RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 L.A.R.P.

Go down 
+15
TheTrooper
Simple
ShadoW
Puppet Master
Жоро
Nox
Щорко
I Cum Blood !
Илмари
Bryan
Ане
CrazY
H3r3tiC
Selene
Amrod Cuthalion
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Amrod Cuthalion
Banned
Amrod Cuthalion


Male
Age : 28
Брой мнения : 78
Location : Plovdiv i Stara Zagora
Рейтинг : 0
Registration date : 22.10.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 25 Окт 2009, 22:33

First topic message reminder :

освен че правя тази теми за ларпъри ( не намерих друга ) искам също така да питам къде се тренира ларп в СтЗ ???


викат ми : \"на жабките\" и все се чудя : \"where the fu*k is this ???\" ....

ако някои може да ми каже ...


Кирилизация
~Puppet Master
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Selene
Rockplacer
Rockplacer
Selene


Female
Age : 32
Брой мнения : 1152
Location : Предимно София О.о
Рейтинг : 43
Registration date : 07.04.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyЧет 29 Окт 2009, 17:42

Ми да ве! Кой колкото може biggrin
Малкия ми меч е за защита ама толкова малко съм тренирала че съм мн непохватна biggrin
Върнете се в началото Go down
I Cum Blood !
Fan
Fan
I Cum Blood !


Male
Age : 30
Брой мнения : 597
Location : Пловдив
Интереси : ПС , Музика , Запознанства , Жени
Рейтинг : 8
Registration date : 09.06.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyЧет 29 Окт 2009, 18:00

не ме кефи нещо
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПет 30 Окт 2009, 09:46

Аз бях няколко пъти на ЛАРП в Пловдив като зрител, но хич не ми хареса - само се дебнат и като се докоснат някъде или 'умират' или докоснатия крайник е 'отсякан'. Точно така си играх в трети-четвърти клас. Но няма да скрия, че немския ларп ми хареса - поне наистина се мажат, не се лигавят.
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПет 30 Окт 2009, 22:08

Bryan написа:
Do you have the courage to face nightwolf?

Bring it on, puppy Bounce

Bryan написа:
да ама ако си без щита имаш голям шанс да ритнеш камбаната още в началото на ларпа

сичко си зависи от тактиката, противника и оръжията ест. Smile


..ианче и на мене германския ларп ми изпълни душата. biggrin
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 13:46

Finrod написа:
Аз бях няколко пъти на ЛАРП в Пловдив като зрител, но хич не ми хареса - само се дебнат и като се докоснат някъде или 'умират' или докоснатия крайник е 'отсякан'. Точно така си играх в трети-четвърти клас. Но няма да скрия, че немския ларп ми хареса - поне наистина се мажат, не се лигавят.

Жорка, прости ми, пиле, но масовките там са по около 600 на 600 човека. Поне на национален ларп са толкова. На национален в България сме около 100 човека. Как си я мислиш ти работата? Пък и да не говорим, че там харчат луди пари и половината си заплата, за да си направят кована броня и прочее. В Б-я най- често или си само с плат (защото е най- удобно) или си с кожа (която е най- често срещана). Напоследък обаче всеки уж се зариби да прави ризници, ама
като ти издънят някой як куест, който изисква прекалено много бягане и физически дейности, да падаш, лягаш, ставаш, въргаляш, катериш, промъкваш и им излиза има няма +10 до 15 килограма отгоре за цял инвентар и ум да ти зайде за кво иде реч.
Друго- зависи вече на какво си бил. Зависи и кога си бил. Защото:
На тренировка е едно, на куест е съвсем различно.
На тренировка сте около 10 до 15, максимум 20 човека от които трима, четирима се бият, останалите пият бира и играят карти (така е от около половин година), колкото до куестовете- има няма 50 човека от други градове си праат айляка и
изпълняват мисии.
А и ларп не е каквото беше. Поне не в Пловдив.
Преди бях редовна. Миналото лято. Обаче сегаааа- само по куестове и само ако е интересен и е с айляк хора.
Колкото до немския ларп- това клипче не е точно ларп. Смисъл ларп е, но е нагласена работа и тактиките са заучени и наговорени. Демек ''Ти ся ше се напрайш че ме риташ, аз обаче щи фана крака, после ще се направя, че те хвърлям. В същия момент искам ти да отскочиш''
Иначе - да.
А и не си мисли, че само като те докоснат дрън дрън. Има много опасни удари, има много несериозни играчи, хиляди пъти съм си идвала насинена вкъщи, даже някъде имам и белези. Не е толкова шега, колкото си го мислиш.


Национален Ларп 1

http://vbox7.com/play:6d9a2fd9


Софиянци бяха решили да си правят кефа сред гората Smile Една съвсем нормална тренировка. Всичко започва съвсем спокойно и хармонично, продължава с трениране на удари и завършва с яко меле ;д

http://vbox7.com/play:643e93d8
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 14:43

Цитат :
Жорка, прости ми, пиле, но масовките там са по около 600 на 600 човека. Поне на национален ларп са толкова. На национален в България сме около 100 човека. Как си я мислиш ти работата? Пък и да не говорим, че там харчат луди пари и половината си заплата, за да си направят кована броня и прочее. В Б-я най- често или си само с плат (защото е най- удобно) или си с кожа (която е най- често срещана).

Има ли значение колко са хората? Като ще е бой да е бой, независимо дали е с шест човека или хиляда и шест.Ако съм гледал тренировка, то тогава тя е доста странна - както казах, стоят, гледат се и се дебнат. Без движение, без без динамика, без нищо интересно. Просто гледат да си резнат някой крайник и толкова. Втория път беше нещо подобно. На третия път двама се биха по подобен начин, пък останалите обсъждаха разни тактики и съюзи. Парите тук нямат значение. Доколкото знам различните материали от които се правят брони имат различна издръжливост, нали така? Пък и доколкото знам 'кована' броня може да се направи от картон или нещо такова (да, гледах такъв клип с такава броня) Та както казах, за да стане интересен ЛАРП, броя за мен няма значение. Нека и двама да са - но нека да го направят интересно. Аз видях достатъчно, че да направя изводи за себе си. Когато видя нещо по-различно може би ще си променя мнението.


Цитат :
А и ларп не е каквото беше. Поне не в Пловдив.
В какъв смисъл не е това, което беше?

Цитат :
Колкото до немския ларп- това клипче не е точно ларп. Смисъл ларп е, но е нагласена работа и тактиките са заучени и наговорени. Демек ''Ти ся ше се напрайш че ме риташ, аз обаче щи фана крака, после ще се направя, че те хвърлям. В същия момент искам ти да отскочиш''
Сериозно ли? Жалко ако наистина е така.

Цитат :
А и не си мисли, че само като те докоснат дрън дрън. Има много опасни удари, има много несериозни играчи, хиляди пъти съм си идвала насинена вкъщи, даже някъде имам и белези. Не е толкова шега, колкото си го мислиш.
Не само си го мисля - дори се пробвах един път. Та дадоха ми един меч и броня (т.е. кожено яке, което има издръжливост два удара, нали така?!) Играхме си с един приятел (на който също му беше за пръв път) и по едно време неговия меч се плъзга по моя и ми докосва пръст на дясната ръка. Дръпнах се и си хванах меча само с дясната ръка, когато отстрани чух лапраджийката, която ми даде меча да казва 'Йоре, дясната ръка вече е резната' аз й викам 'е то само пръста, wtf?!' тя 'няма нищо, без ръка си'.
продължих само с лява ръка да се боричкам и докоснах крака на пртивника, когато отстрани пак чух нещо от рода на 'Мишо, без крак си, клякай!'

Заключенията ми се базират на това, което съм видял и пробвал. Както казах - нека видя нещо различно и интересно и може би ще си променя мнението. Засега си оставам със старото.


П.С.: Забравих да добавя, че преди да почнем да се боричкаме, казаха, че се забраняват удари по незнам си къде, еди какви си движения, еди какво си.. Наистина някои работи трябва да се ограничат за безопасност, но чак пък толкова?!
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 16:14

Илмари написа:
Bryan написа:
Do you have the courage to face nightwolf?

Bring it on, puppy Bounce


хохоохо your dead boy!


Последната промяна е направена от Bryan на Нед 01 Ное 2009, 17:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Жоро
Rockplacer
Rockplacer



Male
Age : 29
Брой мнения : 1144
Location : Стамболийски
Рейтинг : 0
Registration date : 02.10.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 17:25

Батеее Зарибих са и аз по Тоя Ларп ся ше ме карате да бъркам ф Мазята да вадя старите детски зарибявки biggrin
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 20:21

ЛАРП само с Мечо ще играя, та поне ще знам, че ще има сериозни щети...Мечо приготви се да бъдеш сразен! biggrin
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 21:28

Finrod написа:
Цитат :
Жорка, прости ми, пиле, но масовките там са по около 600 на 600 човека. Поне на национален ларп са толкова. На национален в България сме около 100 човека. Как си я мислиш ти работата? Пък и да не говорим, че там харчат луди пари и половината си заплата, за да си направят кована броня и прочее. В Б-я най- често или си само с плат (защото е най- удобно) или си с кожа (която е най- често срещана).

Има ли значение колко са хората? Като ще е бой да е бой, независимо дали е с шест човека или хиляда и шест.Ако съм гледал тренировка, то тогава тя е доста странна - както казах, стоят, гледат се и се дебнат. Без движение, без без динамика, без нищо интересно. Просто гледат да си резнат някой крайник и толкова. Втория път беше нещо подобно. На третия път двама се биха по подобен начин, пък останалите обсъждаха разни тактики и съюзи. Парите тук нямат значение. Доколкото знам различните материали от които се правят брони имат различна издръжливост, нали така? Пък и доколкото знам 'кована' броня може да се направи от картон или нещо такова (да, гледах такъв клип с такава броня) Та както казах, за да стане интересен ЛАРП, броя за мен няма значение. Нека и двама да са - но нека да го направят интересно. Аз видях достатъчно, че да направя изводи за себе си. Когато видя нещо по-различно може би ще си променя мнението.


Цитат :
А и ларп не е каквото беше. Поне не в Пловдив.
В какъв смисъл не е това, което беше?

Цитат :
Колкото до немския ларп- това клипче не е точно ларп. Смисъл ларп е, но е нагласена работа и тактиките са заучени и наговорени. Демек ''Ти ся ше се напрайш че ме риташ, аз обаче щи фана крака, после ще се направя, че те хвърлям. В същия момент искам ти да отскочиш''
Сериозно ли? Жалко ако наистина е така.

Цитат :
А и не си мисли, че само като те докоснат дрън дрън. Има много опасни удари, има много несериозни играчи, хиляди пъти съм си идвала насинена вкъщи, даже някъде имам и белези. Не е толкова шега, колкото си го мислиш.
Не само си го мисля - дори се пробвах един път. Та дадоха ми един меч и броня (т.е. кожено яке, което има издръжливост два удара, нали така?!) Играхме си с един приятел (на който също му беше за пръв път) и по едно време неговия меч се плъзга по моя и ми докосва пръст на дясната ръка. Дръпнах се и си хванах меча само с дясната ръка, когато отстрани чух лапраджийката, която ми даде меча да казва 'Йоре, дясната ръка вече е резната' аз й викам 'е то само пръста, wtf?!' тя 'няма нищо, без ръка си'.
продължих само с лява ръка да се боричкам и докоснах крака на пртивника, когато отстрани пак чух нещо от рода на 'Мишо, без крак си, клякай!'

Заключенията ми се базират на това, което съм видял и пробвал. Както казах - нека видя нещо различно и интересно и може би ще си променя мнението. Засега си оставам със старото.


П.С.: Забравих да добавя, че преди да почнем да се боричкаме, казаха, че се забраняват удари по незнам си къде, еди какви си движения, еди какво си.. Наистина някои работи трябва да се ограничат за безопасност, но чак пък толкова?!


Така. Колко са хората- огромно е значението. Колкото повече, толкова повече по ред причини. Първо- важно е, да. Ако говорим за тренировка- значително по- голяма полза има ако хората са много. Преди се започваше така:
начало- 8 часа. Тренинг бойни формации. Отделно- тъмни елфи ходеха да учат свои такитики, други, трети, пети и десети се пръсваха да си учат и те тактиките, после стана от ''Войните на Седемте Хълма'' отцепване на отделни фракции, като ''Вуплите''; ''Орки и изчадия''; ''Тъмната Гвардия''; ''Вестители на Хаосът''; ''Нарготронд''; ''Странстващи''. На половината им харесваше, на мен лично не. И на още много хора. Постоянно се цепихме, постепенно Пловдивския клан имаше спънка с някой, който всъщност си беше от клана. Това даде повод на много от хората да спрат тренировките и да идват само по куестове. След това съединиха отново всичко във ''Войните на Седемте Хълма'', обаче след дъжд- качулка, до никъде не води. Постепенно хората от 60 станаха 10.
Та преди беше: начало- осем. Тренинг на различните раси и специалности. Стрелците ходеха да стрелят, маговете учеха магии, мечоносци, чуконосци, копиеносци се събираха и си тренираха. След това се започваше с 3 обиколки бягане на терена около Братската, което малко или много беше изморително, но полезно. После- разгрявка. След това всеки си избираше противник и тренираха удари и бойни умения. После се правеха масовки (безброй много), където се тренираше и отиграване на удара. Което гласи- убиват те и изсценираш смъртта си.
Постепенно обаче хората решиха, че трябва от 60 да станат 10 и да ходят само и само да пият бира и да играят карти, а после берат ядове ''защо сме най- слабия клан и защо ни трепят на национални ларпове''. Общо взето много им зееха устите, но малък им беше грамажът в главата, че да преценят кое как и защо и да го приложат.
За куестовете- нямам сведения. Взеха все по- глупави и по- глупави да ги правят. Имало е случаи в които сме се събирали по 80 човека на ларп от различни градове, затова е от значение бройката. Извинявай- едно е да отидеш в гората на ларп с 10 човека и цял ден да ги дириш под дърво и камък, друго е с 80 и да знаеш, че зад всяко едно дърво и храст, може да ти изскочи някой.
Колкото за ограниченията и забранените удари- да. Трябва да ги има.
Спомням си случай в който бившия ми решава, че трябва да направи ''Ахиловия Скок''. Засилва се нашия срещу един пич, скача, набучва го с меча (и то много силно). Другия пич пада. Мечът застава между торса и ръката му- изправен с острието нагоре. Бившия ми пада точно върху меча и се нанизва. Е?
Има много забранени неща. Примерно не мога аз да ида и да въртя меча без да ми пука и да оставя половината ларпъри без наследство. Примерно.
Ударите в главата и врата и силата с която се извършват също е от значение, защото някой може и да е фатален.



Та така общо взето...


П.С. Сега препрочетох поста ти и се спрях на това '''Йоре, дясната ръка вече е резната' аз й викам 'е то само пръста, wtf?!' тя 'няма нищо, без ръка си'.
продължих само с лява ръка да се боричкам и докоснах крака на пртивника, когато отстрани пак чух нещо от рода на 'Мишо, без крак си, клякай!''

Така. Вече си зависи коя ти го е казала и с кой си играл. Правилата са прости- плат- 1 жизнена точка (демек веднъж те удрят и ''нещото ти'' е отсечено. Кожа- 2 жизнени точки. Метал- 3 жизнени точки. От китката нагоре ръката се брои за отсечена. за пръсти и длани - не. Не знам кой ти го е казал това, но се е изгаврил, или не е чел правилата.
За въпросния Мишо- тези неща винаги са ме дразнили. Тъкмо някакси се вживееш в нещата и някой ти изкрещява ''Бе не бе, педал, ей ся ти отрязах крака, майна! Бахти нечестника''
Тук иде реч за феърплей и роулплей. На тези неща с времето се свиква. На това да не шмекеруваш и да си броиш ударите, които ти си нанесъл и които на теб са ти нанесли. Няма как да лъжеш, щото ако ти отсекат ръката и някой те види, че продължаваш да си играеш с нея- все ще има някой, който да те издаде. Wink ;д Колкото до роулплея- бях им казала, че е нужен и на тренировки, за да свикнем и с куестовете, ама не. Те си знаят своето. Ако играха с роуплей и феърплей никога нямаше да има такива ''вметки'' по време на масовка примерно кой на кой кое отсякъл.
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 23:03

Puppet Master написа:
ЛАРП само с Мечо ще играя, та поне ще знам, че ще има сериозни щети...Мечо приготви се да бъдеш сразен! biggrin

О НООО!!!! Да почвам ли да се моля Слейпнир да ме забере преди да ме съсечеш? biggrin biggrin
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 01 Ное 2009, 23:22

дайте и един 2 метра чук на пъпет и ще ги разглуби всичките
ето това е то ЛАРП!!!
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 00:03

такъв в България няма начин да стане.
Иначе да, яко е.
А Брайъне, ти имаш ли случайно регистрация в larp-bg.org? Защото мернах един Bryan, който е писал в темата за турнирите на клановете
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 08:10

да,аз съм
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 14:39

клипчето е добро само дето, не са ми любими такива дето като немогат си измислят персонажи и айде просто да копираме от WoW или Warcraft...глупаво е..и още повече, издава хората на които им липсва въображение. biggrin

Жоре екто ти малко правила от сайта на ЛАРП свързани с въпросното "докосване" и "отсичане"

Отчитане на удари и поражения

1. От играчите се изисква да маркират добре ударите си, т.е. в битка и двамата противника да усетят, че оръжието на единия е ударило тялото на другия, като в същото време ударите не трябва да са прекалено силни. Прекалено леки удари, които не могат реално да бъдат усетени от играча, на когото са нанесени, удари, които представляват само докосване на оръжието до броня или дреха, не се зачитат, на основание на това, че не са били добре маркирани.
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 18:11

Цитат :
Така. Колко са хората- огромно е значението.
Извинявай- едно е да отидеш в гората на ларп с 10 човека и цял ден да ги дириш под дърво и камък, друго е с 80 и да знаеш, че зад всяко едно дърво и храст, може да ти изскочи някой.
Ми.. мисля, че като сте повече трябва да използвате по-голям терен. Като сте по-малко няма смисъл да разпростирате из цялата гора. Т.е. като сте повече - играете на по-голям терен, а като сте по-малко на по-малък. Така хем няма да дириш никой в продължение на часове, хем по-често ще стават масовки. Или поне аз така бих направил (ако зависеше от мен) или поне предложил. Т.е. пак смятам, че дори и с по-малко хора би било интересно, стига да се разберете предварително за терени и прочие.

Цитат :
Колкото за ограниченията и забранените удари- да. Трябва да ги има. Примерно не мога аз да ида и да въртя меча без да ми пука и да оставя половината ларпъри без наследство. Примерно.
Е, да права си, че трябва да има някакви ограничения, но не мисля, че трябва да се прекалява с тях. Все пак това е биткаджийска игра и ограниченията и позоволенията в самата битка би трябвало да са добре балансирани.

Цитат :
Ударите в главата и врата и силата с която се извършват също е от значение, защото някой може и да е фатален.
Преди да започнем да се боричкаме, част от инструктажа беше точно за главата, врата и лицевите части - ударите там бяха просто забранени.


Цитат :
Така. Вече си зависи коя ти го е казала и с кой си играл. Правилата са прости- плат- 1 жизнена точка (демек веднъж те удрят и ''нещото ти'' е отсечено. Кожа- 2 жизнени точки. Метал- 3 жизнени точки. От китката нагоре ръката се брои за отсечена. за пръсти и длани - не. Не знам кой ти го е казал това, но се е изгаврил, или не е чел правилата.
Ми пичката си беше бая запалена ларпаджийка, не мисля, че се ебавала.

Цитат :
За въпросния Мишо- тези неща винаги са ме дразнили. Тъкмо някакси се вживееш в нещата и някой ти изкрещява ''Бе не бе, педал, ей ся ти отрязах крака, майна! Бахти нечестника''
Тук иде реч за феърплей и роулплей. На тези неща с времето се свиква. На това да не шмекеруваш и да си броиш ударите, които ти си нанесъл и които на теб са ти нанесли. Няма как да лъжеш, щото ако ти отсекат ръката и някой те види, че продължаваш да си играеш с нея- все ще има някой, който да те издаде.
Ем.. нали ти казвам - леко го докоснах по крака (беше с 'плат' по краката), като не претендирах, че е отсечен, дори не обърнах внимание, когато момичето пак се обади и му каза да клекне, защото вече бил без крак Blink

А на самото 'шмекеруване' всеки би се изнервил, независимо дали в ларп игра или не. Честността тука вече си опира до самия човек.

Това с докосванията (което видях) е една от основните причини да не ми хареса целия ларп.

А за тренировките - вие си знаете. Продължителността, вида и всичко останало си зависи пак от вас и пак си опира до човека - дали иска да стане добър или не, дали е мързелив.. дали иска/искате да постигнете нещо.. бля бля..



Цитат :
Жоре екто ти малко правила от сайта на ЛАРП свързани с въпросното "докосване" и "отсичане"

Отчитане на удари и поражения

1. От играчите се изисква да маркират добре ударите си, т.е. в битка и двамата противника да усетят, че оръжието на единия е ударило тялото на другия, като в същото време ударите не трябва да са прекалено силни. Прекалено леки удари, които не могат реално да бъдат усетени от играча, на когото са нанесени, удари, които представляват само докосване на оръжието до броня или дреха, не се зачитат, на основание на това, че не са били добре маркирани.
Значи съм участвал в пълна простотия Dots





И все пак трябва да видя нещо по-различно, за да се убедя, че ларп не е това, което бях видял.
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 20:31

Които е ларп да прегледа форума за турнира на клановете и другия ларп на 14ти и да пише после тука
Върнете се в началото Go down
ShadoW
Newbie
Newbie



Age : 32
Брой мнения : 1
Location : Пловдив
Рейтинг : 0
Registration date : 02.11.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 23:04

Добрa вечер на всички!

Реших първото място където да се изкажа да е тук, защото това е една тема която касае мен така както и някои бъдещи ларпъри.

ЛАРПа като всяко нещо се развива независимо дали на някои ни харесва или не. Някои неща, които се случват са за добро, други за зло. ЛАРПа в България вече е много по- различен и то в добро отношение в сравнение с това, което беше в предните 1-2 години.
Вече има хора които тренират навсякъде в България, а не само в 2-3 града. Това само по себе си може да говори за това, че има хора на които играта да им е интересна. Уви, противно на това което всеки си мисли, не на всеки му допада идеята за планината, огъня и стоенето до сутринта за някои от по- голямите ларпове или пък да се костюмира сякаш на 31 октомври и да се разкарва и да се прави на някакво фентъзи същество посред бял ден. Нещо което става всеки път, когато има голям или просто ларп на отркрито или в планина.

Ако все още има интересуващи се форума в larp-bg.org винаги съдържа последната информация за ларповете из страната.

За хората от Пловдив мога да кажа, че трябва да се отказваш от нещо, заради което си преживял или по друг начин казано: Пробвай ако не ти хареса тегли му една майна и готово ; )

За разлика от това, което може да си помислят повечето хора, които биха прочели някои от горните постове все повече хората, които доидат на ЛАРП се аинтересоват да се включат отколкото да се отказват.

Ако някой има въпроси с удоволствие бих отговорил на тях тук или ако се свърже с мен чрез някоя от програмите за чат като скайп, мсн и тн.

Поздрави от Пловдив

ShadoW
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyПон 09 Ное 2009, 15:13

Може ли да пусна една молба?
ТЕЗИ ОТ ВАС, КОИТО СМЯТАТ СЕРИОЗНО ОТ ПРОЛЕТТА (ИЛИ ПО- РАНО) ДА ИДВАТ НА ЛАРП, ДА СЕ ЗАЕМАТ СЕРИОЗНО СЪС ЗАДАЧИТЕ КАТО НАПРАВА НА ИНВЕНТАР И ТАКА НАТАТЪК, ДА СИ НАПИШАТ ИМЕНАТА.
Спешно е и ще кажа за какво. Просто ми кажете кой сериозен, кой не.
(От Пловдив, моля.)
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyСря 11 Ное 2009, 20:01

хахах аз си имам оръжия достатъчно сега правя още 1 брадва двойна и 1 чук но ще ми стигне времето
ивентара ми е проблем но ще го реша някакси
Върнете се в началото Go down
H3r3tiC
Great
Great
H3r3tiC


Male
Age : 31
Брой мнения : 229
Location : In the middle of nowhere..
Интереси : ВсякЪкви xD
Рейтинг : 0
Registration date : 03.10.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyЧет 12 Ное 2009, 01:07

Брой ме Noxy Sunshine
Върнете се в началото Go down
Simple
Newbie
Newbie
Simple


Female
Age : 29
Брой мнения : 49
Location : Ссстз
Интереси : Намиране на отговори? ;d
Рейтинг : 0
Registration date : 26.12.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyВто 29 Дек 2009, 22:30

Все едно са заснели коридорите на СОУ "Иван Вазов" ...
Същата история : д.Но пък изрлежда яко..Amrod Cuthalion и аз съм от Стара Загора,ако искаш ш ходим заедно : д ..Усещам как всичко ще се разбяга като покажем пълната си мощ : д
Върнете се в началото Go down
TheTrooper
Newbie
Newbie
TheTrooper


Male
Age : 31
Брой мнения : 59
Location : Рая... т.е. Пловдив
Интереси : Учене, ЛАРП, Праведна музика, Бира и Приятели
Рейтинг : 0
Registration date : 02.01.2010

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 03 Яну 2010, 19:18

Вижте поста на Шадоу. Много е прав. И за жалост ЛАРП-ът в Пловдив в момента не се развива особенно добре. И знаете ли защо? Защото хората се отказват! Решават, че не могат да стават за тренировките в 9-10-11 часа и всъщност е по-добре да поспят. И знаете ли кое е жалко? Че хора като мен(наистина запалени) зависим от другите.
Доколкото за ударите по главата ще цитирам един въстановчик:"Колкото сме малко ще вземем още да се убием." И да, не трябва да се трепем, по дяволите това е хоби, не война. Вживей се в героя си, повярвай, че наистина можеш да умреш, разиграй го, но не забравяй, че това в края на краищата е игра.
Друго нещо, което често бива пренебрегнато, е роулплей частта. Все пак е Live Action ROLE PLAY. А това е превъплъщаването в героя. И искате ли да ви кажа нещо? Няма почти нищо по-велико от това да се "вкараш във филма". Да застанеш срещу банда орки и да си повярваш, че всъщност ще те изнасилят, убият и изкормят.(не задължително в този ред, орки са все пак)
Като заключение само ще кажа - успокойте се с този "инвентар". Време има много. На първите ви тренировки не е нужно да помъкнете кралската оръжейница с вас или един куп броня. Елате ей-така, облечени адекватно за сезона и настроени за купон. Чувствайте се поканени - 11 часа, в горичката зад Братската могила. Всяка събота след 9 сме там.
Върнете се в началото Go down
Fallen Angel
Rockplacer
Rockplacer
Fallen Angel


Male
Age : 28
Брой мнения : 455
Location : Пловдив
Интереси : Музика и rockplace
Рейтинг : 0
Registration date : 14.11.2009

L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 03 Яну 2010, 19:40

ЛАРПА е яко нещо,мен ме радва! Smile
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 EmptyНед 14 Фев 2010, 10:36

Лятото почвам menace
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





L.A.R.P. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: L.A.R.P.   L.A.R.P. - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
L.A.R.P.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Спорт-
Идете на: