RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Няколко Стари неща

    Go down 
    +3
    heart
    RockPlace
    Мия
    7 posters
    АвторСъобщение
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 19 Окт 2008, 13:57

    Не мисля, че е редно да искам от вас да покажете нещо от себе си без да давам и аз нещо (освен бира). Нямам нищо завършено през последните няколко години. Честно казано не съм сигурен дали още ме бива. Но едно време според някой хора имах качества. Едва ли ще сте много тези, които ще ви се чете толкоз. Но ще си поиграя да извадя квото имам онлайн като линкове:

    Кървав залез - http://sivosten.com/content.php?review.213
    Драконови сказания: Краят на Изумрудената стража - http://sivosten.com/content.php?review.212
    Не съм от тези, но... - http://sivosten.com/content.php?review.270
    Не съм от тия, но... - http://sivosten.com/content.php?review.269
    Бягство от безкрайния затвор - http://sivosten.com/content.php?review.259
    Ако бях видим... - http://sivosten.com/content.php?review.244
    My First Time - http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3302

    Тва са тези, които са по-лесни за откриване, има още няколко вкючително стихове, но предполагам и тези са ви в повече.

    Аната но бан дайо. Демек вие сте на ход.
    Върнете се в началото Go down
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия


    Female
    Age : 114
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45
    Registration date : 14.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyПон 10 Ное 2008, 23:27

    [11:26:47 PM] Mия каза: i ako az sum chovek, koito
    [11:26:53 PM] Mия каза: trqbva s edno tvoe proizvedenie
    [11:26:56 PM] Mия каза: da kaje dali e vliuben
    [11:27:07 PM] Mия каза: v nachina, po koito pishesh
    [11:27:10 PM] Mия каза: i v mislite ti
    [11:27:26 PM] Mия каза: i izobshto vuv vsichko v edin razkaz, naprimer, to az bih se omujila
    [11:27:31 PM] Mия каза: kolkoto i smeshna da e metaforata
    Върнете се в началото Go down
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyВто 11 Ное 2008, 20:33

    Всичките са много хубави.. човек.. щом съм се престарал да чета част от тях по няколко пъти Smile
    Вие гласувахте за тези прозиведения с "5 Звезди" Wink
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyВто 11 Ное 2008, 23:51

    Те са на по няколко години. Пък и в Сивостен никой не гледа гласуването.

    Чак пък по няколко пъти. Фен. Кое ти хареса?
    Върнете се в началото Go down
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 12 Ное 2008, 00:02

    Онова за момчето супер много ми хареса.. все едно се гледам отстрани, но с малко променен образ.
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 12 Ное 2008, 01:09

    Франки, тва в оригинал беше на английски и разплака даскалката ми. Тя някак си направила асоциация между героя и мен. Предполагам, че тва означава, че хората не трябва да приличат на него. И поне аз докъдето те знам вече, добре си си, далече от незабележим си.
    Върнете се в началото Go down
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 12 Ное 2008, 09:06

    Ех мерси.. оценявам мнението ти Smile
    Върнете се в началото Go down
    heart
    Advanced
    Advanced
    heart


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 122
    Рейтинг : -1
    Registration date : 29.10.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 12 Ное 2008, 22:27

    Харесва ми как пишеш.
    Най-много ми хареса "Ако бях видим". Smile
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 12 Ное 2008, 22:34

    А на мене любимото ми е за Кървавия залез. biggrin Интересна идея за творба..
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyЧет 13 Ное 2008, 00:54

    Признай си, само него прочете щото беше първото поред и не ти се четяха още бози.

    Мерси, че отделяте време на таз тема. Горе-долу такива неща(като "Ако бях видим..." и "Аз не съм от тези...") исках да пишем тука - кратки и експресивни. Жалко, че нямаше желаещи.

    Кървавия залез има един отвратителен недостатък(всъщност това е недостатък на реалността в която живеем) - кръвта става кафява като засъхне, кофтарка, а?
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyЧет 13 Ное 2008, 12:33

    Мда.Ама какво пък.Залезът във края на Матрицата грееше във всевъзможни цветове(все пак е само картина, като го погледнеш, ще се разпознае какво е, дори и да е кафяво.)
    П.П.Не, прочетох всичко.Харесаха ми.На второ място може би е онова за паралела хлапе-батко(Не съм от тия, но..)
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyЧет 13 Ное 2008, 13:30

    Ади, мерси, че ми го припомни, аз малко само по линкове и заглавия ги поствах и не знаех, къде и дали съм дал това. Сега можах и аз да си го прочета и ми достави кеф. Не знам дали сега бих могъл да пиша така.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 17:27

    Относно My First Time

    С една дума-ТИПИЧЕН

    Типичен разказ с неочакван край.
    Типичен сюжет за разказ с неочакван край.
    Типичен неочакван край.

    Похвално е дръзновението ти да твориш на чужд език Smile Понаучил си няколко идиома и повечето ги употребяваш в правилния контекст.

    Не съм голям привърженик на американския английски,а още по-малко на думите от сленговия регистър,особено когато са използвани на поразия.

    Граматически грешки има,но както знаеш,за мен това са козметични недостатъци.

    Слаба творба,сякаш излязла изпод молива на подрастващ,гледал твърде много холивудски филми на ужасите.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 18:27

    Относно "Ако бях видим..."


    Ето това е добрият бати Они,на когото се възхищавам Smile

    С една дума:БЕЗУПРЕЧЕН

    Героят ти е от плът и кръв.Въплъщава страха на всеки от това да е посредствен,еднакъв,невидим.Начинът,по който ни го показваш,ни кара да му симпатизираме,да го съжаляваме,тайничко в себе си да НЕ се идентифицираме с него (а Франки понеже е повече от уникален,успя да се идентифицира biggrin )
    За алюзията с Каин имаш бира от мен,защото дори да ми направи впечатление,не ми подсказа какъв ще е краят,и чак след последната точка,отново изникна в ума ми.

    БРАВО!!!
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 19:59

    Копеле гнусно...разплака ме!
    То сега малко ми трябваше ама...
    това "Ако бях видим" ми е любимото и на мен ^^
    Не мисля,че имам право да коментирам за това ще се отдръпна като едно добро кученце
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 20:38

    Защо да нямаш право да коментираш? Той Они затова го е сложил,за да го коментираме.Вярно,че доста пиперливо отговаря на коментарите,но пък това си му е чара lol!
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 21:33

    Просто не мисля,че имам нужния опит за да коментирам неговите творби...
    НАли се сещаш..дори за някакъв коментар трябва да имаш малки познания
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 21:43

    Vita optimus doctor! (Животът е най-добрият учител!) Само не ме питай чия е тази сентенция,че с имената никога не съм се оправял biggrin

    А за случая конкретно,една моя:"Errare est discere!"-Учим се от грешките си! (букв.:Да грешиш е да се учиш!)

    Така че,казвай си мнението спокойно,а после Они ще те научи,посипвайки те с огън и жупел Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 21:45

    Баси ще каже човек, че ям хора... препечени. Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 28 Дек 2008, 22:02

    Абе страшничък си си...щом гаден орк като мене се бои от тебе,кво да кажем за горкичките хобити Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyПон 29 Дек 2008, 09:52

    Аз не съм хобит!!!
    Аз съм си Аня (Бог на смъртта,раздора,имамата, унищожението, отмъщението и също така управлявам кошмарите. Нооо тъй като съм прекалено велика, в другите религии не могат да ме опишат като един Бог ами ме разпределят. Пример : в Гръцката митология са ме описали като деца на богинята ..ъмм .. Нощ. А това е тъпо, защото както се пееше в една песен "I am my own creation, I am, self-made")
    Добре.. коментар към творбите на Онибака :
    Прекрасни сааа. знам, за човек дет абсолютно нищо не разбира нормал да ги приема така.. ама Примерно онова Ако бях видим.. е то е толкова чувствено, щом ме разплаква (Аня по принцип не плаче) . Не знам.. ако трябва да ви го обясня ще ми е по-лесно от това да го напиша.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyВто 30 Дек 2008, 14:47

    Относно "Бягство от безкрайния затвор"

    Доста добро есе,но няма да го коментирам от литературна гледна точка,понеже повече ме изкушава самата концепция.Ще ти спестя и суперлативите,доколкото успея да се сдържа,за да не се повтарям-писането определено ти се удава и ако сипя суперлативи всеки път,когато се усмихна,подпрял глава на ръката си,те ще изгубят тежестта си,а оттам и мнението,което изразявам.

    Та за концепцията.
    Реалността като затвор.Престъплението-неговото осъзнаване.Пазачът-ние самите.Бягството-навътре (наистина много свежа идея).

    Ако разглеждаме реалността като отрязък от време,насложен върху пространството,което ни е познато, и ако прибавим климатичните особености,социалната среда,културната среда,физическата си зависимост от въздух,вода,храна и подслон,психическата потребност от сигурност и безопасност,душевната нужда за приятелство,умствения ни стремеж да усъвършенстваме способностите си,духовния копнеж за любов,която да дадем и да получим,наистина можем да се озовем в осъзнаването на реалността като определящ битието ни,ограничаващ действията ни затвор,в който можем да бъдем само и единствено себе си.

    Себе си?

    Откакто съществува,човек си задава въпроса "Кой съм аз?". В търсенето (забележи,не в намирането) на отговора на този въпрос е нашата възможност за бягство-навътре към непознатото.Тръгвайки навътре в себе си обаче,осъзнаваме че не сме сами.В момента,в който кажем "аз",започват да съществуват другите и не се ли оказва в крайна сметка,че единственият начин да опознаем себе си е чрез опознаването на другите?Другите са огледалото,нерядко криво,в което виждаме себе си и търсенето на себе си се превръща в търсене на себеподобни.Казвайки "ние" отново се озоваваме в затвора на реалността...По-поносим,понеже килията е обща,но килия все пак.

    Омагьосан кръг,нали?
    Освен ако не съществува вечност и ако не сме част от нещо по-голямо,нещо толкова колосално,че умът ни не го побира,а само сърцата ни...Но това е вече друга тема Smile
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 31 Дек 2008, 11:03

    Относно "Не съм от тия,но..."

    Човек,това е най-доброто от всичко,което съм ти прочел до сега!!!!!!!!!!!! WOW Clap Clap Clap И не само от твоите творби,а изобщо.

    Уловил си нещо общочовешко и си го представил с чувствата на читателя...поне с моите. Ах,как ми се иска аз да бях го написал...

    След като го прочетох,осъзнах че ми е рано да се захващам с писане,затова решавам да продължа да се уча да чета и да оставя писането на тези,които го могат.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyНед 04 Яну 2009, 17:57

    Относно "Не съм от тези,но" /Не съм от тия романтиците.../
    (Така вървят,понеже ги карам отзад напред)

    Много е романтично Smile Дано и аз да преживея нещо такова един ден.

    Не мога да го коментирам повече от това-не мога да вложа нищо от себе си.Не че не мога да изсипя няколко кофи теория,но моят коментар без мен е празен-следователно,безсмислен.
    Върнете се в началото Go down
    chewy
    Newbie
    Newbie
    chewy


    Female
    Брой мнения : 75
    Location : Варна
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.11.2008

    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща EmptyСря 21 Яну 2009, 11:08

    здравей!прочетох някои твои неща...и бих искала да споделя мнението си относно "ако бях видим" мисля че на момчето би му било много по лесно да започне да харесва себе си такъв какъвто е вместо да се опитва да бъде част от нещо а това да изтрепиш хората които не те харесват или не ти обръщат внимание е доста глупаво и доста отчаяно...
    иначе нещата ти са много въздействащи такови осоено "не съм от тези но" направо ми се разтопи сърцето
    Ashamed Popcorn
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Няколко Стари неща Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Няколко Стари неща   Няколко Стари неща Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Няколко Стари неща
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
    Идете на: