RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     началото на първия ми голям проект

    Go down 
    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    началото на първия ми голям проект Empty
    ПисанеЗаглавие: началото на първия ми голям проект   началото на първия ми голям проект EmptyПет 26 Дек 2008, 21:09

    Това тук е предговора на книгата,която пиша...Само не знам дали да я публикувам тук глава по глава и дали ще има читатели,но все пак,вижте Smile

    ПРЕДИСЛОВИЕ




    Този, който се познае тук, ще продължи да чете. Този, който се познае тук, след последната точка ще каже: “Аз написах това”. Този, който се познава тук, това съм аз. Няма да говоря за морал, понеже аз самият не съм морален лицемер. Няма да определям кое е правилно и кое –не, има си закони за това. Няма да издигам вижданията си като неоспорима истина, има религии за това. Няма да давам отговори, нека философията го прави. Но ще задавам въпроси и ще ви провокирам да си задавате въпроси. Каня ви да пътувате с мен из заплетените коридори на моето въображение, да надникнем заедно в тъмните ниши на ума ми, да се изгубим в лабиринта на моето подсъзнание и да открием –аз за себе си и вие за себе си –себе си.
    Всички ние сме уникални и неповторими и същевременно притежаваме толкова много общи неща! И ако нашата неповторимост ни отделя от другите, не ни ли карат общите неща да търсим път към другите уникалности, да строим мостове на единението? Не ни ли затваря нашата уникалност и неповторимост в клетката на самотата, наречена личност? И все пак, именно личността прави възможно общуването. Ето затова протягам ръка към вас и ви каня да пътуваме заедно. Ето затова пиша сега. Не толкова защото имам да ви кажа нещо, а защото искам да споделя личността си с вас. Към кого е насочена творбата ми? Към мен, разбира се. Кой пише всъщност? Писателят или читателят? Какво влагам аз и какво разбирате вие? Едни и същи думи, едни и същи понятия, а всеки ги пречупва по уникален, свой си начин.
    Реалност е това, което е възможно, но докъде се простира полето на възможностите? Задължително ли е реалността да бъде логична и обяснима? Реалност ли са сънищата? Питам, защото ще пътуваме без посока, без начална точка и без крайна цел, или така поне ще смята рационалният ни ум. Очаквайте да се объркате. Очаквайте да се изгубите. Времето в пътуването ни наистина ще бъде относително. И не само това, самата относителност ще бъде относителна!
    Нашият кораб се нарича “Призма” и се носим из безбрежния океан на въображението. Бурите на детските ни страхове ни сполитат често, стоим в безветрието на унинието или пък се припичаме под лъчезарните лъчи на щастието, съзерцавайки красотата на Творението, потънали в блажено неведение за следващия миг.
    Добре дошли на борда!
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    началото на първия ми голям проект Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: началото на първия ми голям проект   началото на първия ми голям проект EmptyПет 26 Дек 2008, 22:49

    Иска се страхотен талант, за да напишеш подобна творба и тя да се получи сполучлива. Според мен всеки читател търси нещо определено в книгата, която подхваща и само с горепосочения талант в излишък може да му се поднесе екзистенциална автобиография... поне предполагам че за нещо от сорта иде реч.

    Също така не е лошо живота ти, ако наистина базираш всичко на него, да е интересен, поне през погледа, който ти предлагаш.

    Като стил ми идва малко по-тежко, сякаш циклиш прекалено много на едно и също и накрая изпраскваш кораба и всички на борда се чувстваме озадачени.
    Върнете се в началото Go down
     
    началото на първия ми голям проект
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
    Идете на: