RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Астрономия

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Влади
Rockplacer
Rockplacer
Влади


Male
Age : 38
Брой мнения : 641
Location : София/Варна
Рейтинг : 9
Registration date : 02.12.2008

Астрономия Empty
ПисанеЗаглавие: Астрономия   Астрономия EmptyВто 16 Мар 2010, 14:11

Здравейте,
Хрумна ми че не съм виждал тема за Астрономия в този форум, и съответно ми стана любопинтно на колко от вас ви е интересна и кои от вас са се занимавали с астрономия?

Лично за себе си, мога да кажа, че съм посещавал кръжоци по астрономия във варненска обсерватория. Е може би мотивите ми бяха повече да се видя с хора, от колкото да науча нещо, но така или иначе понаучих тогава част от звездното небе, както и по едно време знаех не малка част от звездните величини на звездите, както и имената им и съзвездията.
Ходил съм на няколко наблюдателни експедиции, едната от които беше нещо средно между екскурзия, поход и наблюдение.
Поради пълнолунието по време на максимума на метеорният поток персеиди, групичка лудаци начело с Валентин Велков и Ева Божурова, решихме, че ще наблюдаваме максимума от връх Вихрен (да от самият връх), като се скрием от едната му страна така че луната да не ни свети.

За целта направихме едноседмичен поход из Пирин, започвайки от Банско (абе може и да греша зле съм с географията, но беше един от курортите) и завършвайки в гр. Мелник.
Прекарахме нощувки на хижа Вихрен, 2 нощувки на връх Вихрен (да от горе на смият връх), заслона Кончето, гр. Мелник (само някои от нас biggrin повчето спаха в гората Twisted Evil). За мен беше едно незабравимо преживяване и изключително полезно като поход из планината.

Та, кой от вас е запален по астрономията, и на какви астрономически мероприятия е ходил?
Или може би смята да ходи?
Аз лично с удоволствие бих се включил в някое наблюдение, стига да имам възможност да дойда Smile
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

Астрономия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Астрономия   Астрономия EmptyВто 16 Мар 2010, 18:46

На мен ми е много интересна астрономията, но за съжаление нямам достатъчно мотивация или нещо друго, за да се зайнтересовам по-сериозно. Smile
Върнете се в началото Go down
vencito0o
Advanced
Advanced
vencito0o


Male
Age : 32
Брой мнения : 138
Рейтинг : 0
Registration date : 20.08.2009

Астрономия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Астрономия   Астрономия EmptyВто 16 Мар 2010, 20:17

аз в училище уча ,но мореходна астрономия Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Астрономия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Астрономия   Астрономия Empty

Върнете се в началото Go down
 
Астрономия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Спорт-
Идете на: