RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "Загубих баща си, заради отказано изследване"

Go down 
+24
dilaila1
nikoletito
Bubble
Жоро
Blaze
affected_smiling_face
skyforger
TripleBrutal
Gunslinger^^
pi4estiq
dragons_eat_apples!!
Влади
Fr0st NoVa
Kaamos
Вилито
Imperial
Adept
Мо7о_ейнджъл
Руто
Илмари
qkitaki
VampireHeart
sad_but_true_
Ania
28 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 22 Фев 2010, 12:06

First topic message reminder :

(Това е стара новина, но мисля, че трябва да се покаже БЕЗУМИЕТО на българските лекари)


На баща ми, след редица лекарски грешки му поставиха диагноза: множество тумори в мозъка /разговорно казано/. Това след операция от тумор на дебело черво, операция от тумор на бял дроб. В Бургас го следи Георгакиев. Помня, че доста изследвания му правиха и нямаше разсейки. Да, ама човека го болеше глава. Помня, че молеше Георгакиев за скенер, но многократно му беше отказван. И хоп, след година-две дойде и страшната диагноза. А можеше просто да хванем навреме туморите. Но не! И ето всеки доктор онколог гледаше на баща ми, като на пътник.

Помня го как ме чакаше да се върна от Варна на терасата на дома ни. Чакаше ме, за да ми каже през сълзи, че умира. „Е, доктор Георгакиев, как спите нощем?“. Това се питам с години. Какво щеше да му коства този скенер, година по-рано?

Няма да забравя и как татко направи гърч. Вече беше на легло. Извикахме въпросният лекар, а той нахока майка ми. Това така било и по-лошо щяло да става. Защо го била извикала. Е, как защо? Нали е лекар! Колко трябва да си „лош“ за да се скараш на жената на онкоболен, че те е извикала и в очите да и кажеш, че с пътници не се занимаваш! Ей такива хора не бива да са лекари.

Хората с такива заболявания трябва да се уважават. Трябва не да ги третираме като пътници, а като най-смелите хора. Защото те се изправят пред най-страшното и имат сили да се борят с него. И не се борят само с болестта, а с лекуващите ги лекари и тяхното отношение, с безхаберието на държавата. Аз на това му казвам страшна битка. Да се бориш за собствения си живот, въпреки „усилията“ да ти бъде отнет.

Това до сега на глас не съм го казвала, защото много боли. Нямам сили да го кажа без да плача докато говоря. Загубих толкова близък, заради отказано изследване. Може би година и половина по-рано направен скенер щеше да го спаси. Но му беше отказан. Сега моето дете ме пита защо дядо Ники не слиза от звездичките. Как да му кажа, че един лекар си затвори очите за своят пациент и затова то сега няма дядо, а аз – баща.



Angry Angry Angry Angry Angry
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
pi4estiq
Great
Great
pi4estiq


Male
Age : 28
Брой мнения : 243
Location : The Town of mainite
Рейтинг : 0
Registration date : 25.12.2009

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 15 Мар 2010, 16:46

Иванов. написа:
Моят случай е подобен заради едно отказано изследване изгубих дядо си, разбира се, направиха му изследването година и половина по-късно.Ако не си платиш, не се отнасят с същото внимание към теб ако си платиш си бог за тях, те смятат че, който има пари ще е здрав, а който няма да си харесва надгробна плоча... WELCOME TO BULGARIA!

Мхм даскала ми по английски така казва / мн як човек е / - Welcome To Bulgaria
Върнете се в началото Go down
Kaamos
Rockplacer
Rockplacer
Kaamos


Female
Age : 33
Брой мнения : 1165
Location : Варна
Интереси : aaaaa
Рейтинг : 20
Registration date : 19.10.2008

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyВто 16 Мар 2010, 20:13

Влади написа:
какво са 100лв, когато от неговите действия зависи дали ВИЕ ще живеете или умрете? И ако се замислите, при кого бихте се чувствали по-сигурно? При човека на който му се плаща и знаете, че след като е достатъчно добре финансово обезпечен той мисли за вашата операция, или при човека който докато ви оперира се чуди как семейството му да свърже двата края?

Ми не само неговото семейство не е добре; окей, аз отивам там и казвам, че имам било перитонит, било апендицит или нещо такова и тоя ми иска триста лева, аз може да не мога да ги извадя абсолютно от никъде.
Плюс това повечето хирурзи доста добре си свързват двата края.
Върнете се в началото Go down
Bubble
Fan
Fan
Bubble


Female
Age : 29
Брой мнения : 519
Location : Варна
Рейтинг : 9
Registration date : 17.04.2009

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyВто 16 Мар 2010, 20:42

Аня много съжелявам за случилото се...но проблема е, че тези случаи са прекалено МНОГО....
На мен ми се случи обратното...Измъчиха ме до край...Когато бях втори клас се разболях от заболяване на имунната система, имитираше всякакви болести включително през 2-3 минути повръщах дни наред и то кръв...във Шумен ме вкараха в болница и не ме спаси лекар, а ясновидка...бях на ръба, когато майка ми й се е обади и тя е казала кое лекарство да ми бият. След месец това се повтори и отидохме в София, до този момент никой не беше разбрал от какво съм болна, но една лекарка ми направи диагноза Вирусът на Епщайн-Бар. Каза, че с лекарства не става и имунната ми система сама трябва да се справи. Въпрек и това ме подхванаха някакви млади "лекари" и буквално експерементираха с мен...Вкараха ме в болница с оправданието, че трябва да съм под наблюдение и всеки ден ме водиха на различни изследвания...пъхнаха ми 15 сантиметрожа игла в кръка и ми пуснаха ток в мускула и ей такива неща, болезнени и гадни и то за нищо... Намразила сам лекари и болници, от тогава не сам повръщала през живота си (само веднъж)
Върнете се в началото Go down
nikoletito
Rockplacer
Rockplacer
nikoletito


Female
Age : 27
Брой мнения : 1202
Интереси : УайтСнейк, Лами, РокПлейс, Музика
Рейтинг : 0
Registration date : 21.10.2009

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyНед 23 Май 2010, 11:33

БОЖЕЕЕЕЕЕЕ.. НЯМАМ ДУМИ.. ЕЙ ЗА ТАКИВА ХОРА ЗАТВОР ТРЯБВА.. :@:@:@:@
Върнете се в началото Go down
dilaila1
Great
Great
dilaila1


Female
Age : 30
Брой мнения : 378
Location : Plovdiv
Интереси : Музика, Литература
Рейтинг : 7
Registration date : 04.05.2010

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyНед 23 Май 2010, 14:32

Споделям напълно мъката ти. Sad
Върнете се в началото Go down
Unforgiven
Fan
Fan
Unforgiven


Female
Age : 28
Брой мнения : 485
Location : Габрово > Варна
Интереси : книги, музика, приятели ^^
Рейтинг : 5
Registration date : 25.12.2009

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПет 11 Юни 2010, 20:36

Да не говорим пък за бърза помощ...на никой да не му се налага... Когато баба ми беше зле и им се обадих след като им казах че е на 80, те ми казаха, че тя е достатъчно възрастна и е нормално да и е зле...ами да благодарение на тях я загубих... Dots
Върнете се в началото Go down
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos


Брой мнения : 107
Рейтинг : 0
Registration date : 09.07.2010

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 12 Юли 2010, 16:53

Пхах, "България над всичко!"
Върнете се в началото Go down
Yob
Great
Great
Yob


Male
Брой мнения : 346
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 09.03.2010

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 12 Юли 2010, 17:21

CyberneticChaos написа:
Пхах, "България над всичко!"
Не бъркай Родината с държавата!
Върнете се в началото Go down
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos


Брой мнения : 107
Рейтинг : 0
Registration date : 09.07.2010

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:42

ybpride написа:
CyberneticChaos написа:
Пхах, "България над всичко!"
Не бъркай Родината с държавата!
Сложих това, защото наистина не си струва да се биеш по гърдите от гордост с историята на родината ти. Сега не си струва да умреш за каквото и да било.
Чакай, чакай. Родина и държава са едно и също. Родината се простира до там, до където се простира държавата. Тя е държавата, защото си роден в държавата, "бащиното огнище" или каквото и да било.
Върнете се в началото Go down
Yob
Great
Great
Yob


Male
Брой мнения : 346
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 09.03.2010

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:54

CyberneticChaos написа:
ybpride написа:
CyberneticChaos написа:
Пхах, "България над всичко!"
Не бъркай Родината с държавата!
Сложих това, защото наистина не си струва да се биеш по гърдите от гордост с историята на родината ти. Сега не си струва да умреш за каквото и да било.
Чакай, чакай. Родина и държава са едно и също. Родината се простира до там, до където се простира държавата. Тя е държавата, защото си роден в държавата, "бащиното огнище" или каквото и да било.
Родината е всичко.Да струва си и трябва да си изпълнен с гордост от историята на Родината си,от делата на предците си,да спазваш и следваш заветите им,да ги помниш и почиташ.Това обаче няма нищо общо с държавата,която в момента е клоака.Родината не заслужава такава държава.Ама мисля,че не си заслужава да обясням това на човек,чиито съмишленици родиха лозунга "Анархисти напред! Без бог! Без господар! Без родина! Смърт за България!"

Няма нищо общо с темата
Върнете се в началото Go down
denityyy666
Fan
Fan
denityyy666


Female
Age : 30
Брой мнения : 447
Location : Пловдив
Интереси : Психология, фотография, музика, литература! :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.12.2009

"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 EmptyНед 25 Юли 2010, 17:16

Нямам думи, абсолютно безумие е! В такива моменти се замисляме останали ли са изобщо добри лекари?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Загубих баща си, заради отказано изследване"   "Загубих баща си, заради отказано изследване" - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
"Загубих баща си, заради отказано изследване"
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: