RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Деградира ли днешната младеж?

Go down 
+12
vencito0o
Wicked Child
Йен
Ади_Психаря
Лили.
fn.0.rd
independent7647
Руто
Железен
Вилито
Mushroom
Cheshire Cat
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Cheshire Cat
Great
Great
Cheshire Cat


Female
Age : 30
Брой мнения : 329
Location : Varna
Интереси : art, surreal, tanasinn, retro looks
Рейтинг : 16
Registration date : 13.03.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyПет 28 Авг 2009, 22:59

В последните години се наблюдават промени в статистиките свързани с възрастовата граница за правене на секс, употреба на цигари, алкохол и наркотици от младите хора.

Въпроса опира до там дали сме малко по-зрели за възрастта си от тези преди нас? Или сме по-невежи,неграмотни? Има ли го според вас този прогресивен упадък сред поколението? Дали прекомерната употреба на наркотични средства,цигари,алкохол, безразборния секс, и влиянието им са по-застъпени при нас отколкото при предишното поколение?

Или всъщност всичко това си го е имало преди и или просто вниманието е било насочено другаде или нещата са били потулени?

Аз по този въпрос за момента не съм особено компетентна,поради ред причини,които могат да повлияят на мнението по въпроса вероятно.... За това оставям темата на вас...
Сигурно някой прочитайки заглавието първо ще каже едно дълго "оффффф"
Върнете се в началото Go down
Mushroom
Newbie
Newbie
Mushroom


Female
Age : 30
Брой мнения : 29
Рейтинг : 2
Registration date : 10.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyСъб 29 Авг 2009, 01:35

Ммм, забелязали ли сте, че винаги лошото в човека седи малко по-напред от доброто в него ? Да вземем в предвид един мой познат. Човека е пробвал всичко без хероин D: и съм го запомнила с репликата "Наркоман съм и к'во ?" Но както и да е, да оставим това на страна. Преди няколко дена със същия този човек се мернахме в един парк, аз бях с един мой приятел и носих книги, бяхме седнали на една пейка и торбичката с книгите, дадени ми от даскалката по Литература, беше поставена до мен. Той прояви интерес и ме попита кои са книгите. Още преди да съм казала "Джейн Еър" и "Ана Каренина", той назова авторите и на двата романа, добави също и че няма да съжелявам, ако ги прочета и двата, и че ще си струват времето, което ще им отделя. Колкото и нереално да ви прозвучи и следващото нещо, което ми каза, не променя факта, че той ми препоръча и "Брулени Хълмове". Самата аз наистина бях много очудена как човек като него, всеки ден занимаващ се с какви ли не щуротии, е имал времето да седне и да прочете литература от световна класика. Иска ми една цигара и замина на някъде, че имал някаква работа. Това, че един пуши, друг пие в младите си години за мен лично не е от кой знае колко значение, горе споменатият човек има много потенциал в себе си, просто не го е насочил в правилната насока. Това, че днес е пушил марихуана може да не го спре утре да стане адвокад, полицай, а пък защо ли не и известен политик като порастне ? Но за жалост и не всички са като него, отделящи малкото от "свободното си време" да седнат и да прочетат една книга. Деградация има, но не чак толкова колкото всички така настоятелно натякват. Вместо "старото поколение" да седи да хули колко развратни са станали младите хора нека да направят нещо по въпроса, но разбира се, по-лесно е да се коментира по нечий адрес, отколкото да се предприемат някакви действия. Надявам се да не съм ви отекчила с моят отговор на тази така натрапчива тема (:
Върнете се в началото Go down
Cheshire Cat
Great
Great
Cheshire Cat


Female
Age : 30
Брой мнения : 329
Location : Varna
Интереси : art, surreal, tanasinn, retro looks
Рейтинг : 16
Registration date : 13.03.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyСъб 29 Авг 2009, 14:48


Mushroom напълно си права! Донякъде всъщност и допълни темата...>.>
Но старото поколение според мен не може да направи особено много тъй или иначе...
Върнете се в началото Go down
Вилито
Rockplacer
Rockplacer
Вилито


Female
Age : 29
Брой мнения : 1745
Location : Плевен :)
Интереси : музика (:
Рейтинг : 9
Registration date : 12.06.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyСъб 29 Авг 2009, 22:17

В действителност не можем да сме като старото поколение..просто тогава сичко е било различно и управлление и дисциплина.Докато сега сме адски разпасани.Сега всеки прави каквото си иска...Не знам дали може да се каже,че сме по-глупави,но определено сме по-невежи.Всичко което изброи за секса ,цигарите,наркотиците и секса влияе да .. определено влияе за мен.о лошото е че има и по-малки от мен .. които вече са си направили сефтето...съжалявам че се изразих така..и се мислят за големи и велики..В днешно време думата книга е отровна ;дд има хора,които простооо се възмущавам,но и родителите имат вина.Защото има родители давам моите за пример,които не са ме захранвали с Ивана,Емилия и Камелия,а са ми чели книги...приказки и са ми пяли песни.И това адски много влияе...това е и детското развитие.
Върнете се в началото Go down
Mushroom
Newbie
Newbie
Mushroom


Female
Age : 30
Брой мнения : 29
Рейтинг : 2
Registration date : 10.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyНед 30 Авг 2009, 01:57

StyleIsAWar написа:
не са ме захранвали с Ивана

Doh
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyНед 30 Авг 2009, 03:14

Ако имаше на къде повече да деградира, щеше да го направи. Няма нищо лошо да се радваш на живота и да пробваш от всичко, което ти се предлага, но идва един момент, в който почти всички превръщат тази си, тъй наречена свобода в свободия... А за страничния наблюдател това цъфва от нищото...един ден излизаш на разходка, 99 от 100 души са клонинги и само за последния думата "ценности" не е синоним на "проказа"...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyНед 30 Авг 2009, 08:40

Възрастовата граница пада, просто защото имате достъп до много повече информация отколкото ние и тези преди нас са имали. Това, че секса и наркотиците вече не са табу, а са широко дикутирани теми, това, че повечето семейства имат финансови проблеми, които не се крият от децата и доста подобни фактори ви карат да израстнете по-бързо от колкото ние, а ние по-бързо отколкото предходните и така ... просто човечеството върви с една бърза крачка напред. Но ... както винаги си имаме и нашето, но и то е в това дали младежите имат необходимият опит и дали осъзнават последствията от своите действия. Знанието само по себе си е изключително опасно и без гореспоменатите две може да доведе до самоунищожаването на индивид и в много случаи на цяла цивилизация.

И като заключение да "децата" сега са много по-израстнали от тези преди 10 и 20 и т.н. години, но не мисля, че това е добра тенденция. Израстването по-бързо значи само едно - по-кратко детство.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyНед 30 Авг 2009, 10:50

Коментари по отношение на 'днешната младeж' (тенденциозно негативни) е имало и ще има, докато има и днешна младеж.

Аз лично съм на мнение, че има немалко свестни млади хора, а също и такива, на които може и си заслужава да им се посочи и помогне да намерят правилната посока, която е себеутвърждаването в противовес на саморазрушаването.

Противник съм на голословното, 'зряло' критикарстване, понеже то също е бягане от отговорност.

Всеки прави глупости. Отговорността на зрелите хора е да я предадат на младежите, като им помагат да стигнат до осъзнаването, че свободата не е да правиш, каквото си искаш, а възможността да избираш какво да правиш, като не забравяш никога, че действията ти си имат своите последици, които трябва ти самият да понесеш. Докато родителите ти носят последиците от твоите постъпки, те са в правото си да ти казват какво да правиш. Ако искаш да си свободен, научи се да бъдеш отговорен.
Върнете се в началото Go down
independent7647
Newbie
Newbie
independent7647


Male
Age : 31
Брой мнения : 43
Location : Плд
Интереси : секфи
Рейтинг : 0
Registration date : 26.09.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 22:06

Ако питате мен....
Деградета от вяскъде...просто такива тъпанари навсякъде..с тази мания да бъдат най-велики....но не с разум....а с пиене,пушене ,наркотици...просто :X
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:05

IROND*CK написа:
Ако имаше на къде повече да деградира, щеше да го направи. Няма нищо лошо да се радваш на живота и да пробваш от всичко, което ти се предлага, но идва един момент, в който почти всички превръщат тази си, тъй наречена свобода в свободия... А за страничния наблюдател това цъфва от нищото...един ден излизаш на разходка, 99 от 100 души са клонинги и само за последния думата "ценности" не е синоним на "проказа"...
Евала за реалната статистика.. biggrin

Та по темата... Въпреки всичко, разглеждам хората като "личности" а не като "лица". Всеки е добър в нещо.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:10

Fnord написа:

Та по темата... Въпреки всичко, разглеждам хората като "личности" а не като "лица". Всеки е добър в нещо.

Всеки е добър в нещо, но не всеки е личност..даже и за способностите може да се поспори..
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:11

Руто написа:

Всеки прави глупости.
Ама какви глупости...да оставим настрани пушенето и пиенето ; наблюдавала съм сравнително отблизо едни типични представители на днешната младежи те НЕ четат книги (учебници се налага да държат в къщата си, книги не, самата дума"книга" им е дълбоко антипатична) стараят се колкото се може по-бързо да пораснат (не на акъл, а да пораснат за онези интересни неща, които правят какичките и батковците) и в това свое бързане се превръщат в нещо гротескно..полу-развратно, полу-наивно и в повечето случаи НЯМА нещо, което да преобърне развитието им и да превърне жабите в красиви принцеси.

Не е само оплакване и"зряла критика", направо съм стресната. Да вършат глупости колкото искат, но да бъдат деца. Деца, при които има шанс за развитие.
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:11

Лили. написа:
Fnord написа:

Та по темата... Въпреки всичко, разглеждам хората като "личности" а не като "лица". Всеки е добър в нещо.

Всеки е добър в нещо, но не всеки е личност..даже и за способностите може да се поспори..
Мисля, че всеки е "личност" до доказване на противното Laughing
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:12

При някои е лесно да се докаже противното. =)
зависи от..индивида.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:13

При някои просто не е нужно да се доказва..то е очевидно biggrin
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:13

Ади_Психаря написа:
При някои е лесно да се докаже противното. =)
зависи от..индивида.
Лили. написа:
При някои просто не е нужно да се доказва..то е очевидно biggrin
Нека не бъдем надменни.
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:14

Реалист съм.
Пак казвам: зависи от индивида.
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:15

Ади_Психаря написа:
Реалист съм.
Пак казвам: зависи от индивида.
Реалист си от твойта гледна точка, за мен това си е чиста проба надменност.
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:15

А за мене твоето си е чиста проба инат.
P.S. ще кажеш, че няма индивиди, за които е очевадно, че не са личности.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:16

Fnord написа:
Ади_Психаря написа:
При някои е лесно да се докаже противното. =)
зависи от..индивида.
Лили. написа:
При някои просто не е нужно да се доказва..то е очевидно biggrin
Нека не бъдем надменни.


Никой не е надменен..просто факт..
Дали един човек, който няма собствено мнение и се оставя да бъде манипулиран от останалите е личност..не смятам, че някой, който не отстоява възгледите си може да се нарече така..
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyЧет 29 Окт 2009, 23:18

Ади_Психаря написа:
А за мене твоето си е чиста проба инат.
P.S. ще кажеш, че няма индивиди, за които е очевадно, че не са личности.
Това за ината са предубеждения - понеже се карах с няколко типа последните няколко дена.
P.S - Какво се опитваш да кажеш?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyПет 30 Окт 2009, 08:23

Човек по природа е надменен. Всички смятаме своята гледна точка за правилна и всички, които не се ръководят от нашите правила са "грешници".

Що се отнася до деградацията - не деградира днешната младеж, а цялото ни общество. Деградацията при децата просто е следствие от общата деградация. Живеем в общество, в които ценностите постепенно се изместват към пари, власт, секс. С тези ценности едно общество единствено може да се саморазруши. В този ред на мисли подрастващите естествено не могат да останат незасегнати.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyПет 30 Окт 2009, 13:53

DRAGON написа:
Човек по природа е надменен. Всички смятаме своята гледна точка за правилна и всички, които не се ръководят от нашите правила са "грешници".

Пак стигаме до въпроса за поставянето на хората под общ знаменател..Не всички смятат, че тяхната гледна точка е най-вярната..светът е широк, хората са различни..
Върнете се в началото Go down
fn.0.rd
Banned
fn.0.rd


Male
Age : 31
Брой мнения : 317
Location : Пловдив;
Интереси : Cha0s.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyПет 30 Окт 2009, 15:25

DRAGON написа:
Що се отнася до деградацията - не деградира днешната младеж, а цялото ни общество. Деградацията при децата просто е следствие от общата деградация. Живеем в общество, в които ценностите постепенно се изместват към пари, власт, секс. С тези ценности едно общество единствено може да се саморазруши. В този ред на мисли подрастващите естествено не могат да останат незасегнати.
... Адаптация ;р
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? EmptyСъб 02 Яну 2010, 14:01

От темата за Деградацията минахте на темата "21 век". ;д
Макар че двете може би са едно и също понятие... ;х
Та...като заговорихме за днешната младеж искам да вметна, че ние наистина деградираме. Бягаме от училище, харчим пари за ненужни неща и основно за неща, които ни убиват, не четем книги, не се вслушваме в думите на по-възрастните, въпреки че понякога трябва...не се занимаваме с неща, които да ни превърнат в ЛИЧНОСТ. Половината от нас са се депресирали заради някаква несподелена любов (давам пример просто) и губят смисъла на живота си. Нямат цел, което е най-страшното. Нямат мечти, което е направо пагубно...И нима ще ми кажете, че ежедневното кибичене в кафенетата не е деградация?! Е, да, ама е точно това! Вярно е, там са приятелите ни, там е момчето/момичето, в което сме "лудо влюбени", но това не е животът ни. Имам още много да кажа по тази тема и може би в бъдеще ще продължа, но сега имам работа - трябва да ходя да деградирам в Параграф... Защо? Защото е зима и не мога да се разхождам по улиците и планините, не мога да отида на море, не мога да снимам, защото ми е студено...и защото не ми се учи. И защото предпочитам да се видя с четирите най-мили ми същества пред това да правя каквото и да било друго.
Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Деградира ли днешната младеж? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Деградира ли днешната младеж?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: