RockPlace
Какво чакаш? Влизай!

ИндексPortal with galGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Музикалната ви история

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Maybe
Newbie
Newbie

Female
Брой мнения : 94
Рейтинг : 1
Registration date : 11.08.2011

ПисанеЗаглавие: Музикалната ви история   Пон 12 Сеп 2011, 21:59

Казвайте
Каква музика сте слушали първо? Как се е изменял вкусът ви към музиката с времето? Как се запалихте по любимите си групи?
Аз по-ъсно(:
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Befana
Great
Great

Female
Брой мнения : 232
Интереси : -self
Registration date : 19.06.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Пон 12 Сеп 2011, 22:10

В началото беше Мадона. И всичките и там производни. Бионсе, Шакира, Бритни. Всъщност майка ми ги слушаше, а аз понеже нямах формиран точно определен музикален вкус, ги слушах покрай нея. И дълго време слушах каквото ми пуснат и по този начин един ден започнах да слушам чалга. Тръгнах на училище, всички това слушаха, за това говореха, исках да се впиша. Обаче бързо ми омръзна и си отворих очите за нея.
Веднъж като си щъках по каналите поподнах на Найтуйш. Песента беше Wish I Had an Angel и веднага ме грабна. Свалих си дискографията и ги въртях половин година, бях луда за тях. После почнах да слушам и други групи-Евънесънс, Корн, Рамщайн и много други неща които отдавна вече не слушам. Всъщност групите които слушам постоянно се сменят има неща които харесвам, но от години не съм слушала, просто не съм в настроение за тях. Найт си ми остават фаворити, ест.
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia

Male
Брой мнения : 4510
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 129
Registration date : 13.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 13 Сеп 2011, 00:30

Като малък много мразих метъла biggrin
За сметка на това - брат ми беше много запален biggrin
И така всеки ден дупчеше яко стените с метъл и помня че за първи път чух Iron Maiden - The Number Of the Beast.. Скъсах се..
След това чух The Prisoner пак на Maiden .. след това чух до колкото помня touch too much на /DC и така - доста дълго време слушах само Maiden и /DC след това чух и Manowar хвана ме heavy metal вълната и адски бавно научавах нови групи или нови песни все се въртях около едни и същи или просто не помних новите.. и като станах на 15 маи.. от тогава започнах да чувам все нови и нови неща и ставаше все по силно.. Имаше период в които слушах по 30 групи на ден biggrin След това се оказа че слушам и познавам към 35 и сега да доста повече (Но не слушам всичок за един ден biggrin ) Започнах да се запознавам с всякакви хора.. хеви метъли до пънкари и глемъри и индустриали - всякакви хора от различни стилове музика,изградих страхотни приятелства с хора които са с които имах общи интереси.. започнах да живея по страхотен начин за които всеки си е мечталл .. дългите коси,кърпите,скъсаните тесни дънки,мацките,пиенето дивите купони всички тези неща.. И все още продължавам и сега (както и ще стане) ще напиша книга в която ще опиша какво се случи за 1 година rock'n'roll живот..
Пате
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1298
Интереси : Music, RockPlace
Registration date : 12.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 13 Сеп 2011, 01:26

Аз съм израстнала в семейство на Рокаджии, хипари и бла-бла : ) Мама и тати. Нях, страшни хора!:-)) Даже музиканти. Вкъщи никога не са ми налагали да слушам рок, просто така съм израстнала и.. това е ''музиката на сърцето ми''.

Аз без музика не мога и.. общо взето не бих могла да се огранича само в един стил. Допреди няколко години "Мразех чалга", но пък се научих да не деля стиловете на.. "Музика и.. чалга", а на "добра и лоша музика" или по-скоро - това, което ми допада и това, което не ме трогва по никакъв начин : )

Като изключим хард рока.. Обожавам джаз, черно, не мога без реге. Сутрин обичам да слушам радио. Обичам да слушам гръцка музика и не само оригиналите на нашенския ''поп-фолк'', а народна, гръцка музика. Сещате се.. онези гърчуля с дебелите гласове или бузукита и бла-бла. Обичам българската музика. Ретро..

Всичко слушам и всъщност.. така ми харесва:-)

Maybe
Newbie
Newbie

Female
Брой мнения : 94
Registration date : 11.08.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 13 Сеп 2011, 10:00

Сега и аз.

Като бях малка слушах какво да е. Даже в детската градина лелите ни пускаха чалга и аз нищо против нямах, но това не значеше, че ми харесва;д Просто нямах изграден музикален вкус.
Като тръгнах на училище почнах да не мога без музика. Всъщност всичко се почна от на мама грамофона. Имаше цял куп плочи^^ И аз започнах с Флойд и Пърпъл. Имаше 2 тяхни плочи и постоянно ги въртях. Не знам как не са ми омръзнали толкова време.
И от тогава се изредиха мноооого групи. И крайния извод е, че не слушам само хард рок или само траш. Слушам от Флойд и RHCP до Металика и Корн, примерно, a за Нирвана да не говорим^^. Обичам и Led Zeppelin, Rainbow. Джаза също доста ми харесваSmile
deathrose
Global Moderator
Global Moderator

Male
Брой мнения : 1898
Интереси : Бира
Рейтинг : 15
Registration date : 31.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 13 Сеп 2011, 10:06

Като малък и аз слушах каквото слушат нашите - главно чалга. После известно време слушах рап, докато брат ми не си направи няколко сборни диска с рок и метъл и най-много ме грабнаха от тях песните на GnR, Bon Jovi, Aerosmith и подобни. След това един приятел ми даде Hard Rock Platinum колекцията и дълго време слушах само песните от тези 2 диска. След това започнах и други групи да слушам. И така постоянно си намирам няколко групи, на които да зацикля и след като ми омръзнат - идва ред на нови.

I don't want to start any blasphemous Rumours
but I think that God's got a sick sense of humour
and when I die I expect to find him laughing
Parkington Lane
Newbie
Newbie

Female
Брой мнения : 25
Интереси : Музика, Филми, Книги
Рейтинг : 2
Registration date : 08.09.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 13 Сеп 2011, 14:53

Като много малка слушах чалга, защото повечето време бях при баба и дядо и те това ми пускаха, нищо, че дядо като млад е слушал рок, а мама е била металистка |(. Oт втори клас почнах да слушам МТВ звездите, които все още си пускам понякога, но едно лято намерих някакъв диск, Auto Rock Hits, и по цял ден слушах I Was Made For Lovin' You и Runaway. Направо полудях по тези песни. Така се зароди страстта ми по класическия рок. Почнах с Кис, Бон Джоуви, след това Форинър и Europe и т.н., и т.н. Някои песни се оказа, че съм ги чувала, ама не знаех чии са или как се казват. Иии последното изречение от коментара на deathrose се отнася и за мен. Smile
Selene
Rockplacer
Rockplacer

Female
Брой мнения : 1152
Рейтинг : 43
Registration date : 07.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Сря 14 Сеп 2011, 18:49

Дали ще си спомня всичко :Д

Като бях в детската градина.. едно момченце имаше касетка на Слави Трифонов и я слушахме често в групата. Не ми харесваше, но нямах против. Разни вече "ретро чалгии" се слушаха покрай мен.
В къщи мама не даваше на тати да пуска чалга. Тя си падаше по джаза.
Имахме на видеокасета "Фантазия" на Дисни и си я слушах (и гледах) често (класически произведения). Освен това мама имаше касетка с джаз, която слушах редом с детските песнички и приказки (имахме 3 приказки на касетки).
Началните класове вече имах изразено мнение за чалгата - не ми харесваше. Като пораснах ни взеха касетка.. микс от български песни.. някакво поп.. денс.. не мога да го определя. Беше забавно :Д
Доста време бях на "харесвам всичко без чалга", но всъщност не слушах нищо. Майка започна да не харесва шуменето вкъщи (музиката стана дразнещ шум. Каквато и да беше).

В седми клас мисля една съученичка ми записа на диск Linkin Park, Korn и нещо още, което не помня. Преди или след това една бивша съученичка пък ме зариби по Simple Plan. Последните ми бяха кратък период за щастие... Linkin Park слушах адски много време. Главно поради неналичие на друга музика. YouTube зарежда бавно - не можеш да чуеш нормално нещо ново, а неща се теглиха от ftp-то на интернет доставчика.
Спрях да ги слушам около.. Minutes to midnight мисля че се казваше албума.
Някъде там една приятелка ми даде нов диск.. беше ми записала RHCP, малко System of a Down, малко Disturbed и още нещо.
Тогава слушах Z-rock когато можех и бях много щастлива, защото си бях харесала разни песни, които не знаех на кого са и ги открих (SOAD - Toxicity, Disturbed - Land of Confusion). Тогава минах на SOAD и Disturbed главно.
После дойде едно огромно търсене на моя стил. И не мога да се сетя кои групи слушах... но бяха.. разнообразни.. Evanescence, In Flames, Era, Rammstein, Emigrate... чувах нещо от някъде и си го оценявах :Д
В по-близкото минало.. от една приятелка се зарибих по Guano Apes, от брат ѝ по Edguy (имаше тяхна тениска О.о), после може да е имало нещо друго, после Sabaton, Maiden, Judas... И тия са си прилично скоро, а последните 4 упоменати не са паднали от плейлиста. Последната зарибявка я знаят само хората, които чуват какво слушам и си пея :Д

И така.. само с Disturbed съм си останала като активно слушане от миналото (по-далечното). Иначе всичко е на приливи и отливи. Общо взето съм се мотала прилично докато си намеря къде ми е мястото, но сега ми е добре. Наистина се усещам комфортно с музиката си и ми е готино да разширявам малко по малко сърцевината, която съм си намерила :Д
С изменянето на музиката започнах и да я усещам различно. От музика, която отговаря на някакви емоционални състояния (предимно пубертетски и предимно безсмислени), минах на такава, която отговаря повече на.. мен... Спрях да хленча и започнах да изграждам себе си. Вече усещам музиката сякаш тече в кръвта ми и ме зарежда. Идея си нямам дали някой ще ме разбере. Знам какво ми е и ми е яко :Д
Не знам защо разправям последното. Готино ми е и ми дойде така.
Немезида
Кака
Кака

Female
Брой мнения : 1809
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 20 Сеп 2011, 22:36

Моята е дълга и широка. Ние сме от семейство на рокаджия и...мама си пада по италианска и френска музика, но преди години е била голям фен на Нирвана. Тъй де и в нас чалгата никога не се е слушала. Първият ми спомен за песен е Ламбада, как се кълчим с братовчедка ми като малки. После бяха МТВ звездни изпълнители - Бекстрит Бойс, Спайс Гърлс и т.н.

И тогава дойде пубертетът и гимназията....и гаджетата, които ми налагаха вкуса си. По-точно само 1 гадже, което ми забраняваше да слушам "това гадно дрънчене" (рок) и да ходя по "тези гадни дупки". И аз понеже бях "послушна", с него слушах каквото той пускаше - техно, рап, чалга. Покрай сестра ми в нас слушай Evanescence, Linkin Park и си обожавах някои класически рок парчета, които слушаше баща ми - Whitesnake, Deep Purple, Queen, AC/DC и подобни, които неговото поколение си познават.
И разбира се Du hast и Asche zu Asche на Rammstein на мачовете на националите по волейбол. biggrin
След това, като бях на 20 се разделих с глупавото момче и с глупавото си държание и почнах да ходя в един варненкски рок клуб и да почвам да се слушам все повече рок и метъл.
После се регнах тук - почнах да опознавам все повече групи, след което се хванах с момче, което слуша много и отдавна такава музика и сега почти всичките ми приятели са такива. Оформих си вкуса и спокойно мога да кажа какво харесвам и какво - не...за разлика отпреди 3 години.

И така - това съм аз - нетърпелива за големи рок концерти в малката ни, скромна и неорганизирана държава.
D(emo)n_Hunter
Global Moderator
Global Moderator

Female
Брой мнения : 3503
Интереси : хирургия, спорт
Рейтинг : 85
Registration date : 10.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Чет 22 Сеп 2011, 09:06

До към края на 7ми клас общо взето бях на периоди в които 1 година слушах чалга, 1 не се отделях от Бг Радио. Българска естрада пък слушам от както се помня, баща ми ме накара да чуя някои неща когато бях 2ри-3ти клас и нямаше как да не ме впечатли. Обожавах Сигнал, Диана Експрес, Тангра(все още ги обожавам).
В края на 7ми клас съвсем случайно по телевизията засякох песен на HIM. Беше нещо различно, което не бях чувала досега и ме грабна от първия път. След 2-3 седмици вече знаех цялата им дискография наизуст, по цял ден слушах само тях, цяло лято, цялото начало на 8ми клас също. Един съученик си падаше металче(вече е чалгарче) ми даде диск с песни на Cradle Of Filth, а един друг на Nightwish, та от време на време слушах и тях, ама си наблягах на другото. С времето почнах да слушам някакви алтернативв групички, минах и през иймо периода, който беше изместен и от блек и дет групите ;д Разнообразие колкото искаш. Меtalcore-а и по-конкретно Avenged Sevenfold ме зарибиха в 10ти клас. Тогава вече спрях да слушам голяма част от нещата, които като малка са ми правили впечатление и започнах да се уча да подбирам по-стабилни неща. Почнах да слушам и траш, и пауър.
Та след всичкото това лутане измежду стилове, мисля че най-после намерих своето място и онова, което ми дава най - много - hard rock & glam rock. Да живеят 80те!!!Това е моята музика, знам си го аз. Продължавам и с траша, преодкрих и хевито(официално обожавам Judas).
Обобщено бих казала че бая израснах от към музикални предпочитания. Днес мога само да се чудя как съм слушала еди какво си преди време.
Мо7о_ейнджъл
Legendary
Legendary

Female
Брой мнения : 1325
Рейтинг : 40
Registration date : 12.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Пет 14 Окт 2011, 18:30

Еееми аз пък от малка все си слушах черно и нищо друго не исках и да чуя.. майка ми слуша Рок от както се помни и ми го пробутваше аз обаче реших, че ще се инатя и няма да слушам жици. Ииии след тва две момчета от класа ми прослушаха метъл.. ии после се запознах и с Геш и с още сумати и хора, които слушат рок и метъл и аз малко по малко започнах... "Прати ми нещо.... прати ми още... искам още.. прати пак някоя жица" и т.н. иии е т'ка като се зарибих и от около 4 години насам не слушам нищо друго . Т.е. слушам, но тва ми е основното (: И е супер якото ^^ Иии така общо взето .. пропиляла съм сумати и години в слушане на .. простотии докато открия кое наистина ми е в кръвта .
ROCK `N ROLL <33
StormCrow
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer

Male
Брой мнения : 722
Интереси : Нииияу! Rockplace!
Рейтинг : 2
Registration date : 28.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Нед 16 Окт 2011, 01:52

Още от самото начало, покрай вуйчо ми слушах касетки на Primal Fear, Anthrax, ZZ top, Joan Jett и какво ли още не. Предпочитам си рокенрола, макар че имаше един период в който слушах основно Oi! и Ska. Най-много си харесвам Guns N' Roses, защото разбрах, като малък, за концерта през 1992 и си помислих, "Коя е тая откачалка?". Като цяло това е.
Fr0st NoVa
Fan
Fan

Female
Брой мнения : 593
Интереси : музика, фантастика(литература)
Registration date : 21.11.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 18 Окт 2011, 17:19

Като малка слушах чалга ;д Но брат ми още оттогава беше запален по метъла и надуваше супер здраво.Аз все се ядосвах,но внезапно,и аз не знам как,чалгата ми стана безинтересна и минах към другия край.Сега ме отвращава и не мога да я понасям.Първата група която ме накара да харесам стила беше Slipknot. Не помня коя песен точно.Май беше wait and bleed ;d (все пак това беше преди години ;д) И все още си слушам тази музика и ми харесва.Даже нещо повече.Обичам я и не мога без нея.Няма и ден,в който да мина без музика tongue_smile
БАМ
Advanced
Advanced

Male
Брой мнения : 110
Интереси : Здрава музика, skate и разбира се момичета
Рейтинг : 5
Registration date : 27.09.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Сря 19 Окт 2011, 07:54

Ами моята истоярия спрямо музиката като цяло си е доста странна, като бях по - малък не слушах почти нищо, смисъл само това което се пускаше покрай мен (само че на чалгата през цялото това време ниакво внимание не съм и обръщал) Просто не ми харесваше. След това започнах да слушам Limp Bizkit покрай хора от класа ми, и честно казано доста време само тях слушах.По - нататък един приятел на име Стас който има рег и тук във форума се опитваше да ме зариби по HIM, макар че, аз не им обръщах много внимание, но с течението на времето забелязах какви всъщност са и ми станаха фаворити Smile. След тях дойде много известната за тогава група Bullet For My Valentine (2005) която и до днес си слушам Smile.Минах и през Rasmus и от там започнах да се интересувам повече и повече от останалите групи.С няколко думи започнах от по - новите групи преди да открия по - старите за разлика от повечето които са започнали да слушат по - старите и напоследък някъде от около месец слушам много Skid Row това е на кратко общо взето Smile
eMm
Administrator
Administrator

Female
Брой мнения : 2138
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Чет 20 Окт 2011, 23:29

Като малка слушах доста чалга.. че даже до 6-7 клас. Слушах и Хиподил, Д2, Каризма.. Разни бг рап парчета също. После прослушах Аврил и Evanescence. Последваха Simple Plan и Billy Talent. На по-късен етап вече започнах с Three Days Grace, Avenged Sevenfold, Skillet. Започнах да слушам и класически рок. Заедно с всичко това си слушам и поп, дъбстеп, българска рок и поп музика. Абе общо взето почти всичко слушам в настоящия момент.

--------
"Още да говоря – ще загубя смисъл.
Метафората е в безкрайния порой.
Както сливат се вълните с писък,
тъй мисълта се губи в морския прибой."

by Puppet Master <3
Ania
Global Moderator
Global Moderator

Female
Брой мнения : 2009
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Нед 13 Ное 2011, 01:14

Лето Господне '93 се родих.
Живях непълноценно до шести клас, а след това нещо ми напомни за Evanescence.
Целия седми клас слушах само албума Fallen (тъй е деца, нашия интернет беше ограничен), а кака ми носеше песни на Nightwish <3. От време на време в колата имаше разговори от рода на "Тате, коя е тая група?" "Iron Maiden" "НААААЙС!"
В осми клас Вили (hail Вили!) ми показа що са Arch Enemy, Pantera, Otep, Megadeth и 80% от групите, които слушам и сега ;д
И тъй стана то, до сега все още съм си фен, но не се ограничавам музикално (слушам и други видове музика).

jar.of.flies
Newbie
Newbie

Брой мнения : 16
Registration date : 27.11.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Пон 05 Дек 2011, 17:37

Спомням си, че имах един период, дето слушах само българска музика..Нз защо, ама отричах всичко друго..Бг радио си дънеше на макс и тва е ..Имаше го и тъмният период на чалгата, който за щастие бързо го подминах и точно след това почнах да слушам метъл. Първаначално си мислех, че колкото по-тежко слушаш - толкова по-трю си biggrin .Но кво да се прави - всички сме били някога заблудени дечица.Важното е от малък да избереш музика, която те кефи..Особено за рока и метъла ..Така наистина ти остава в кръвта и се превръща в начин на живот..Особено ако и ваще са слушали такава музика..
Има някакво очарование да видиш някакви сравнително малки лапетии -5ти или 6ти клас с тениски на групи..Как ми се иска да се върна тогава..Просто когато си открил повечето известни групи, някакси я няма тръпката да кажеш "ЕЕЕ, м**** му, баси яките са тия Led Zeppelin " например biggrin ...Не че сега не търся групи, ама те не са толкова известни и гениални..Жалко, че всичко изглежда яко най-вече когато го откриваш..След тва малко или много се губи тръпката
Jmjdbdttkksss
Newbie
Newbie

Female
Брой мнения : 19
Рейтинг : 0
Registration date : 22.12.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   Вто 27 Дек 2011, 19:49

jar.of.flies написа:
Жалко, че всичко изглежда яко най-вече когато го откриваш..След тва малко или много се губи тръпката

Tочно така е. Винаги се надявам да попадна на групи, които са по-неизвестни, просто защото не са намерили пътя към комерсиалната слава,но са също толкова гениални, колкото всепризнатите легенди. Ама с времето се отчайвам.
Затва маскоро реших като чуя някоя група да не я търся в Google и Youtube, ами направо да свалям албумите. За да не чувам първо най-гениалните парчета и после всичко останало, ами да ги откривам постепенно и винаги да ми предстои нещо велико. Далеч по-приятно е.
Сега по темата.

С риск че сигурно ще се повторя от предишни постове ще пренапиша малко по-подробно историята си. Четвърти клас беше преломният момент. Дотогава нищо. И изведнъж се оказа че съществувало музика и... още от тогава слушах по-цял ден. Е не беше като сега – не знаех нищо за стилове, история, не свалях – просто каквото пуснеха по комерсиалните канали – все се слушаше. И така беше съвсем до скоро – Shakira, Lady Gaga, Christina Aguilera, Pink… И да не пропусна дългогодишните лишения от компютър поради липсата му – чак до 7 ми клас. Дотогава не правех никакъв съзнателен избор какво искам да слушам. В седми клас свалих дискографиите на всички поп, хип–хоп и RnB изпълнители, които познавах. Слушах ги в продължение на половин година и ми омръзнаха. Тогава рока беше като избавление от музикалния ми застой. Обаче взе да ми харесва много повече от всичко което съм чувала до сега и май тогава се влюбих в музиката истински. Scorpions, Nirvana и AC/DC бахя първите групи, които заобичах, като Scorpions малко поулегнаха,а на останалите две все още мозъкът ми отказва като ги чуя и почвам да пищя и да търча насам-натам из стаята – накратко - откачам.
Тоя ми период беше много скоро затова все още ми е голяма каша в главата и всеки ден се зарибявам с нещо ново. Надявам се скоро да се оправя, ама се съмнявам.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Музикалната ви история   

Музикалната ви история
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1