се вживяваш много в Теодор, дори малко прекалено на моменти.
    Разбирам, че вече има човек до него и животът му става по-топъл, но всичко изглежда вече прекалено лесно, а светът навън си е същият - отрови, сняг, смърт. Не продължава ли да убива? Плюс, че уютното и топличко местенце е в голям контраст с това в първата част, доста голям.
    Първите две части звучаха като миналото, в тази се говори за съвсем, съвсем близко бъдеще. Описанията и разказите им, създаващи връзка със сегашния свят, дето разкриват вероятното бъдеще на човечеството и как безнадеждно всъщност сме тръгнали назад, вместо напред. Тоя похват рулз, поздравления.

    Обобщен коментар: Искам още. Wink

    Ай да хващам Стивън Кинг.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyСря 07 Апр 2010, 19:51

    Avenger написа:
    Тъкмо тръгнах да отварям "Живата факла" на Кинг, ама видях, че си писал продължение, и бързо се отказах.

    Лелееее, каква чест ми направи. (bow)


    Avenger написа:
    Личи си, че не си писал първите две и третата част по едно и също време. Нагласата ти се е променила, третата част е много, много по-положителна. Усеща се, че се вживяваш много в Теодор, дори малко прекалено на моменти.
    Разбирам, че вече има човек до него и животът му става по-топъл, но всичко изглежда вече прекалено лесно, а светът навън си е същият - отрови, сняг, смърт. Не продължава ли да убива? Плюс, че уютното и топличко местенце е в голям контраст с това в първата част, доста голям.
    Именно този контраст съм търсил. Алекс не е обикновено момче, той умее така да променя вътрешния свят на човека, че външният също започва да изглежда коренно различен - задължително качество за един бъдещ Антихрист, но да не издавам повече каква е ролята му в бъдещето.

    Avenger написа:
    Първите две части звучаха като миналото, в тази се говори за съвсем, съвсем близко бъдеще. Описанията и разказите им, създаващи връзка със сегашния свят, дето разкриват вероятното бъдеще на човечеството и как безнадеждно всъщност сме тръгнали назад, вместо напред. Тоя похват рулз, поздравления.

    Обобщен коментар: Искам още. Wink

    Ай да хващам Стивън Кинг.

    Благодаря. Smile
    Приятен Кинг.

    Теодор не е престанал да бъде машина за убиване, просто се е превърнал в терминатор с чувства, които са много важни за момента, когато ще трябва да убие... (тайна майна) Wink
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyЧет 08 Апр 2010, 07:39

    Ох, големи мъки бяха докато стигна до това да го прочета...
    В смисъл че снощи имах работа и видях, че си писал точно преди да изляза, и цяла вечер ме мъчеше това, че не мога да го прочета. Но ето че се намери време преди училище Sunshine


    Каквото и да кажа като коментар, ще е малко, леко блуждаещо и най-вероятно зле изказано, така че за сега ще се събра в 3 думи: адски ми харесва.

    Avenger написа:
    Искам още
    Ставаме двама Smile

    Руто написа:
    Теодор не е престанал да бъде машина за убиване, просто се е превърнал в терминатор с чувства, които са много важни за момента, когато ще трябва да убие... (тайна майна)Wink
    Кой? Къде? Кога? Защо? И най-вече - кога ще стигнеш до там?

    Когато пускаш такива "примамки", само си просиш тормоз Angel (вместо малко по-търпеливото чакане О.о)


    Кога пускаш следващата част? Rolleyes
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyЧет 08 Апр 2010, 11:41

    Днеска си давам почивка, за да може старата сцена да се откъсне малко от новата. Хайде малко предварително разкриване:

    Тео отива за провизии и оставя Алекс във вилата, понеже още не е укрепнал достатъчно. Когато се връща, намира вилата опожарена. Димът от комина е довел ловци на роби, които пленяват Алекс и го отвеждат в ислямизиран Рим. Всъщност съществената част от книгата започва в Рим. Хайде стига толкова. tongue_smile
    Върнете се в началото Go down
    Доцент Бинева
    Rockplacer
    Rockplacer
    Доцент Бинева


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 1071
    Location : Асеновград
    Интереси :
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.07.2009

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyЧет 08 Апр 2010, 12:28

    Ру, един ден, като го довършиш, ще си ги принтирам, ще ги сложа в папка и ще те накарам да ми се подпишеш. За да няма един ден, като ми станеш малко по- известен и да ми кажеш " Ах, ам чи аз тея не ги познавам " ааа ама, ще си те снимам и на снимката, която ще да е заедно с мен и ще си я лепна под подписа ти да няма как да ми се отмаяташ. Ру прекрасна е. Майка ми ме видя да го чета и като разбра, че го е написам Руто и полудя, и ся тръгна тя на работа, каза че върнели се ще го прочете.
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 EmptyЧет 08 Апр 2010, 15:04

    Един ден, когато го довърши, ако никой не иска да го публикува, ще си направя издателство за тази цел biggrin
    И тогава ще трябва да подписва книгите на цял RockPlace xD
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Утрото на мрака - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Утрото на мрака   Утрото на мрака - Page 2 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Утрото на мрака
    Върнете се в началото 
    Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
    Идете на: