RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или Против религиите

    Go down 
    +38
    Airdancer
    stunnka
    deathrose
    Social_Suicide
    Лили.
    <.LeX. >
    Железен
    Bubble
    Eleutheria
    pamcho
    Cheshire Cat
    krissa
    nutshell
    lluussii
    Абсент
    Алфонсин
    Man_Of_Sin
    Илмари
    Немезида
    m.satan
    Кънчо
    DJ_W0LF
    irrealiste
    In_Flames91
    bellz
    FAIRY
    CrazY
    Мия
    Руто
    Kaamos
    Ania
    RockPlace
    Пате
    Deathroll
    Tomhet
    Ади_Психаря
    Вильо.
    Puppet Master
    42 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

    За или против религиите
    За
    За или Против религиите - Page 5 I_vote_lcap46%За или Против религиите - Page 5 I_vote_rcap
     46% [ 35 ]
    Против
    За или Против религиите - Page 5 I_vote_lcap54%За или Против религиите - Page 5 I_vote_rcap
     54% [ 41 ]
    Общо гласове : 76
     

    АвторСъобщение
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyЧет 16 Окт 2008, 21:50

    First topic message reminder :

    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 06 Фев 2009, 23:06

    ...и защото са ни държали 500 години в робство Smile
    Върнете се в началото Go down
    Алфонсин
    Great
    Great
    Алфонсин


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 245
    Location : нявсякъде, но повече никъде
    Рейтинг : 14
    Registration date : 05.02.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСря 18 Фев 2009, 21:24

    Религиите са ми една от любимите теми.
    Може би по-скоро конкретно християнството. Много ми е странно. Преди бях пълен абсолютен атеист. Но все пак, щом го има, значи си има причина. Аз не вярвам в християнския Бог и Иисус. Но вярвам в идеята на християнството - за любовта, как тя спасява хората.
    А иначе - защо не е доказано? - преди и аз използвах това, но се откадах доста бързо. Ако беше доказано, щеше да е област в науката, а не вяра.
    Не виждам нищо лошо някой да вярва, ако това го прави щастлив и го спасява по някакъв начин. Аз лично не бих посветила живота си на това. Има толкова много други неща, искам да опитам всичко всякак.

    ---
    Въпрос към Руто, очевидно е най-дълбоко вярващият тук.

    Може ли Бог да създаде толкова голям камък, че да не може да го премести? Помисли. Zip Shifty
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСря 18 Фев 2009, 22:02

    Пак ли се връщаме във софистиката?
    То ако беше софистика,пак добре...
    Не мисли,че за пръв път попадам на този въпрос Smile
    Бог вече е създал този толкова голям камък: Божествения закон,който Бог не може да премахне или премести,понеже самият Закон е самият Бог,а Бог не изменя на Себе си и именно в това е Неговото всемогъщество!

    Едит: Да поясня.

    Бог е любов и е справедлив.
    Справедливостта го задължава да накаже злото (греха). Любовта го кара да прости на грешника.
    Но:
    Ако прости,е накърнена справедливостта. Ако накаже,е накърнена любовта.
    Какво прави Бог в такъв случай?
    Приема наказанието върху себе си от любов към човеците!
    Затова и за Христос се казва:"Камък в който да се спъват народите","Камъкът,който зидарите отхвърлиха"... (като говориш за камъни Smile )
    Върнете се в началото Go down
    Алфонсин
    Great
    Great
    Алфонсин


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 245
    Location : нявсякъде, но повече никъде
    Рейтинг : 14
    Registration date : 05.02.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyЧет 19 Фев 2009, 21:16

    Човек да не те пита нещо Laughing
    Ай стига с тая софистика, че малко... сещаш се (:
    Бог не е толкова могъщ, че да пристъпи собствените си закони?
    ---съкратен вариант - Бог се подчинява на закони?
    Знам, че малко прекалявам, ама ми се спори.
    По едно време ми стана много абстрактно. Може ли конкретен пример за това как точно Бог приема страданието върху себе си, за да не засегне нито справедливостта, нито любовта? Не висят ли така хората никъде?

    Smile
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyЧет 19 Фев 2009, 22:24

    Вися Христос (Богочовекът) на кръста!
    Ето как.
    Невинният пое наказанието на виновните върху себе си -това е Любов!!!
    Върнете се в началото Go down
    Алфонсин
    Great
    Great
    Алфонсин


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 245
    Location : нявсякъде, но повече никъде
    Рейтинг : 14
    Registration date : 05.02.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyЧет 19 Фев 2009, 22:44

    А така не се ли нарушава справедливостта? Виновните да не понесат наказанието върху себе си?
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyЧет 19 Фев 2009, 22:51

    Не -справедливостта изисква да се принесе жертва -Любовта се принася в жертва сама,а виновните,приемайки тази жертва чрез вяра, изживяват покаяние и са пречистени и спасени... Любовта я прави тази жертва по свой избор -ти не би ли сложила главата си на дръвника,за да живее детето ти,дори и да е виновно (без дори да си сигурна дали то ще се покае и промени)?
    Ако спориш заради самия спор,кажи си ,да спра да си хабя доводите -схоластиката е по-зле и от софистиката
    Joke

    Аман от дървени философи Cool
    Върнете се в началото Go down
    Абсент
    Newbie
    Newbie
    Абсент


    Female
    Брой мнения : 35
    Location : Някъде там
    Интереси : Вселена.
    Рейтинг : 1
    Registration date : 13.02.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 20 Фев 2009, 12:23

    Има един много странен израз, който в случая пасва... `Необходимо зло`.
    Върнете се в началото Go down
    lluussii
    Great
    Great
    lluussii


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 292
    Location : Варна
    Интереси : рок музика, клавири
    Рейтинг : 9
    Registration date : 23.10.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyВто 24 Фев 2009, 18:55

    Forsaken написа:
    Приемам религиите, но не чак до болестното състояние на което станах свидетел. Майката на мой приятел ходи всеки ден на църква, дава десятък, спазва всичко, което е казано в библията. Това я докара до едно психическо състояние, което не е нормално. Жената сега е болна от шизофрения и от време на време изпада в едно състояние...казва, че Бог или Исус стоят до нея и тя говори с тях, не може да познае близките си. Започва да говори само за Бог и как ние не живеем според правилата му. Някои неща се вземат твърде насериозно. Тази жена я видях на няколко пъти така и повярвайте ми...това, което те докарва до такова състояние, не е религия.

    Аз лично ходя от време на време на църква, паля свещичка и си заминавам. Стига ми толкова. Не мога да проумея как някой седи на някой облак и ни наблюдава. Както са казали повечето....някаква друга сила - да.

    Който има желание има един много хубав филм за религиите - Zeitgeist - Духът на времето. Този филм показва доста истини според мен и го препоръчвам на всеки. Wink

    А майката на този твой приятел знае ли какво пише в Библията? Да, Бог казва, че църквата трябва да се посещава редовно,но самата дума "църква" не означава сградата, от която трябва да се излиза заднишком и да се влиза със страх в нея (страх да не събориш някоя свещичка)... а сбор от вярващи хора на каквото и да било място. Не е нужно да е в сграда с кръстче. Това е църквата.
    А къде изобщо в Библията е казано, че трябва да се дава десятък, за да ти е добре всичко, да ти се простят греховете, да ти четат литургии.. още малко и индулгенции ще си купува. Бог е дал всичко за нас, включително единородния си син, най-малко пари може да ни иска... Това е нещо духовно, то няма цена. Греховете може да ти прости единствено Бог. Нито попа, нито баба ми Електричка (Е, ако и дадеш 5 лева, може на другия ден да ти купи шоколадче, но не и да ти направи живота по-сладък)

    Има още и такива, дето цял живот се оплакват. "Бог не ми помага, Бог не ми помага, тежък е животът ми, Боже,помогни ми!" Не е ли смешно? Че как ще ти помогне, като дори не вярваш в сътворението, а в това, че първият човек е произлязъл от бавноразвиващ се червей, който имал някакви шипчета (от тези шипчета са се образували ръцете и краката ни, естествено.) И са нужни били милиони милиони години за това.... оп! Милиарди са! (обърках се) Хаха, и как тей тази майка е успявала да спазва всичко, що в Божието слово е написано? ...сигурно е била НЕЧОВЕК, че да не греши. Затова има вяра. Неможеш да искаш прошка от някого, в когото не вярваш, че съществува. Не можеш и да критикуваш нещо, щом не го познаваш.

    По въпроса за религиите - против съм. Всичките религии са идолопоклоннически. Покланяш се на светци, икони. Спазваш обичаи, ритуали, ходиш палиш свещ (сам не знаеш защо), но не и Божиите заповеди... хаха, не е ли така? Бог е един, има си и слово, чрез което ни говори. Не мисля, че има някакъв проблем.. може би хората имат проблем с парите (много пари заминават за "свети" сгради, златни кръстчета,нови доизмислени преизмислени библийоподобия),но не е мой проблемът. Просто ако искаш да следваш Бог, следвай Него, а не хората. И още нещо - неможеш да вярваш в Сатана (злото), а да не вярваш в Бог (доброто) или обратното, защото и двете съществуват и са реалност. Невероятно смешно, но факт, че някои си въобразяват, че само едното лутае из света.
    Върнете се в началото Go down
    nutshell
    Advanced
    Advanced
    nutshell


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 175
    Location : Варна
    Рейтинг : 10
    Registration date : 14.04.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 17 Апр 2009, 20:54

    Не мога да вярвам в нещо или някого на сляпо. Християните вярват и не подлагат нищо в християнската религия под съмнение. А и не само, по принцип които и да са религиозни хора. Е, аз не мога така. Не желая да идолопоклоннича. Не вярвам, че животът ми зависи от това колко грехове извърша, колко силно почитам Бог, още по-малко, че е нужно да му служа вярно и да се моля, за да осъществя и постигна нещо. Мога да бъда добра към хората и да им помагам и без да ми се налага да го правя заради религията. Вярвам в себе си, вярвам в най-близките си хора, но дори и на тях не разчитам така, както на себе си, защото всичко зависи от мен. Вярвам и в еволюцията. Като казах еволюция, наскоро не помня къде, но църквата официално се извини на Чарлз Дарвин, че толкова време е отричала теорията му. Това е абсурдно противоречие с мита за сътворението на човека според християнската религия.
    Onibaka написа:
    Хората убиват хора, не религиите.
    да, но хората са убивали хора и заради религиите.
    В миналото колко психично болни хора са умирали, защото Църквата е решавала, че Дяволът се е вселил в тях и всичките ритуали за прогонване на демоните са били до толкова жестоки, че хората просто издъхвали?
    Дискусията на тази тема е безкрайна, аз казах каквото имам, пък който иска нека го смята за банално и клиширано.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 17 Апр 2009, 21:10

    Виждам, че добре познаваш християните. biggrin
    Виждам също, че ти е кристално ясна разликата между Бог и идол. biggrin
    Коя църква казваш се извини на маймунопоклонника?
    Коя църква казваш е погубвала хора в името на дявола? biggrin
    Върнете се в началото Go down
    nutshell
    Advanced
    Advanced
    nutshell


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 175
    Location : Варна
    Рейтинг : 10
    Registration date : 14.04.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 17 Апр 2009, 22:14

    Ами това е преценка, направена от това, което уча в момента и от преразказаната Библия от Пърл Бък, която почти прочетох. Не отричам, че може да е грешно. Така съм преценила за себе си, такива изводи съм си направила.
    Англиканската църква, сега проверих.
    А относно това с обладаването от демони, гледах документален филм за екзорсизма и там говориха за метод за прогонванто им в миналото - разпъвали са хората на кръст и цитирали думи на Иисус и т.н.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyПет 17 Апр 2009, 22:18

    Въпросите бяха реторични, ама както и да е. biggrin
    Върнете се в началото Go down
    krissa
    Advanced
    Advanced
    krissa


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 123
    Рейтинг : 2
    Registration date : 24.09.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 11:50

    и все пак не искам да имам няква връзка с еврейн, турчин или циганин
    Върнете се в началото Go down
    Cheshire Cat
    Great
    Great
    Cheshire Cat


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 329
    Location : Varna
    Интереси : art, surreal, tanasinn, retro looks
    Рейтинг : 16
    Registration date : 13.03.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 12:41

    Кънчо написа:
    Не съм вярващ, но вярвам, че религиите трябва да съществуват. Те ни предпазват от самите себе си, задават добри морални норми. Пазят ни и от неща, които може би не трябва да знаем...
    Не вярвам точно в бог. Не вярвам в 3-измерното съществуване на по - висш човешки живот. По - скоро вярвам на някаквя по - велика сила, необяснима за нас, която ни контролира до някаква степен.

    x2 Smile
    Върнете се в началото Go down
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия


    Female
    Age : 114
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45
    Registration date : 14.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 13:13

    krissa написа:
    и все пак не искам да имам няква връзка с еврейн, турчин или циганин

    Тва пък беше толкова интелигентно... Laughing
    Някой ден ще ме разсипеш.
    Сигурно и евреите, и турците, (последните не искам да ги броя много, защото само лошо съм видяла)
    пишат по разни пейки "НЕ Е боядисана пейката"
    Не можеш да подлагаш всички хора от даден народ, под един общ знаменател,
    само защото предците им са направили някаква грешка.
    Blink
    Какво, все едно, ако утре отида и убия по най-жестокия начин някой грък,
    те да ми кажат "Не искаме повече да виждаме българите!".
    Това е глупаво, защото всеки сам носи отговорност за действията си и това,
    че чадото му се е пръкнало на бял свят, след като оня е изколил половин народ,
    тогаз... то хич не е виновно, защото живее в друго време и не се възпитава по този начин.
    Doh
    Върнете се в началото Go down
    CrazY
    Rockplacer
    Rockplacer
    CrazY


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 2380
    Location : ПЛОВДИВ
    Интереси : Палатки, забавление, плуване, пиене...
    Рейтинг : 82
    Registration date : 15.12.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 19:57

    Кънчо написа:
    По - скоро вярвам на някаквя по - велика сила, необяснима за нас
    Аз е/го наричам Господ-Бог. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия


    Female
    Age : 114
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45
    Registration date : 14.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 20:24

    Като сте големите страшни атеистични дечица, аре скрийте се някъде на Великден,
    плийс. Че леко позьорско изглежда да ми пишете по скайп Ши Са ЧукЪм с ЯйЦаА.
    Да е, и за вас важи. Smile
    Нали сте тру.
    Господ има. Или някаква "химична сила, но още не знам какво" пали Огъня.
    Нали, айде докажи, де... Това е Господ. Във всеки един от нас, добротата е Господа.
    А ако не минеш през безумни препятствия, докато съществуваш, какво,
    като се спънеш, ще решиш, че си прокълнат... ае е*а ли го...
    Върнете се в началото Go down
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 20:39

    големите и страшни атеистични дечица, задружно нека викнем "йей"
    Върнете се в началото Go down
    pamcho
    Newbie
    Newbie
    pamcho


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 93
    Location : Варна
    Рейтинг : 0
    Registration date : 15.04.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 22:26

    Великден,Коледа.... има ли значение дали си вярващ,за да празнуваш?На Коледа празнуваме това,че Иисус се е родил,а всъщност според Библията се е родил през март.Какво празнуваме тогава?!? Никой не може да твърди,че има Господ!
    Върнете се в началото Go down
    Eleutheria
    Advanced
    Advanced
    Eleutheria


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 113
    Location : Varna :)
    Рейтинг : 7
    Registration date : 14.10.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyСъб 18 Апр 2009, 23:45

    Аз съм леко неориентирана.Да,християнка съм,какт и всички от семейството ми.Не съм от най-добрите християнки...хич даже.Не знам една молитва,но не мисля,че това е нужно.Важното е да го усещаш ...да усещаш вярата.Сигурна съм ,че има някаква сила...Мисля оптимистично,че все има нещо,което е задвижило всичко...
    Мнението ми се препокрива и с моето.
    Върнете се в началото Go down
    Bubble
    Fan
    Fan
    Bubble


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 519
    Location : Варна
    Рейтинг : 9
    Registration date : 17.04.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyНед 19 Апр 2009, 09:41

    Аз сам за религията. Това, че църквата едно време я е използвала за да ни оправлява и маниполира, не означава, че самата религия го прави! Църквата толкова неща е съчинила и изопачила...просто нямам думи! Такива големи части от ракописите на Исус са пропуснати, и толкова много са преправени! За да дава мнение по тази тема, според мен, трябва всеки да се е интересувал и чел за християнството и за всяка друа религия, не може на базата на това което си чул от тук и от там да си за или против. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyНед 19 Апр 2009, 11:41

    Зарадван съм от мехурчето, мноо умно казано. Само за тва:
    Bubble написа:
    не може на базата на това което си чул от тук и от там да си за или против. Smile
    разбира се, че може. Писменото слово не е единствен източник на информация.
    Върнете се в началото Go down
    Bubble
    Fan
    Fan
    Bubble


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 519
    Location : Варна
    Рейтинг : 9
    Registration date : 17.04.2009

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyНед 19 Апр 2009, 14:12

    Така е! Но имах в предвид просто незадълбочени приказки и мнения ;}
    Върнете се в началото Go down
    lluussii
    Great
    Great
    lluussii


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 292
    Location : Варна
    Интереси : рок музика, клавири
    Рейтинг : 9
    Registration date : 23.10.2008

    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 EmptyНед 19 Апр 2009, 19:56

    Nutshell, теорията на Дарвин отдавна е остаряла и е опровергана вече. Това, че навсякъде учим за еволюция, не означава, че тя е вярна. Дарвин е живял ехее кога... та той даже и не предполагал, че науката един ден ще се развие и ще даде възможност на хората да разберат, че по-голяма простотия от неговата няма. (Не казвам, че науката винаги е права, напротив, повечето биолози,химици,физици първо завършват държавни училища,където обикновено се учи за еволюция) Но факти, а не предположения доказват that evolution is dead. Мога да започна да пиша страшно много по темата, но има един невероятен филм, който би отворил очите на много хора, за това как е започнал светът. Как се е подредило всичко точно по този начин, точно толкова правилно и уникално. Много ясно дава представа за света. Трябва да го потърся в интернет с превод на български.
    И както вече казах - Бог не е религия. Бог не иска пари от нас и всичко, което иска да ни каже, за да ни упъти е писано в словото Му. Религията по-скоро оттегля от Бог и обърква още повече.. даже не дава ясна представа на хората за създателя и вместо да четат Библия, четат някакви подобия, дoзмислени copy paste жалки истории или признават само определени стихове.

    https://rockplace.bulgarianforum.net/forum-f7/topic-t1589-15.htm
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или Против религиите - Page 5 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 5 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или Против религиите
    Върнете се в началото 
    Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: