RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 За Бог

Go down 
+64
one`love
Бавен_Клошар
New Age Messiah
CyberneticChaos
Кънчо
forget_to_remember
RJDIO
Йен
Jester
Bubble
green.orange
Доцент Бинева
stunnka
Simple
Борко
Storm
Amrod Cuthalion
Hamlet
Fr0st NoVa
denityyy666
Rashugun
Ками
Илмари
fonix
StormCrow
Devils.Reject
Johnny Alister
luna_lovegood
Dark-Gothica
Downingtn
Apple
Жоро
fn.0.rd
Wicked Child
Adept
Немезида
sunshine
Дан
irrealiste
balduran
Dredy
The_Eyes_Set_To_Kill
Chaos!
Михаил
DALEK
kashonche
L_A_N_A
Мо7о_ейнджъл
In_Flames91
amigo
pamcho
Selene
krissa
lluussii
CrazY
Afterglow
DJ_W0LF
Kaamos
remy
temples of death
Щорко
Rock star
Марто!
Bryan
68 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
АвторСъобщение
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyНед 12 Апр 2009, 12:13

First topic message reminder :

вярвате или не вярвате в бог ?
от къде сме произлезли според вашето мнение
изразете се и го подкрепете с нещо!


MODERATOR EDIT
Промених ти заглавието, тъй като не се отнася точно към темата.
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
L_A_N_A
Newbie
Newbie
L_A_N_A


Female
Age : 36
Брой мнения : 50
Location : Filipopolis
Рейтинг : 0
Registration date : 04.09.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 07 Сеп 2009, 18:53

Руто написа:
Пиша, цитирам, обяснявам - какъв смисъл?
Тези, които Бог е повикал, са откликнали. Останалите просто си вярват в каквото и да е... На никого не ще натяквам нито вярата си, нито знанията си - който когато е готов, ще проумее (всички проумяват по един или друг начин, а тези които не успяват, жалко за тях самите)...
Мхм.. и аз си мислех същото преди 2 дни. Няма смисъл. Хората си мислят, че са по-силни, когато не вярват и не разчитат на Бог, защото са независими, тоест всичко зависи от тях. Но не е точно така..

Върнете се в началото Go down
Chaos!
Fan
Fan
Chaos!


Female
Age : 29
Брой мнения : 425
Интереси : музика, рисуване, щуреене, китара
Рейтинг : 5
Registration date : 18.05.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 14 Сеп 2009, 09:53

вярвате или не вярвате в бог ? -Вярвам.
от къде сме произлезли според вашето мнение? - От мама и тати (или от маймуните)
изразете се и го подкрепете с нещо!-Е, то е ясно как става... А пък маймуните много приличат на хората, еволюирали са малко и готово!
Върнете се в началото Go down
The_Eyes_Set_To_Kill
Great
Great
The_Eyes_Set_To_Kill


Female
Age : 30
Брой мнения : 211
Интереси : Музика, Книги, Разходки
Рейтинг : 1
Registration date : 01.05.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 14 Сеп 2009, 15:55

Вярвам в някаква ВИСША СИЛА...Ако ще и "Бог" да я наречем.ЗА радост не разчитам на нея.
Научила съм се сама да се справям.
Относно маите..Подочух,че има възможност да са племена от Извънземни цивилизации.Blink Но като разбера повече ще напиша още.
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПет 18 Сеп 2009, 19:08

Прочетох цялата тема....да ви кажа...
Това, че не вярвате в Господ, не означава че трябва да богухулствате. Съветвам ви да внимавате с медиите и когато се интересувате от някаква научна материя, да си направите труда да намерите достоверна информация, а не да отворите Уикипедия и да приемете всичко, написано там за аксиома. Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бог, защото Триединството е всичко и навсякъде.

Човек без вяра е сляп, глух, ням, мъртъв и забравен!
Върнете се в началото Go down
Dredy
Newbie
Newbie
Dredy


Male
Age : 30
Брой мнения : 92
Location : Varna
Интереси : kitara,myzika,knigi
Рейтинг : 0
Registration date : 23.08.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 19:35

IROND*CK написа:
Прочетох цялата тема....да ви кажа...
Това, че не вярвате в Господ, не означава че трябва да богухулствате. Съветвам ви да внимавате с медиите и когато се интересувате от някаква научна материя, да си направите труда да намерите достоверна информация, а не да отворите Уикипедия и да приемете всичко, написано там за аксиома. Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бог, защото Триединството е всичко и навсякъде.

Човек без вяра е сляп, глух, ням, мъртъв и забравен!

По скоро приемайки вярата човек става сляп и позволява да му тъпчат ума с най-различни дивотии то не са ангели демони дяволи и незнам си още какво..
Примерно Христянството такова каквоо го познаваме в момента е пропаганда от мнооого одавна когато царете са искали да обединят народа и да го контролират по лесно затова им промивали мозъците с лъжи..
Христянството се е наложило избивайки другите религии ...
Още нещо което безкрайно много дразни - Признатият грях е полвин грях
Ако днес убия човек и се помоля на бог той ще ми опрости греховете...
Мога да посочвам примери цял ден
Или пък когато са искали пари за опростяване на греховете за да ограбат хората ..
Още нещо всички които са писали за Христос са живяли след неговата смърт и няма никой който дае живял по времето когато е бил жив доста интересен факт прикриван от повечето учени не мислите ли..
Спирам дотук изказванията ми бяха главно за христянството защото ни е уж уфициална западнала по днешно време религия ..
Аз вярвам във истината въпреки да знам че съществуват само,лъжи и просто си слоят лъжи в който да вярваме и все пак винаги ще търся истината и няма да се доверявам на сляпо на разни всеобщи лъжи..
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 20:33

Dredy написа:
IROND*CK написа:
Прочетох цялата тема....да ви кажа...
Това, че не вярвате в Господ, не означава че трябва да богухулствате. Съветвам ви да внимавате с медиите и когато се интересувате от някаква научна материя, да си направите труда да намерите достоверна информация, а не да отворите Уикипедия и да приемете всичко, написано там за аксиома. Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бог, защото Триединството е всичко и навсякъде.

Човек без вяра е сляп, глух, ням, мъртъв и забравен!

По скоро приемайки вярата човек става сляп и позволява да му тъпчат ума с най-различни дивотии то не са ангели демони дяволи и незнам си още какво..
Примерно Христянството такова каквоо го познаваме в момента е пропаганда от мнооого одавна когато царете са искали да обединят народа и да го контролират по лесно затова им промивали мозъците с лъжи..
Христянството се е наложило избивайки другите религии ...
Още нещо което безкрайно много дразни - Признатият грях е полвин грях
Ако днес убия човек и се помоля на бог той ще ми опрости греховете...
Мога да посочвам примери цял ден
Или пък когато са искали пари за опростяване на греховете за да ограбат хората ..
Още нещо всички които са писали за Христос са живяли след неговата смърт и няма никой който дае живял по времето когато е бил жив доста интересен факт прикриван от повечето учени не мислите ли..
Спирам дотук изказванията ми бяха главно за христянството защото ни е уж уфициална западнала по днешно време религия ..
Аз вярвам във истината въпреки да знам че съществуват само,лъжи и просто си слоят лъжи в който да вярваме и все пак винаги ще търся истината и няма да се доверявам на сляпо на разни всеобщи лъжи..
F*CKING GROW UP!

Благодаря ти, че потвърждаваш мнението ми.
Как го подкрепяш ли? Причината е, че явно не правиш никаква разлика между вяра, религия и извращение на религията. Нито пък имаш дори елементарни знания за християнството, още повече за източното православие. Отричаш нещо, което не познаваш по какъвто и да е начин. Изключвай си телевизора от време на време. И недей да се позоваваш сляпо на атеистичната пропаганда с безпочвена идея. Сигурно сега ще си кажеш: "О, Боже!", с което сам се оборваш.

Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бога, защото Триединството е всичко и навсякъде.
Върнете се в началото Go down
Dredy
Newbie
Newbie
Dredy


Male
Age : 30
Брой мнения : 92
Location : Varna
Интереси : kitara,myzika,knigi
Рейтинг : 0
Registration date : 23.08.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:12

IROND*CK написа:
Dredy написа:
IROND*CK написа:
Прочетох цялата тема....да ви кажа...
Това, че не вярвате в Господ, не означава че трябва да богухулствате. Съветвам ви да внимавате с медиите и когато се интересувате от някаква научна материя, да си направите труда да намерите достоверна информация, а не да отворите Уикипедия и да приемете всичко, написано там за аксиома. Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бог, защото Триединството е всичко и навсякъде.

Човек без вяра е сляп, глух, ням, мъртъв и забравен!

По скоро приемайки вярата човек става сляп и позволява да му тъпчат ума с най-различни дивотии то не са ангели демони дяволи и незнам си още какво..
Примерно Христянството такова каквоо го познаваме в момента е пропаганда от мнооого одавна когато царете са искали да обединят народа и да го контролират по лесно затова им промивали мозъците с лъжи..
Христянството се е наложило избивайки другите религии ...
Още нещо което безкрайно много дразни - Признатият грях е полвин грях
Ако днес убия човек и се помоля на бог той ще ми опрости греховете...
Мога да посочвам примери цял ден
Или пък когато са искали пари за опростяване на греховете за да ограбат хората ..
Още нещо всички които са писали за Христос са живяли след неговата смърт и няма никой който дае живял по времето когато е бил жив доста интересен факт прикриван от повечето учени не мислите ли..
Спирам дотук изказванията ми бяха главно за христянството защото ни е уж уфициална западнала по днешно време религия ..
Аз вярвам във истината въпреки да знам че съществуват само,лъжи и просто си слоят лъжи в който да вярваме и все пак винаги ще търся истината и няма да се доверявам на сляпо на разни всеобщи лъжи..
F*CKING GROW UP!

Благодаря ти, че потвърждаваш мнението ми.
Как го подкрепяш ли? Причината е, че явно не правиш никаква разлика между вяра, религия и извращение на религията. Нито пък имаш дори елементарни знания за християнството, още повече за източното православие. Отричаш нещо, което не познаваш по какъвто и да е начин. Изключвай си телевизора от време на време. И недей да се позоваваш сляпо на атеистичната пропаганда с безпочвена идея. Сигурно сега ще си кажеш: "О, Боже!", с което сам се оборваш.

Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бога, защото Триединството е всичко и навсякъде.
Дори няма да си направя труда да ти отговарям ами ще цитирам една друга тема в един друг форум " Как да не повярваш"

За Бог - Page 3 Religion
Върнете се в началото Go down
balduran
Great
Great
balduran


Male
Age : 31
Брой мнения : 265
Location : София
Рейтинг : 14
Registration date : 03.03.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:25

Пич, само едно ще ти кажа. Аз самият не се чувствам съвсем християнин, въпреки че съм кръщаван, но ти правиш съществена грешка. За теб няма разлика между знание и вяра. Именно в това се изразява религията - да вярваш в свръхестественото, в това, за което няма обяснение и доказателство; защото ако можеше да се докаже просто щеше да го знаеш; щеше да е знание, а не вяра и усещане.
Тома Аквински е казал: "Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам".
Няма значение дали говорим за християнство или друга религия, вярата не е обяснима със законите на земния свят Smile
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:37

Dredy написа:
IROND*CK написа:
Dredy написа:
IROND*CK написа:
Прочетох цялата тема....да ви кажа...
Това, че не вярвате в Господ, не означава че трябва да богухулствате. Съветвам ви да внимавате с медиите и когато се интересувате от някаква научна материя, да си направите труда да намерите достоверна информация, а не да отворите Уикипедия и да приемете всичко, написано там за аксиома. Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бог, защото Триединството е всичко и навсякъде.

Човек без вяра е сляп, глух, ням, мъртъв и забравен!

По скоро приемайки вярата човек става сляп и позволява да му тъпчат ума с най-различни дивотии то не са ангели демони дяволи и незнам си още какво..
Примерно Христянството такова каквоо го познаваме в момента е пропаганда от мнооого одавна когато царете са искали да обединят народа и да го контролират по лесно затова им промивали мозъците с лъжи..
Христянството се е наложило избивайки другите религии ...
Още нещо което безкрайно много дразни - Признатият грях е полвин грях
Ако днес убия човек и се помоля на бог той ще ми опрости греховете...
Мога да посочвам примери цял ден
Или пък когато са искали пари за опростяване на греховете за да ограбат хората ..
Още нещо всички които са писали за Христос са живяли след неговата смърт и няма никой който дае живял по времето когато е бил жив доста интересен факт прикриван от повечето учени не мислите ли..
Спирам дотук изказванията ми бяха главно за христянството защото ни е уж уфициална западнала по днешно време религия ..
Аз вярвам във истината въпреки да знам че съществуват само,лъжи и просто си слоят лъжи в който да вярваме и все пак винаги ще търся истината и няма да се доверявам на сляпо на разни всеобщи лъжи..
F*CKING GROW UP!

Благодаря ти, че потвърждаваш мнението ми.
Как го подкрепяш ли? Причината е, че явно не правиш никаква разлика между вяра, религия и извращение на религията. Нито пък имаш дори елементарни знания за християнството, още повече за източното православие. Отричаш нещо, което не познаваш по какъвто и да е начин. Изключвай си телевизора от време на време. И недей да се позоваваш сляпо на атеистичната пропаганда с безпочвена идея. Сигурно сега ще си кажеш: "О, Боже!", с което сам се оборваш.

Всеки вярва в нещо, всеки вярва в Бога, защото Триединството е всичко и навсякъде.
Дори няма да си направя труда да ти отговарям ами ще цитирам една друга тема в един друг форум " Как да не повярваш"

За Бог - Page 3 Religion

Дреди, понеже се биеш по гърдите, че не си от слепите вярващи, като поутихнат маймунските ревове, които те карат да се чувстваш жив, запитай се дали пък не си от слепите невярващи... Wink
Върнете се в началото Go down
irrealiste
Great
Great
irrealiste


Female
Age : 30
Брой мнения : 352
Location : Варна /из прашни улици някакви/
Интереси : комбинацията между човка, криле, опашка, рога, хриле, нокти, люспи и копита, не помага, ако кандидатстващ в клуб по интереси
Рейтинг : 6
Registration date : 27.12.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:52

аз съм малко (п)объркана. като цяло.
мм.. защо да вярвам в нещо, ако е реално. не е само игра на думи.
едновременно с това имам нужда да вярвам, в нещо, в някого.

вярата или невярата се определя доста и от социалната среда. всичките ми роднини са атеисти-комунисти, повечето от най-близките ми приятели са атеисти-циници.
сега до леглото ми чака реда си "Братя Карамазови", която ще всее още по-голям хаос в главата ми.

сега си мисля, че крайната религиозна пропаганда или анти такава е крайно плашеща и излишна.
Dredy, това беше излишно грубо, колкото и да обичам черния хумор.
Върнете се в началото Go down
balduran
Great
Great
balduran


Male
Age : 31
Брой мнения : 265
Location : София
Рейтинг : 14
Registration date : 03.03.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:55

И аз мислех да чета последната творба на Достоевски, но така и не стигнах до нея. Дай отзиви после Wink
Върнете се в началото Go down
Dredy
Newbie
Newbie
Dredy


Male
Age : 30
Брой мнения : 92
Location : Varna
Интереси : kitara,myzika,knigi
Рейтинг : 0
Registration date : 23.08.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 21:59

Цитат :
Дреди, понеже се биеш по гърдите, че не си от слепите вярващи, като поутихнат маймунските ревове, които те карат да се чувстваш жив, запитай се дали пък не си от слепите невярващи... Wink
Ами много добре съм си наясно какъв съм и защо съм такъв и не ми трябва бог за да го разбера или пък триединство biggrin biggrin
Единственото 3 в 1 пред което се кланям са Destruction Kreator и Sodom и Slayer опа то пък стана 4 в 1 biggrin така че ..
Неочаквано добра комбинация Laughing
/Офф-топик :
И естествено едно поздравче със Slayer - New faith https://www.youtube.com/watch?v=MQMiPM8U0QQ
"I reject all the biblical views of the truth
Dismiss it as the folklore of the times
I won't be force fed prophecies
From a book of untruths for the weakest mind
I keep the bible in a pool of blood
So that none of its lies can affect me"


Последната промяна е направена от Dredy на Пон 21 Сеп 2009, 22:56; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
balduran
Great
Great
balduran


Male
Age : 31
Брой мнения : 265
Location : София
Рейтинг : 14
Registration date : 03.03.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 22:00

Радвам се, че толкова рано си успял да откриеш защо СИ, аз все още не съм успял Smile
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 22:56

Dredy написа:

Ами много добре съм си наясно какъв съм и защо съм такъв и не ми трябва бог за да го разбера или пък триединство biggrin biggrin

Чрез втората част на изречението си, отново подкрепяш теорията ми.
И си наясно си какъв си?
Ами...
Наясно ли си, че имаш още около 70 години живот?
Наясно ли си, че реагираш типично пуберски, в мисленето си, че всичко, което лети се яде?
Наясно ли си, че така сам се затваряш в рамка?
Наясно ли си, че си жертва на собственото си псевдо-безверно и същевременно арационално мислене?
Наясно ли си, че с написаното дотук осмиваш себе си?


Dredy написа:
Единственото триединство пред което се кланям са Destruction Kreator и Sodom

Нима? А знаеш ли от къде идва името Содом? Едва ли...
Да личи си, колко си наясно със съществото си.

Ето и един стереотипен "епилог": F*CKING GROW UP!
Върнете се в началото Go down
Dredy
Newbie
Newbie
Dredy


Male
Age : 30
Брой мнения : 92
Location : Varna
Интереси : kitara,myzika,knigi
Рейтинг : 0
Registration date : 23.08.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 23:24

Цитат :
Наясно ли си, че имаш още около 70 години живот?
Напълно ,но още не съм започнал да предвиждам живота си след смъртта както християните..
Цитат :
Наясно ли си, че си жертва на собственото си псевдо-безверно и същевременно арационално мислене?
псевдо безверно и същевременно арационално lool мн се хабиш biggrin
Цитат :
Наясно ли си, че с написаното дотук осмиваш себе си?
кое по точно че слушам thrash проблем ли ти е или за теб това е "сатанинска" музика ? biggrin
Цитат :
Нима? А знаеш ли от къде идва името Содом? Едва ли...
"Според Библията древните градове Содом и Гомор са разрушени от Бог заради греховете на жителите им. В Стария завет се твърди, че те практикували извратен обичай да изнасилват гостите на града. Според написаното в „Битие“ праведния Лот бил посетен в дома си от два ангела. Извратените жители поискали от него да им ги предаде, но Лот предложил дъщерите си на тълпата и отказал да предаде ангелите. В гнева си Бог спасил Лот, но подложил на „огън и жупел“ покварените градове."


Цитат :
Ето и един стереотипен "епилог": F*CKING GROW UP!

Ох пак тези стереотипи всички трябва да изглеждат едисикак си, всички трябва да са едисикакви ..
Според теб всички трябва и да са христяни така ли и да живеят живота си страхувайки се че "Бог" ще ги накаже след смъртта им ?
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 23:40

Хахахахаха

Ти изобщо можеш ли да мислиш самостоятелно?

Не ми пука за сатанинските текстове.

По нищо не се различаваш от безмозъчните религиозни фанатици, само дето си с отрицателен знак.
Върнете се в началото Go down
Dredy
Newbie
Newbie
Dredy


Male
Age : 30
Брой мнения : 92
Location : Varna
Интереси : kitara,myzika,knigi
Рейтинг : 0
Registration date : 23.08.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 21 Сеп 2009, 23:52

Цитат :
Ти изобщо можеш ли да мислиш самостоятелно?
Да
Цитат :
Не ми пука за сатанинските текстове.
Еми не просто отбелявах .. иначе много одавна ми писна да дъвча едно и също... Пък и те ги слагат за да има по голям ефект над публиката примерно в блека който не харесвам особено ..
Цитат :
По нищо не се различаваш от безмозъчните религиозни фанатици, само дето си с отрицателен знак.
Не просто всички решихте да ме нападнете едва ли не защото имам различни виждания и аз продължих да отговарям тва ми е първия път когато водя такъв спор толкова дълго..
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyВто 22 Сеп 2009, 00:19

Не бих нарекъл вижданията ти различни - кое им е различното?

Анархистката антихристиянска пропаганда, проповядвана от Ционистките еврейски кучета? Масонската, еврейско-антихристиянска пропаганда на National Geographic и History Channel? Комунистическата идеология, която се кланя на трупове в мавзолеи?

Нищо ново под слънцето, приятелю.

Заядох се, понеже отричаш без да си запознат. Аз съм християнин и не градя планове за живота си след смъртта - моите планове са прах във вятъра. Не казвам, че съм добър християнин, но познавам вярата си и се интересувам от това, в което вярвам. Повярвай ми, не вярвам сляпо - едва ли си имал някога толкова съмнения за всичко, което ти е познато, колкото аз съм имал по отношение на вярата.

Просто, преди да почнеш да отричаш се запознай малко с това, което отричаш, а не като папагал да ми повтаряш мисли на хора, на които един от мислителите (Маркс) сам ти казва да се съмняваш във всичко, но ти дори и с Маркс не си запознат... за Ничше да не говорим...


Последната промяна е направена от Руто на Вто 22 Сеп 2009, 02:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyВто 22 Сеп 2009, 00:49

Dredy написа:
Цитат :
Наясно ли си, че имаш още около 70 години живот?
Напълно ,но още не съм започнал да предвиждам живота си след смъртта както християните..
Цитат :
Наясно ли си, че си жертва на собственото си псевдо-безверно и същевременно арационално мислене?
псевдо безверно и същевременно арационално lool мн се хабиш biggrin
Цитат :
Наясно ли си, че с написаното дотук осмиваш себе си?
кое по точно че слушам thrash проблем ли ти е или за теб това е "сатанинска" музика ? biggrin
Ти дори не разбираш какво е това, което те питам и ти казвам. Наричането на една музика "сатанинска" или каквото и да е било подобно е изродяване на религията, свободата да избираш...Това е вяра! Но вече не съм сигурен дали участието ми в дискусията си струва. Споря с човек, несериозен, неразбиращ, неоценяващ и неуважаващ собствения си избор, собствената си интимност, камо ли чуждата позиция.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyВто 22 Сеп 2009, 10:47

Какво е Бог ? - това е всичко, което ни заобикаля и всичко, което ни прави това, което сме. Бог е навсякъде около нас и вътре в нас. Бог е светлината и мрака. Най-общо казано Бог е всичко.

Същестуват множество вярвания отностно Бог и те ще останат вярвания до момента, в който се докаже същестуването или отсъствието Му.

В някои случаи Бог се отъждествява като всемогъщо същество с име и образ, в други просто като сила ръководеща нашият свят, в трети се приема, че Бог е самата майка Природа. Същестуват множество различни интерпретации на Бог, затова на въпроса дали той съществува следва преди това да се уточни и то за всеки човек индивидуално какво всъщност той приема за Бог и след това да търси следи за неговото съществуване или просто да го приема на вяра.

Какво е религия ? - това са всички онези добре познати вярвания, обичаи, правила създадени в първоосновата си за две неща:
1. Човек се плаши от това, което не познава. За тази цел всички онези необясними явления е по-добре да се припишат на дадена по-висша сила, която от своя страна приема някакъв образ. И по този начин необяснимите явления стават божи действия и следователно не са страшни. Разбира се част от явленията в последствие почват да се интерпретират като божи гняв, с което достигаме до втората основна причина за създаването на религията.
2. Управление на хората. Контрола чрез вяра е изключително ефективен метод за управление на масите. Дори в съвремието сектите разчитат точно на вярата на хората за да ги контролират по начин изгоден за ръководителите на самата секта.

След казаното до тук си задайте въпроса:
Вярвате ли в Бог ?
Сега се абстрахирайте от това, което човека казва за Бог и си задайте въпроса отново.

Това какво е Бог за вас и какво казва дадена религия за Него, не е задължително да е едно и също нещо. Всеки човек е роден свободен, всеки човек има право на свободна воля, което включва и правото за свободна вяра.

Единствените ограничения по отношение ня вярата, които следва да се поставят са:
1. Уважавай чуждата вяра
2. Дай право на избор на всеки да има своите вярвания
Тези две ограничения произлизат от следното тълкувание за човешката свобода:
"Твоята свобода свършва там, където започва моята!"

В заключение мога да кажа, че темата не бива да се върти около това дали Бог съществува, тъй като вече няколко хиляди години отговора на този въпрос не може да се даде еднозначно, а да се гради върху това: Какво е Бог за всеки от вас ?; Какво е религията ?; В какво вярвате и в какво не ? и т.н.
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyВто 22 Сеп 2009, 14:01

DRAGON написа:

2. Управление на хората. Контрола чрез вяра е изключително ефективен метод за управление на масите. Дори в съвремието сектите разчитат точно на вярата на хората за да ги контролират по начин изгоден за ръководителите на самата секта.

Религията не е създадена за управление на хората. Това е едно от изродяванията на религията.

Но като изключим това, мнението ти ми хареса, от гледна точка на това, че си се подготвил и не изтрелваш неуважителни и прегорчиви слова.
Thumbup
Върнете се в началото Go down
Дан
Advanced
Advanced
Дан


Male
Age : 29
Брой мнения : 181
Интереси : метъл, китари, басове, бира
Рейтинг : -6
Registration date : 06.07.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyНед 29 Ное 2009, 21:15

Никой неможе да ме накара да вярвам в бог , дева мария и сякви такива, просто за мен тея са няква измислица на религията "христянство" .. да не говорим че в църква аз нямам работа, а иначе според мен сме произлезли от на древните подобия на хора живели някога на земята : )
Върнете се в началото Go down
sunshine
Advanced
Advanced
sunshine


Female
Age : 30
Брой мнения : 184
Location : с.Бяга
Интереси : Много и все интересни :D
Рейтинг : 0
Registration date : 01.11.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyНед 29 Ное 2009, 21:27

Да вярвам,но рядко ходя на църква или нещо такова.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 30 Ное 2009, 13:04

По доста теми виждам, че се появяват подигравателни мнения и нападки и тъй като е безсмислено да споря с невежи неверници, само ще им кажа, че ние отдавна знаем за тях:

"Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват: Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така, както от началото на създанието". (2 Петър, 3:3-4)
Върнете се в началото Go down
Немезида
Кака
Кака
Немезида


Female
Age : 36
Брой мнения : 1809
Location : in his heart
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 EmptyПон 30 Ное 2009, 14:15

Аз пък почвам да вярвам в теорията, че Земята всъщност е адът, където се изпращат душите. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За Бог - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
За Бог
Върнете се в началото 
Страница 3 от 12Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
Идете на: