RockPlace
Какво чакаш? Влизай!

ИндексPortal with galGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Мерило за истинския характер на човек е ...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Сакс
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 669
Интереси : Математика, физика, поезия, спорт;
Рейтинг : 38
Registration date : 01.01.2010

ПисанеЗаглавие: Мерило за истинския характер на човек е ...   Съб 20 Фев 2010, 23:03

Мерило за истинския характер на човек е какво би направил, ако знае, че никой няма да разбере за постъпката му.

Та какво бихте направили вие?

― Елин Пелин
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Mell Ancholia
Newbie
Newbie

Female
Брой мнения : 88
Рейтинг : 0
Registration date : 08.02.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Съб 20 Фев 2010, 23:12

В каква ситуация?
Сакс
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 669
Интереси : Математика, физика, поезия, спорт;
Рейтинг : 38
Registration date : 01.01.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Съб 20 Фев 2010, 23:23

Без значение.
Може би, когато сте нервни, ядосани, искате да си върнете нещо някому. Примерно. Smile

― Елин Пелин
Жоро
Rockplacer
Rockplacer

Male
Брой мнения : 1144
Registration date : 02.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Съб 20 Фев 2010, 23:51

Нищо, освен ако не съм изпаднал в прекалено тежко положение, което се води, да нямаш дом, да нямаш пари, да нямаш никой към, който да се обърнеш, въобще да нямаш нищичко и да знаеш, че неможеш да издържиш дълго така, ето тогава бих прибегнал към кражба и то само заради човешкото самосъхранение.
KillYaAll
Great
Great

Female
Брой мнения : 213
Registration date : 11.01.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Нед 21 Фев 2010, 00:04

Аз съм зла! И ще си взема нещо мое от един бивш, което му дадох едно време, но сега не го заслужава, студеното копеле Disgust
Мо7о_ейнджъл
Legendary
Legendary

Female
Брой мнения : 1325
Рейтинг : 40
Registration date : 12.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Нед 21 Фев 2010, 01:17

Бих помогнала на някой, който има нужда..аз съм такава, че като помагам на някой и не искам да разбира, че съм била аз. Пък и мразя някой да ми се чувства задължен. ;д Странен човек съм ама кво да се прави.. (: tongue_smile
Илмари
Rockplacer
Rockplacer

Male
Брой мнения : 1492
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Съб 28 Авг 2010, 01:00

Само Мото схвана идеята, пък Весо и ти се пообърка май. Ситуацията не би трябвало да има нещо общо. Работата е че няма кой да играе ролята на мерило или негов пояснител.

Но както и да е, аз бих разкопал половината планета, белкем съм намерил някой артефакт. : P
Или пък бих се извикал с такава сила че чак да грохна от умора.
Йен
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1260
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Чет 20 Яну 2011, 17:06

Искам да остана чисто гола.
Някъде навън, под синия безкрай, където ще чувам и виждам живота, където хора ще обикалят около мен, но без да ме виждат.
Да остана за миг гола. Без емоции и мисли, а и без дрехи. За момент бих искала да се освободя от всички окови... както физически, така и психически.
Thrax
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 3983
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 312
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Чет 20 Яну 2011, 17:17

Според Протагор, човекът е мерило за всички неща. Няма да се впускам в спор с древния елин, понеже не е такъв смисълът на темата, но ще използвам твърдението му, за да изградя становище по нея.

Според мен ние не сме това, според това което бихме направили, а според това което правим. Иначе бихме били това, което бихме били, а не това, което сме. Дали някой ни гледа или не, няма особено значение, понеже каквото бихме направили тайно, бихме го направили и явно ако обстоятелствата го позволяват или налагат. Това което правим тайно е скритата ни същност, която обаче не можем да скрием от себе си, от съвестта си, ако ни е останала такава, и именно тя - съвестта ни, е мерилото за истинския ни характер. Без нея сме просто зверове.
New Age Messiah
Great
Great

Male
Брой мнения : 304
Интереси : Автомобили с душа, Tōge шофиране и скорост.
Рейтинг : 8
Registration date : 23.05.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Пет 21 Яну 2011, 14:06

Бих правил абсолютно същото което си правя през цялото време, само дето доста ще си пея и крещя .
Вилито
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1745
Интереси : музика (:
Рейтинг : 9
Registration date : 12.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Пет 21 Яну 2011, 19:57

За мен винаги ситуацията има значение. Гледам да съм добра и да помагам с каквото мога, но има хора, за които просто си губя времето Smile
eMm
Administrator
Administrator

Female
Брой мнения : 2138
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Вто 25 Яну 2011, 14:36

Бих се побъркала. Ако никой не ме виждаше? Това означава да съм сам сама. Да нямам с кого са общувам.. Да, бих се побъркала.

И бих откраднала всичкия шоколад на земята. <3

--------
"Още да говоря – ще загубя смисъл.
Метафората е в безкрайния порой.
Както сливат се вълните с писък,
тъй мисълта се губи в морския прибой."

by Puppet Master <3
Yob
Great
Great

Male
Брой мнения : 346
Рейтинг : 2
Registration date : 09.03.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Вто 25 Яну 2011, 21:34

Манталитет.
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia

Male
Брой мнения : 4510
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 129
Registration date : 13.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Пон 28 Фев 2011, 23:57

Средата около него.Човешкият характер е според средата в която се събира.
Всеки е актьор,някои са по-добри,други не стават за нищо.Но всеки може да попие някаква роля или нещо така-че да се хареса на другите около него.Никои не е себе си в началото на едно запознанство.Характера може да се промени за секунди,може и за години.Живота е една голяма сцена,и всеки е поставен на нея с различна роля,въпросът е ..как ще я изиграе ;р
Missy
Great
Great

Female
Брой мнения : 386
Рейтинг : 1
Registration date : 30.11.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Вто 01 Мар 2011, 15:51

Съгласна съм. Всеки човек е различен сам за себе си, има собствени ценности, преценява ситуацията по свой собствен начин. Така че, според мен всеки човек си има собствено мерило за всичко.
Ania
Global Moderator
Global Moderator

Female
Брой мнения : 2009
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Сря 02 Мар 2011, 09:40

Мо7о_ейнджъл написа:
Бих помогнала на някой, който има нужда..аз съм такава, че като помагам на някой и не искам да разбира, че съм била аз. Пък и мразя някой да ми се чувства задължен. ;д Странен човек съм ама кво да се прави.. (: tongue_smile

Да, и аз си помислих това в началото, но после размислих. Държа хората да знаят какво съмнаправила за тях, за да може ако някой ден имам нужда и те да ми помогнат. Не, защото държа да ми се отплатят или нещо, просто повечето не биха ти помогнали, ако ти не си им помагал някога. Злоба <3
Иначе ако не се виждах? Can't you see? I'm invisible. jawbreaker

Missy
Great
Great

Female
Брой мнения : 386
Рейтинг : 1
Registration date : 30.11.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Сря 02 Мар 2011, 14:49

Мисля че темата малко се променя, но иначе и аз предпочитам, когато направя нещо за някого, да не се разбира, че съм го направила аз. Предпочитам да се разбере от някъде, че аз съм помогнала с нещо или изобщо да не се разбира, но никога не бих се "похвалила" сама. Ако съм направила нещо, то е било защото съм мислила, че това е необходимо и съм имала желание, така че няма причина да се разгласява.
Thrax
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 3983
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 312
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Сря 02 Мар 2011, 14:57

Когато сами говорим за добрите си дела, сме самохвалци. Нека делата ни говорят вместо нас.
Стако
Newbie
Newbie

Male
Брой мнения : 33
Интереси : Литература, музика, гейминг, фотография, театър
Рейтинг : -2
Registration date : 15.03.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   Чет 15 Мар 2012, 17:29

Каквото ми се иска, разбира се. Каквото ми дойде на момента. Направо ме е страх от мен самия на какви неща бих бил способен, ама истината е такава. ^^
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Мерило за истинския характер на човек е ...   

Мерило за истинския характер на човек е ...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1