RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Кръговрат или не?

Go down 
+8
hav0k
Железен
Лили.
Илмари
fonix
(s)Ain't
Ане
Жоро
12 posters
АвторСъобщение
Жоро
Rockplacer
Rockplacer



Male
Age : 29
Брой мнения : 1144
Location : Стамболийски
Рейтинг : 0
Registration date : 02.10.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 28 Яну 2010, 01:08

Why do we always ignore those that adore us, adore those that ignore us.Love those that hurt us and hurt those that love us??

- Защо винаги игнорираме хората, които ни боготворят, уважават, а боготворим хората, които ни игнорират?
Защо обичаме тези, които ни нараняват, а нараняваме тези, които обичаме?

Е, какви са вашите размишления и мисли?
Върнете се в началото Go down
Ане
Rockplacer
Rockplacer
Ане


Female
Age : 29
Брой мнения : 460
Location : The shores of Anduin
Интереси : бръм...
Рейтинг : 0
Registration date : 13.05.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 28 Яну 2010, 01:23

Щот искаме това, което не можем да имаме.
Върнете се в началото Go down
Жоро
Rockplacer
Rockplacer



Male
Age : 29
Брой мнения : 1144
Location : Стамболийски
Рейтинг : 0
Registration date : 02.10.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 28 Яну 2010, 01:24

Ане написа:
Щот искаме това, което не можем да имаме.

Не съм съгласен, можем да имаме всичко стига да го искаме достатъчно силно!
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 28 Яну 2010, 02:32

Иванов. написа:


Не съм съгласен, можем да имаме всичко стига да го искаме достатъчно силно!

Тук пък аз съм съгласна.

Иначе по темата.. Замисляла съм се по тея въпроси и преди да видя темата на Джоши. Не знам, всеки различно би отговорил предполагам, но все пак аз си имам някакви размишления. Защо боготворим хората, които ни игнорват? Предполагам, че е заради чувството на недооцененост. Някой не ни обръща внимание и ние веднага решаваме, че ще му покажем на какво сме способни. И започваме да се опитваме да го впечатлим, да излезем на преден план, чисто и просто да се справим с едно предизвикателство. Естествено, някой може да не се съгласи с това, има си и частни случаи.
Защо игнорираме хората, които ни боготворят? Явно сме ги приели за даденост. Сякаш сме свикнали, че ние можем да си живеем живота, да си вършим нашите неща, но сме сигурни, че те вечно ще стоят отстрани и ще ни се кланят, а пък когато имаме нужда, ще ги ползваме за кошче за душевни отпадъци. Иначе през другото време като че ли хич не ни трябват. Колко глупаво звучи.. И колко много хора го правят.
Защо обичаме тези, които ни нараняват? Ей на този въпрос и аз много искам да му намеря отговора. Не, че не съм разсъждавала, даже прекалено много, но... Решение така и не успях да намеря.
Защо нараняваме тези, които обичаме? Защото сме хора, а хората често нараняват. Особено когато сме допуснали някой твърде далеч в сърцето си, така сме му дали възможността да опознае както добрите, така и лошите ни черти, да види силните и слабите ни страни. И наистина, като се замисля, е така - не мислите ли, че би било по-трудно да нараним някого, на когото не би му пукало толкова? Все пак за него сме просто "някой" и той няма да обърне внимание на обидата, под каквато и форма да е тя. Но тези, които наистина ги е грижа, приемат нещата доста по-навътре в сърцето и душата си и именно това е причината да са доста по-податливи на болката, която ние причиняваме.
Върнете се в началото Go down
fonix
Rockplacer
Rockplacer
fonix


Male
Age : 38
Брой мнения : 770
Location : Sofia
Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
Рейтинг : 15
Registration date : 09.09.2008

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 28 Яну 2010, 02:50

Иванов. написа:
Why do we always ignore those that adore us, adore those that ignore us.Love those that hurt us and hurt those that love us??

-Защо винаги игнорираме хората, които ни боготворят,уважават, а боготворим хората, които ни игнорират?
Защо обичаме тези, които ни нараняват, а нараняваме тези, които обичаме?

Е, какви са вашите размишления и мисли?

На първият въпрос ... аз лично нямам отговор, не разбирам това поведение в хората. Може би защото аз не мога да го приема. И не го практикувам.

Мога да боготворя хора само които го заслужават, а това изключва да ме игнорират biggrin

Аз поне не обичам да ме нараняват ... по-скоро хората, които обичам по съвсем оделни причини понякога съзнателно или не ме нараняват ... И е нормално да сме наранени от тези, които обичаме. Мненията и действията на хора, които не обичаме, принципно не ни и не би трябвало да ни вълнуват.

Нараняваме, тези които обичаме, защото това обикновенно са хората, при които вярваме, че няма да има последствия и/или ще ни простят ... Не викаш на шефа си дори и да е виновен, защото не искаш да бъдеш уволнен Smile
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyСъб 28 Авг 2010, 01:40

Съгласен съм си Крис.

Но, да добавя че може би обичаме тези които ни нараняват, за да им покажем че са в грешка или че правят нещо лошо, може би и се опитваме да ги променим, така че да не нараняват и други. верно си е доста сложничко там.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyПет 01 Окт 2010, 22:04

Защо нараняваме хората, които ни обичат?

Пуфето много правилно го каза. Защото знаем, че те ще ни простят. Придържаме се към максимата, че приятелите са тези, които познават и най-тъмните кътчета от характерите ни и все още не са ни оставили. А нужно ли е да им ги показваме? За жалост не осъзнаваме, че всяко нещо си има граници. Близките ни премълчават, когато са наранени от нас, тъй като не искат и те да го направят.

Защо се оставяме да бъдем наранени от тези, които обичаме?
Мисля, че искрицата надежда, която я има във всяко наше начинание е подпалвана и от влюбването/любовта. А и се стремим да опознаем непознатото. То ни влече.

Въпреки изписаното дотук, не мисля, че може да се даде еднозначен отговор на въпросите.
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyНед 03 Окт 2010, 18:08

Пуска се веднъж из нета "Ние нараняваме тези, които обичаме и т.н.", това звучи ученически умно и по детски философско - естествено всички започват да го правят истина като си смучат от пръстите.
Дрънки! Няма такова нещо! Всеки наранява всеки, просто сме прекалено големи грандомани и не си го признаваме! Стига геновеви, пу!
Върнете се в началото Go down
hav0k
Advanced
Advanced
hav0k


Male
Age : 37
Брой мнения : 116
Location : Пловдив/Плевен
Рейтинг : 0
Registration date : 27.09.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyВто 05 Окт 2010, 23:59

Тук ще се съглася с Железен. Надали има определеност в тези неща. Хората нараняват и тези които обичат, и тези които мразят. Но когато нараниш някой, за когото ти пука обикновено отстрани изглежда като драма...ако нараниш пък свой враг, почти всички го приемат за "правилно" - едно заслужено отмъщение. Но да обичаш някой, който те наранява означава, че или си мазохист, или този човек значи (или е значел) наистина много зо теб...второто е трагедия. Sad

А иначе има ги всичките тези митове, че колкото повече се държиш грубо с някой толкова повече той те обича/боготвори/възхищава ти се...глупости! Това може и да върви при малките момиченца, когато момченцата незнаят как да си изразяват любовта и им дърпат косите вместо това. Няма никаква тръпка да падаш ниско само за да се харесаш на някого, на когото надали му пука.

Това са сложни неща според мен за един единствен човешки ум. Да не говорим, че има коренно различни отношения по въпроса между жените и мъжете. Една жена може и да се възхищава на някой, който се държи хладно и незаинтересовано. Това можеби създава тръпката - "тръпката да се покори нещо трудно!" (ест след това тръпката изчезва и става филмче). Докато самолюбието и егото на един мъж обикновено не може да му позволи да направи нещо подобно - "като неще карай да върви, няма я да й се моля на колене...!"

А понякога нараняваме хората, които обичаме без да го искаме наистина. Понякога дори го правим защото нас самите са ни наранявали преди. Ето го кръговрата. Ние не искаме да сме лоши, не искаме да разбием живота на този човек, защото той означава много за нас, но вътрешната ни угнетеност ни кара да бъдем егоисти. Но една минута за прошка струва много повече от сто години мълчание. Ето защо все някой някъде трябва да прекрати този кръговрат на унищожение!

"The stupid neither forgive nor forget; the naive forgive and forget; the wise forgive but do not forget."
Върнете се в началото Go down
DALEK
Great
Great
DALEK


Male
Age : 30
Брой мнения : 270
Location : Варна
Рейтинг : 7
Registration date : 19.08.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyПет 08 Окт 2010, 22:21

Железен написа:
Пуска се веднъж из нета "Ние нараняваме тези, които обичаме и т.н.", това звучи ученически умно и по детски философско - естествено всички започват да го правят истина като си смучат от пръстите.
Дрънки! Няма такова нещо! Всеки наранява всеки, просто сме прекалено големи грандомани и не си го признаваме! Стига геновеви, пу!

Напълно съм съгласен. Забелязал съм че каквото и изречение да конструира човек с две привидно отричащи се взаимно твърдения, ще се намерят доста хора, които да го сметнат за изключително мъдро. Също ако поставим нещо като "Не..., ами (обратното на)..."

Примери:

"Не ние трябва да търсим любовта, а трябва да се оставим любовта да ни намери"
"Не знанието прави човека, а човека прави знанието"
"Не нараняваме другите, като се държим като задници, а нараняваме себе си!"

Ако ги напиша на латиница и с малки и големи букви ще станат хит като описания в сайтовете за запознанства. Също така, ако кажа, че ги е казал Кейни Уест, на когото от известно време се присъжда мисълта "Това което не ни убива, само ни прави по-силни".

Не постът ми е объркан и безсмислен а объркани и без смисъл в живота са тези които четат поста ми.
Върнете се в началото Go down
hav0k
Advanced
Advanced
hav0k


Male
Age : 37
Брой мнения : 116
Location : Пловдив/Плевен
Рейтинг : 0
Registration date : 27.09.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyПет 08 Окт 2010, 22:32

Цитат :
Не постът ми е объркан и безсмислен а объркани и без смисъл в живота са тези които четат поста ми.

...А какво остава за този, който го е написал...?
Това е "Лафплейс" и тук почти всичко е позволено да се обсъжда - даже може да е интересно. Няма лошо човек понякога да си помъчи мозъка с непосилни за него въпроси. Smile ...ако му стиска.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyЧет 20 Яну 2011, 16:47

Жоро написа:
Защо винаги игнорираме хората, които ни боготворят, уважават, а боготворим хората, които ни игнорират?
Аз не винаги игнорирам хората, които ме боготворят.
Не съм ли скромен, а? Току-що заявих, че има хора, които ме боготворят. biggrin
Не ги игнорирам, когато и аз ги боготворя, но не ги и боготворя, когато ме игнорират. Даже напротив!
Всъщност, единственият начин да ме накара човек да го боготворя е да ми покаже, че по-добър от мен в някои от нещата (не всички, в някои), в които аз съм добър. В този смисъл, не ми допада думата "боготворя", понеже това означава придаване на съвършенство, а съвършени хора няма.

Вярно, че се случва да пренебрегвам хора, които едва ли не ме боготворят, но колкото и коравосърдечно да прозвучи, при мене с провесване на езика и въртене на опашка номерът не минава. Освен ако не си куче. Не съм слънце, че да огрея навсякъде, така че ако искаш да общуваме, накарай ме да те гледам с възхищение, а не със снизхождение.

Жоро написа:
Защо обичаме тези, които ни нараняват, а нараняваме тези, които обичаме?
Хм, тука нещо въпросът не е зададен както трябва и това го прави подвеждащ, понеже обърква причината и следствието.

Никого не обичам, защото ме наранява, а може да ме нарани, защото го/я обичам. И vice versa.
Върнете се в началото Go down
Befana
Great
Great
Befana


Female
Age : 29
Брой мнения : 232
Location : Over the hills and far away
Интереси : -self
Рейтинг : 1
Registration date : 19.06.2011

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyПет 05 Авг 2011, 22:00

- Защо винаги игнорираме хората, които ни боготворят, уважават, а боготворим хората, които ни игнорират.- Защото сме така устроени, че да се радваме на внимание. Обичаме да ни обичат. Съгласете се че ако някой до вчера ви е подминавал високомерно, а днес ни се усмихва и демонстрира някакви добри чевства, ще ви стана приятно. Хората, които ни боготворят и обожават, винаги са си там и продължават да го правят, докато тези, на които ние тайничко се възхищаваме, са голямо предизвикателство и често има нещо много потайно и загадъчно в тях. Привличат ни. Но чак да ги боготворим... по скоро отвръщаме на чувствата на първите, но не им го показваме.
-Защо обичаме тези, които ни нараняват, а нараняваме тези, които обичаме?-Защото любовта постоянно ни наранява! Иначе няма да съществува-как би могъл да осъзнаеш какво значи един човек за теб, ако не те нарани. Как би могъл изобщо да прекарваш време с някого без от време на време да правиш някоя глупост? Трябва да си е*аси перфектния за да можеш да избегнеш такива ситуации, ама перфектните никой не ги обича.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyВто 09 Авг 2011, 10:24

Ахах, 10 месеца по-късно - променена представа за повечето неща. Прекрасно, нали. ((:
Няма ник'ви кръговрати, ник'ви такива хави.

Човек не може да бъде наранен, докато сам не пожелае. Все пак ние сме творци на живота си.
Това за боготворенето също е голяма измислица. Не знам защо боготворене, ингориране и тем подобни се смесват в едно.


Върнете се в началото Go down
Bubble
Fan
Fan
Bubble


Female
Age : 29
Брой мнения : 519
Location : Варна
Рейтинг : 9
Registration date : 17.04.2009

Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? EmptyСъб 13 Авг 2011, 23:46

Жоро написа:
Why do we always ignore those that adore us, adore those that ignore us.Love those that hurt us and hurt those that love us??

- Защо винаги игнорираме хората, които ни боготворят, уважават, а боготворим хората, които ни игнорират?
Защо обичаме тези, които ни нараняват, а нараняваме тези, които обичаме?

Е, какви са вашите размишления и мисли?

Защото когато си имаш някой "на въдица" или да ти ходи след задника ти подхранва егото еЙ зарад тва biggrin И сме тъпи егоцентрици и ни е яко и го мачкаме (ако не ни дойде акъла в главата) А тези хора който уважаваме ги уважаваме поради простата причина, че те са си на първо място пред себе си и се уважават и вдъхват респект. Или пък са лицемери, които в последствие опознаваш и виждаш, че са били загуба на време.
За другото...ноу комент...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кръговрат или не? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръговрат или не?   Кръговрат или не? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кръговрат или не?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Лафплейс-
Идете на: