RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Деградира ли днешната младеж?

Go down 
+12
vencito0o
Wicked Child
Йен
Ади_Психаря
Лили.
fn.0.rd
independent7647
Руто
Железен
Вилито
Mushroom
Cheshire Cat
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Cheshire Cat
Great
Great
Cheshire Cat


Female
Age : 30
Брой мнения : 329
Location : Varna
Интереси : art, surreal, tanasinn, retro looks
Рейтинг : 16
Registration date : 13.03.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyПет 28 Авг 2009, 22:59

First topic message reminder :

В последните години се наблюдават промени в статистиките свързани с възрастовата граница за правене на секс, употреба на цигари, алкохол и наркотици от младите хора.

Въпроса опира до там дали сме малко по-зрели за възрастта си от тези преди нас? Или сме по-невежи,неграмотни? Има ли го според вас този прогресивен упадък сред поколението? Дали прекомерната употреба на наркотични средства,цигари,алкохол, безразборния секс, и влиянието им са по-застъпени при нас отколкото при предишното поколение?

Или всъщност всичко това си го е имало преди и или просто вниманието е било насочено другаде или нещата са били потулени?

Аз по този въпрос за момента не съм особено компетентна,поради ред причини,които могат да повлияят на мнението по въпроса вероятно.... За това оставям темата на вас...
Сигурно някой прочитайки заглавието първо ще каже едно дълго "оффффф"
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyСъб 02 Яну 2010, 14:24

Струва ми се, че не говориш за въпросната деградация, а за пубертета... Двете неща нямат нищо общо. Пубертетът не причинява деградация, нито пък деградацията - пубертет.

Пушенето, пиенето, висенето по кафенетата, бягането от училище, избягването на книгите и всичко останало не е признак за деградация.

Последната идва, заради промиването на мозъци, световните лъжи, публичните тайни, лицемерието на "омнипотентните алтруисти", податливостта на самозалъгване, слепотата на човека, липсата му на поглед в бъдещето, върховния страх от падение, все качества на дегенерати, слабоумни,на всеки крехък раб, борещ се за чуждото признание и уважение, без първо да се заслужил своето собствено.

Това ще продължава, докато всеки не разбере, че трябва да следва нещо, с ясното съзнание, че никога няма да бъде това, което следва, но трябва да го гони, за да придаде смисъл на иначе жалкото си съществуване и все пак да си признае, че е егоист.

Върнете се в началото Go down
Wicked Child
Advanced
Advanced
Wicked Child


Брой мнения : 191
Рейтинг : 0
Registration date : 23.11.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyСъб 02 Яну 2010, 14:55

Може ли някой да ми дефинира "деградация"?
Върнете се в началото Go down
vencito0o
Advanced
Advanced
vencito0o


Male
Age : 32
Брой мнения : 138
Рейтинг : 0
Registration date : 20.08.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyСъб 02 Яну 2010, 16:21

Wicked Child написа:
Може ли някой да ми дефинира "деградация"?

психическо разтройство на личността ... или упадък на духа
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyНед 03 Яну 2010, 01:30

Железен, как да не говоря за деградация? Нали е "упадък на духа"... Повечето от нас, повечето хора по света като цяло не правят нищо друго в живота си освен да мрънкат за нещо и...да не правят нищо! ;д

Познавам едно момиче. До преди около четири месеца то не се спираше да мечтае. Не спираше да пише, да чете, да обикаля планини и гори, не допускаше околния свят в себе си. Беше човек, който не ходеше по кафенета, не излизаше с други хора, нямаше компания. Имаше само една едничка приятелка, с която споделяше всичко. Какво мислиш стана с това момиче?! Откри компанията, преля с проблеми, мъки и не знам още кво и сега не може да напише и две изречения. Въпреки, че тези хора я обичат и тя също ги обича, онзи свят, който си беше създала в себе си, беше сринат. И вече не й идва простичката муза да седне и да опише как един кон бяга в гората..примерно. Всичко идва от деградацията. И да, т'ва момиче съм аз...

А и кога пубертетът е бил такъв? Едно време децата са си ходили на училище без да им мигне окото, следвали са правилата и законите на обществото, пораснали са, създали са семейство и ей ти го на - пълноценен живот.

Лично аз си дефинирам деградацията като безцелно съществуване, манипулирано от околния свят, глупаво и смешно. И нима повечето от нас не живеят така?..
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyНед 03 Яну 2010, 01:40

Yen, краят на детството не е деградация. Любовните разочарования - също. Не прави глобални изводи от личните си проблеми.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyСъб 16 Яну 2010, 12:46

Това е само за чалгарите Laughing Аз съм си закален с Metallica така че мен това не ме лови. Преследвам си целите...
Върнете се в началото Go down
denityyy666
Fan
Fan
denityyy666


Female
Age : 30
Брой мнения : 447
Location : Пловдив
Интереси : Психология, фотография, музика, литература! :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.12.2009

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyПон 12 Апр 2010, 15:17

И днес и преди е имало деградирали хора. Просто преди са се криели,докато сега цялата простотия и всичко е наяве! Smile
Върнете се в началото Go down
Yob
Great
Great
Yob


Male
Брой мнения : 346
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 09.03.2010

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyПон 12 Апр 2010, 19:29

Не само младежта,цялото ни общество е болно и деградирало.Всичко започва от образованието и управляващите го.В техен интерес е масите да са неграмотни и необразовани.Така могат да се манипулират много по-лесно.А пък за пушенето и пиенето - това е модата..Стадните навици за съжаление в днешно време се придобиват още от отделенията. Каквото правят всички- това ще правя и аз, така разсъждава днешната младеж.Всеки ден ги гледам 11-годишни келешчета запалили фаса и дъпрат като дърти пушачи.

Деградацията е пълна и само времето ни дели до пълния упадък на гражданското ни общество като такова.

Демокрация ли бе,да я опишеш...
Върнете се в началото Go down
gadulka
Newbie
Newbie



Брой мнения : 6
Рейтинг : 0
Registration date : 18.04.2010

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyНед 18 Апр 2010, 21:48

обществото ни е болно и деградирало а не чакай това го изкопирах от човека пред мен
истината е, че Станишев и Бойко БОрисов са открили химичен антраксо-подобен елемент, който убива мозъчните клетки и кара хората да затъпяват много бързо. така те искат да ограбят кюфтета и МОЖЕ БИ картофеното пюре от всички български къщи, но те не знаят, че има ПРОТИВООТРОВА срещу тяхното супероръжие. и тази противоотрова е всъщност алфа вълните на поп фолк музиката. поради тази причина всички Т. НАР. чалгари са всъщност имунизирани към този химичен елемент и следователно запазват своята интелигентност. докато ние, РОКЕРИТЕ НА НАШИЯ СВЯТ ХЕВИ МЕТЪЛ ГРЪНДЖ, затъпяваме, защото не слушаме гореспоменатата МОЗИКА. ду ю гет ит МОЗЪК-ИКА лолът
Върнете се в началото Go down
Борко
Fan
Fan
Борко


Male
Age : 28
Брой мнения : 403
Location : Пловдив
Рейтинг : 0
Registration date : 12.04.2010

Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 EmptyПон 19 Апр 2010, 16:10

Arlong написа:
Това е само за чалгарите Laughing Аз съм си закален с Metallica така че мен това не ме лови. Преследвам си целите...

Арлог,не си прав ама ХИЧ може да си пънкар скинар чалгар метъл емо нищостил и т.н това изобщо не те предпазва...Например бащата ми разправя,че преди 20 години някъде първите наркомани ПЪРВИТЕ са били именно метълите и то не заради това,че са метъли.Сигурно схващаш на къде бия,всичко си е до психика има си чалгари които се дрогират и такива които не.Например ти също можеш да си наркоман или пияница.
По въпроса:Може би ценностите се губят в днешно време,едва ли само пуберчетата като мен са виновни...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Деградира ли днешната младеж?   Деградира ли днешната младеж? - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Деградира ли днешната младеж?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: