RockPlace
Какво чакаш? Влизай!

ИндексPortal with galGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

За или против брака!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

За или против бракосъчетаването??
За
61%
 61% [ 28 ]
Против
17%
 17% [ 8 ]
Празен глас, все ми е тая, аз не смятам да се женя/ омъжвам!
22%
 22% [ 10 ]
Общо гласове : 46

АвторСъобщение
Доцент Бинева
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1071
Интереси :
Рейтинг : 0
Registration date : 26.07.2009

ПисанеЗаглавие: За или против брака!   Пет 20 Авг 2010, 01:44

First topic message reminder :

За или против брака сте, има много и различни мнения по въпроса, аз лично мисля, че брака не е отживелица и трябва тези стари традиции да се спазват.

Последната промяна е направена от Доцент Бинева на Пет 20 Авг 2010, 14:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя

АвторСъобщение
deathrose
Global Moderator
Global Moderator

Male
Брой мнения : 1898
Интереси : Бира
Рейтинг : 15
Registration date : 31.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Сря 22 Юни 2011, 21:49

Брака може да са много пари, дадени, за "пиянска сбирка", но си заслужават.

Не разбираш хората, които чакат правилния човек - всяко твое гадже било ли е правилния ?? Сигурна ли си, че сегашното е правилното ??

Брака може да се смята за формалност, но е много повече от това. Всеки до теб може да ти дава спокойствие, но само 1 е човека, който може да ти го осигури за винаги (или поне така се води).

За лишаването за децата - всеки родител би го направил, все пак всеки прави най-доброто за детето си.

Всъщност, брака е много повече от 1 църковен ритуал, от две "да"-та, от една бяла рокля и целонощно хоро в някой ресторант.

Брака вече е по-скоро традиция, обичай, или както още го наречете.
Но нашия си брак си е наш обичай, с криенето на обувката на булката, с ръченицата и всичко, което го съпътства, а обичаите трябва да се съхраняват.

Твърдо ЗА.

I don't want to start any blasphemous Rumours
but I think that God's got a sick sense of humour
and when I die I expect to find him laughing
Ania
Global Moderator
Global Moderator

Female
Брой мнения : 2009
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Сря 22 Юни 2011, 21:51

Бракът е скучен, след подписването се носят само проблеми...що за глупости, бе?
1.Проблеми винаги има! Ще бъде прекалено странна връзка ако всичко е перфектно.
2. Не знам къде живеете, не знам какви хора познавате, но явно не сте имали примери за щастливо женени. Ами, аз имах пред себе си - 23 (мисля) години заедно, нито едно скарване (мен ме плашеше). Всички бяха щастливи и усмихнати.
Как да се обясня - бракът е нещо красиво и хубаво, само трябва да е с правилния човек, а не да правиш сватби за спорта. Това, че се е превърнало в нещо материално е друг въпрос. Аз ако мога ще си направя малка сватба на плажа по залез с плажна рокля и бански. Важни са чувствата, не дали ще си с рокля, не дали ще има сто човека. Важно е как ще кажеш "да".

Befana
Great
Great

Female
Брой мнения : 232
Интереси : -self
Рейтинг : 1
Registration date : 19.06.2011

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Сря 22 Юни 2011, 22:23

Точно това казвам, Добс! Че хората се влюбват постоянно и всеки път си мислят че са срещнали правилния човек. Ти на колко момичета си казвал че ги обичаш?И ще ти стигне ли един харем ако почнеш да се жениш за тях. Относно втория ти аргумент- зависи от това ти какъв човек си...но това няма да го нищя.За децата,аз пък познавам прекалено много хора,които все не се разделят заради тях.И децата им циврят всеки път като разберат,че мама и тате остават заедно. Сори,ама такива хора познавам.
Thrax
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 3983
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 312
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Чет 23 Юни 2011, 00:53

Народ без традиции е дърво без корен.

Тъжно, но факт - повечето млади хора отричат брака като отживелица, като нещо ненужно, като нещо... скучно (за последното се чудя да се смея ли или да плача).

Семейството е градивната частица на обществото и отричайки брака, ние му подписваме (щото видите ли, какво значение има някакъв си подпис) смъртната присъда още преди да се е родило. Отричането на брака е аборт на обществото, а без обществото човекът е просто едно животно.

Забелязвам също така, че продължавате да пишете без да сте се научили да четете преди това, иначе едва ли щях да пиша този коментар, но няма да повтарям вече казани неща - който зачита чуждото мнение се е запознал с темата, преди да обяви своето, за което изобщо, ама изобщо не ми пука - каквото почукало, такова се обадило.
Пате
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1298
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Чет 23 Юни 2011, 01:50

На 20-ти имах изпит по Френски. Много се изложих, не показах това, което мога и което знам. Винаги се случва така на изпити, никога не съм спокойна и уверена в себе си - много ми пречи това. Десет минутки, преди да предам, зачеркнах отговорите, които съм оградила първоначално, защото следвах интуицията си. Не е оправдание или нещо от сорта, просто глупост - често правя неща, които не мога да си обясня на момента, просто така сметнах за добре. Та щом излязоха отговорите, ми идваше да си забия главата в стената от яд - помнех всичко, което съм оградила и зачеркнала. Трети ден се чувствам като глупав боклук, днес ми минава. Та брат ми, непрекъснато говори с мен, защото знае как изживявам нещата и ми каза, че човек обикновено прави най-големите си грешки, тогава когато проявява емоция, когато трябва да използва разума си и използва разума си, когато трябва да прояви емоция. Това се случва винаги при мен. Емоционалността и Разумът винаги ми вредят. Правя асоциация и с отношенията между хората. Когато трябва да избереш дали да се омъжиш за Красивият Владимир по сметка, или за Чаровният Мартин, по любов. Повечето са ЗА Марто, но някои работят с разума си и си казват "Владо ще ми даде добър и сигурен живот, а с Марто много ще се обичаме, но няма да живеем в лукс''. И когато изтърпят само 5 години брак и си родят по две дечица, тогава се усещат, че всъщност не са кукли, нито роботи, а Хора - с чувства, сърца, които принадлежат на Мартинчо. Както и да е, повлиях се много от "Крадецът на праскови'', но това е друга тема.

Хората се плашат от брака именно за това, защото не знаят дали ще постъпят Правилно, дали утре няма да запеят друга песен. Винаги съм мислела, че това нещо се усеща и си на 100 % сигурен, когато взимаш подобно решение, но не е така. Всеки греши. Вярно, с един подпис не е свършил света, но избора не е между Шпек и Хамбурски салам, а между щастлив живот или нещастен. Затова в случая, мисля че гласа на сърцето е най-важен.

Относно традициите - Надявам се винаги да ги спазвам. Искам и децата ми да ги спазват, защото, за да я има България, би трябвало, да се спазват и то усилено много. Абсолютно ЗА брака съм. ЗА този, изпълнен с най-красивата любов, искреност и чистота. Въпросът е, че се притеснявам да не използвам разума си, когато определено трябва да проявя емоция.
Thrax
Administrator
Administrator

Male
Брой мнения : 3983
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 312
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   Чет 23 Юни 2011, 01:59

Именно, Пате, бракът е отговорност и отричането му, както и прибързаното встъпване в брак, а от там и разводът, са бягство от отговорност, от което най-много страдат децата.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   

За или против брака!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4