RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Atheist

Go down 
+2
Agent Orange
Thrashler
6 posters
АвторСъобщение
Thrashler
Newbie
Newbie
Thrashler


Male
Age : 30
Брой мнения : 17
Location : София
Интереси : Книги, Футбол, Байкинг и Слушане на тежка музика :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.02.2010

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Atheist   Atheist EmptyЧет 04 Фев 2010, 22:04

Atheist 304logo

Държава : United States of America (Sarasota, Florida)

Жанр : Death/Thrash с елементи на Progressive и Jazz

Година на създаване : 1984

Лирически теми : Nature, Corruption, Politics

Биография :

Началото е дадено през 1984 година, когато китаристът Kelly Shaefer се събира с Steve Flynn (барабани). Първоначалното име на групата е R.A.V.A.G.E. През 1985 към групата се присъединява Steve Freid (вокали) и Roger Patterson (R.I.P.) (бас). С този състав те започват да изпълняват кавъри като групите, на които отдават най - голяма чест са Anthrax, Slayer, Trouble и Exodus. По късно Steve Freid напуска групата и Kelly Shaefer сам решава да се заеме с вокалите. Авторските им творения започват да стават все по - оригинални, а концертите в местните клубове и зали се увеличават. `86 е годината, в която към групата се присъединява втори китарист - Rand Burkey. Демото "Beyond" е издадено през 1988 с вече окончателното име на групата "Atheist". Ноември същата година Atheist имат готов материал за цял албум. В началото на 1989 изданието е вече факт, а името му е "Piece Of Time". След разпространяването на първата им творба, интересът към групата непрестанно се увеличава. Atheist правят съвместни концерти с NAPALM DEATH, MORBID ANGEL, OBITUARY, FORBIDDEN, DEATH ANGEL и EXODUS. 12 февруари 1991 е повратен момент за момчетата, те губят завинаги един изключителен музикант - Roger Lee Patterson, който почива едва на 22 години. Ново попълнение към състава намират в лицето на Tony Choy.
Името на вторият им албум е "Unquestionable Presence" видял бял свят през 1991 година. А той остава като един от най - сложните и невероятни албуми правени досега. Започват многобройните съвместни турнета с групи като CANNIBAL CORPSE, GORGUTS, DECEASED, SUFFOCATION, GOREFEST, BENEDICTION и CYNIC.
През 1993 е издаден и последният им - трети албум "Elements". Предвивеното турне се отлага поради една причина. Групата се разпада заради вътрешни проблеми по отношетие на финансовите въпроси, а Rand Burkey е арестуван заради престъпление.


Последната промяна е направена от Thrashler на Пет 05 Фев 2010, 12:39; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down
Agent Orange
Epic
Epic
Agent Orange


Male
Age : 29
Брой мнения : 628
Location : Видин
Интереси : Футбол
Рейтинг : 2
Registration date : 11.10.2009

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyЧет 04 Фев 2010, 22:05

Все се каня да си изтегля нещо тяхно, но все забравям. Тони (Pubstomper) ми разправяше много интересни неща за тази банда и творчеството им, което доста силно ме заинтригува. Smile Чичо ми също много ги харесва! Blink
Върнете се в началото Go down
Thrashler
Newbie
Newbie
Thrashler


Male
Age : 30
Брой мнения : 17
Location : София
Интереси : Книги, Футбол, Байкинг и Слушане на тежка музика :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.02.2010

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyЧет 04 Фев 2010, 22:17

Задължително си изтегли дискографията им, няма да останеш разочарован Smile

Поздрав с една красика!

Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyПет 05 Фев 2010, 19:31

Барабаниста на групата ми ги слуша и чувам само добри отзиви за тях, явно трябва да си сваля нещо тяхно. Smile
Върнете се в началото Go down
stunnka
Epic
Epic
stunnka


Male
Age : 30
Брой мнения : 716
Location : Варна
Рейтинг : 1
Registration date : 22.09.2009

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyСъб 06 Фев 2010, 00:23

МУЗИКАНТИ ! СЪВЪРШЕНСТВО ! Не знам какво друго мога да кажа, хаха.
Върнете се в началото Go down
Pubstomper
Rockplacer
Rockplacer
Pubstomper


Male
Age : 30
Брой мнения : 460
Location : Варна
Рейтинг : 8
Registration date : 23.06.2009

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyНед 07 Фев 2010, 01:04

Thrashler, поздравления за темата, определено не е излишна, да не говорим че трябваше да се направи. Остани за по-дълго тук, разписвай се по-често, хич да не е, имах възможност да видя къде си писал (то не че са адски много постовете де), хора с твоя музикален вкус никъде не са излишни Smile.
А по темата: Piece of Time ми е един от най-любимите албуми изобщо. Тази година очакваме нова тава, да видим какво ще ни поднесат.
Върнете се в началото Go down
The Marlboro Man
Great
Great
The Marlboro Man


Male
Age : 36
Брой мнения : 272
Location : Загоре и прилежащите му хоримаци / Майнатаун
Интереси : myself
Рейтинг : 0
Registration date : 08.02.2010

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyПон 08 Фев 2010, 03:54

Много любима група . Най-много ми харесва Elements от всичките им албуми . С нетърпение очаквам новият им албум само дано не решат като Cynic да пробват нещо твърде различно от метъла ще бъде голямо разочарование за мен .
Върнете се в началото Go down
Thrashler
Newbie
Newbie
Thrashler


Male
Age : 30
Брой мнения : 17
Location : София
Интереси : Книги, Футбол, Байкинг и Слушане на тежка музика :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.02.2010

Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist EmptyПон 08 Фев 2010, 13:39

Е ще се надяваме да не поемат по - погрешната посока, а да направят това, което направиха Pestilence - безпощаден Death албум, разбирасе със своите уникални елементи, типични за Atheist. Между другото е време да пусна тема и за Pestilence. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Atheist Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Atheist   Atheist Empty

Върнете се в началото Go down
 
Atheist
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: