RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или Против религиите

    Go down 
    +38
    Airdancer
    stunnka
    deathrose
    Social_Suicide
    Лили.
    <.LeX. >
    Железен
    Bubble
    Eleutheria
    pamcho
    Cheshire Cat
    krissa
    nutshell
    lluussii
    Абсент
    Алфонсин
    Man_Of_Sin
    Илмари
    Немезида
    m.satan
    Кънчо
    DJ_W0LF
    irrealiste
    In_Flames91
    bellz
    FAIRY
    CrazY
    Мия
    Руто
    Kaamos
    Ania
    RockPlace
    Пате
    Deathroll
    Tomhet
    Ади_Психаря
    Вильо.
    Puppet Master
    42 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

    За или против религиите
    За
    За или Против религиите - Page 2 I_vote_lcap46%За или Против религиите - Page 2 I_vote_rcap
     46% [ 35 ]
    Против
    За или Против религиите - Page 2 I_vote_lcap54%За или Против религиите - Page 2 I_vote_rcap
     54% [ 41 ]
    Общо гласове : 76
     

    АвторСъобщение
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyЧет 16 Окт 2008, 21:50

    First topic message reminder :

    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 19 Окт 2008, 14:32

    Ади_Психаря написа:

    Затова смятам, че религията може да влияе на хората и положително, и негативно..
    Верен цитат.
    Върнете се в началото Go down
    Kaamos
    Rockplacer
    Rockplacer
    Kaamos


    Female
    Age : 33
    Брой мнения : 1165
    Location : Варна
    Интереси : aaaaa
    Рейтинг : 20
    Registration date : 19.10.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 19 Окт 2008, 16:07

    Много зависи от самата религия, посланието й и доколко човек се връзва на месиански приказки. Общо взето, когато съм мислила по въпроса (в едно по-мислепредразполагащо състояние), съм стигала до заблуди, контрол на ума, конспирации, всичко това с цел власт. Мнението ми е, че човек би трябвало да познава, когато го правят роб на собствената му заблуда в името на някаква измислена кауза, в която той не вярва. Единственото, на което би следвало да се кланяме, са движещите сили на природата, те стоят над нас, а не кое да е божество.

    доста объркано се изказах, но обещавам да спра да пия
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 19 Окт 2008, 16:17

    Някои хора съвсем доброволно си робуват на измислените каузи, Ден.И дори да няма манипулации и конспирации с цел власт, хората пак са роби един вид...Не лъжи, не прави еди-какво-си...
    Е, според мен е невъзможно.Кой не е лъгал в живота си?
    Някой може ли да обещае, че няма да го прави?
    Така или иначе религията не опира само до вярата във Господ, равенство, любов към ближния, а до"не прави това, не прави онова защото ще отидеш във Ада."

    П.П.Няма да си изпълниш обещанието. Twisted Evil
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyПон 20 Окт 2008, 00:07

    Ади_Психаря написа:
    Общувала съм със хора, които са строго религиозни, и имам странното чувство, че това ограничава мирогледа им..
    Няма да цитирам глупавия спор, който проведохме, обаче те толкова често тръгнаха да ми цитират Библията и да повтарят, че е напълно възможно Бог да е сътворил света, че ми писна..сякаш отричаха целия прогрес на човечеството, еволюцията, науката..знам ли..
    Тогава изгарях от яд, че те просто не ме чуват,- защото те не ме чуваха-дотоклова бяха потънали във своята религия, че не искаха да ме слушат.
    Казах, че сме спорили, но не беше спор, защото те просто държаха на мнението си, без да зачитат моето..
    Затова смятам, че религията може да влияе на хората и положително, и негативно..
    Супер много се надявам наистина така да е станало, демек да не е фиктивна случка за подсилване на аргумента, защото ако е истинска случка значи можеш лесно да видиш приликата между тяхното сляпо следване на догмите и твоето сляпо отричане на религията като цяло. Да, общата част е сляпотоSmile

    Франки, превода ти не е верен. Сякаш си превеждал дума по дума. Карай да върви хваща се основното, жалко че не го прочетоха.

    Неска съм кратък щото съм пил, а най-големите онлайн грешки(а често и overall грешки) се допускат в такова състояние. С Ласимаалус явно ще се съберем и ще направим сбирка на не-анонимните алкохолици с цел по-бързо отборно съвземане.
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyПон 20 Окт 2008, 10:39

    : P
    Понякога нейната цел не е съвземането.
    Аз не отричам религията сляпо...отричам я единствено за себе си и защото доста би ограничила начина ми на живот...
    И колкото и да съм против религията никога не съм се и опитвала да разубеждавам вярващ...(то мисията е невъзможна)
    Всъщност като малка носех кръстчета със Иисус и у нас имахме безброй иконки със Богородица, ангели и архангели, но мисля, че не съм показвала верски предпочитания тъй като още в първи клас си размених златното кръстче за едни слънчеви очила... Angel
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyПон 20 Окт 2008, 13:20

    Ади_Психаря написа:
    в първи клас си размених златното кръстче за едни слънчеви очила... Angel
    ахахаха, някой е намазал с златоSmile Да взема да ходя в някое основно да менкам слънчеви очила.
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyПон 20 Окт 2008, 20:13

    Бях първи клас бе...не бях алчна, не съм користна гад.
    Върнете се в началото Go down
    Kaamos
    Rockplacer
    Rockplacer
    Kaamos


    Female
    Age : 33
    Брой мнения : 1165
    Location : Варна
    Интереси : aaaaa
    Рейтинг : 20
    Registration date : 19.10.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyВто 21 Окт 2008, 18:54

    Ад, я дай по-спокойно. Чувала съм какво казваш по въпроса вече на няколко пъти и ще си позволя свободата да подскажа на опонента ти, че (първо) не отричаш религията сляпо, а след известни наблюдения и размишления по въпроса. Това поне мога да го усетя, когато говоря по този толкова интересуващ ме въпрос. И, (второ), дали човек изповядва дадена религия или друга, или пък дали изобщо изповядва дадена религия, си е избор на самия човек. Без вяра не може, въпроса е в какво по-точно вярваш. Някои вярват в силата на Аллах, други вярват в силата на човешкия дух, трети вярват в късмета си usw. Това, което лично мен ме отблъсква, е използването на вярата на даден човек с цел да се превърне той в роб на убежденията си (знам, че го казах) и да върши разни странни и не особено необходими неща в името на вярата си. И фанатиците, от които напоследък ми писва... (честно, когато един човек ми каза, че Арйен Лукасен бил сатанист заради дългата си коса, съжалих, че нямам някоя солидна брадва норвежко производство).
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyВто 21 Окт 2008, 20:24

    О, само брадва ти липсва.хДД
    Ама какво значи по-спокойно? Angel
    Изцяло съм утихомирена.Дори не съм се ядосвала като хората...ех, де да можех...whatever.
    Ти казваш, че човек може да се превърне във"роб на убежденията си" и само подкрепяш моето мнение...
    Аз лично мога да вярвам във много неща, но не и във нещо което не съм видяла и за което няма неоспорими доказателства.За да вярвам във нещо ми трябва повече сигурност.
    Библията според вас доказателство ли е?А доказателство за какво?
    Че може да е съществувал човек, наречен Иисус, но подчертавам -човек-който е ходил сред хората и е проповядвал а те са го слушали и са записвали думите му, защото е бил мъдър и е имал дар слово..
    Във това ми е по-лесно да повярвам.Но когато днес някой каже"Бог"има впредвид нещо съвсем различно, все пак недостатъчно обосновано и вярата във него може да донесе колкото полза на някой, толкова и вреда, така че оптималния вариант за мене е да не вярвам..
    А за сатанистите.. biggrin Е, каво да ти кажа...малко ми остава да отрека собственото си съществуване покрай всичко, което надробих току-що..хД
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyВто 21 Окт 2008, 21:31

    Вмятам само:
    Библията не е доказателство. Теоремите искат доказателства, религията иска вяра.
    Нали разбираш че Бог и Иисус са различни персонажи?

    Цитат :
    Аз лично мога да вярвам във много неща, но не и във нещо което не съм видяла и за което няма неоспорими доказателства.За да вярвам във нещо ми трябва повече сигурност.
    Не мога да разбера, защо бързаш да пействаш тва клише в темата, като в реалния живот сигурноста е илюзорна. Човек не може да е сигурен в хората около себе си, в храната на масата си, във водата от чешмата, че утре ще е по-добър или по-лош ден и т.н. и т.н. И все пак само в случая с религиите бързаш да кажеш "не вярвам без доказателства", защото и други са го казвали преди тебе. Ако човечеството вярваше само в каквото вижда, нямаше да стигне до никъде. Всяка стъпка напред би била невъзможна, защото няма как да "видиш" какво би последвало от нея.
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyВто 21 Окт 2008, 21:44

    Да го кажа другояче:за някои хора би имало смисъл да вярват във Бог, би им помогнало може би, би ги...знам ли..пречистило, би им дало надежда, а за мене няма смисъл.
    Защото мога да получа същите неща и без да вярвам в Бог(говоря лично за мене, в крайна сметка всеки възприема религията по собствен начин).
    Знам кой е Бог, знам кой е Иисус, знам че са различни персонажи, обърках се.
    А..религията иска вяра?Дам, но щом според тебе е неправилно да се отрича сляпо то сляпата вяра по правилна ли е?
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyСря 22 Окт 2008, 00:56

    да.
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyСря 22 Окт 2008, 20:28

    Ем окей, който иска нека вярва сляпо, аз идиотът май ще си отричам сляпо.хДД
    Бтв....правихме миналата година ЛИС върху библейски теми(и върху фразата на Иисус относно Мария-Магдалена)и имах шест.хД
    Леле,точно аз...просто не успях да си разпространя атеистичните принципи във ЛИС-а сигурно.
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyСря 22 Окт 2008, 23:04

    Onibaka написа:
    Нали разбираш че Бог и Иисус са различни персонажи?

    Извинявай.. не успях да се сдържа...
    Бог се проявява в три светлини
    Отца ( Бог-създател мисля ,че беше) Сина (Иисус) И Светия дух ...


    Просто много си патих заради тая грешка по история xD
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyЧет 23 Окт 2008, 03:19

    Ади_Психаря написа:
    фразата на Иисус относно Мария-Магдалена
    тва ще да е "bitch give me my money" Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyЧет 23 Окт 2008, 03:41

    Onibaka написа:
    Ади_Психаря написа:
    фразата на Иисус относно Мария-Магдалена
    тва ще да е "bitch give me my money" Laughing

    Спам : пхахахахаххахахахахахаххахахахахахахаххахахахаха Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Не човек .. ти ме уби!!! хахахаха biggrin biggrin biggrin Laughing Laughing Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyЧет 23 Окт 2008, 12:41

    biggrin Ако беше така, щях да напиша по-хубаво и колоритно ЛИС.За жалост, Иисус е казал"Който е безгрешен, нека пръв хвърли камъка."
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 20:09

    “Не е трагедия, че човек няма да вярва в Бога, а че когато не вярва в Бога, вярва в каквото и да е”. /Св. Йоан Златоуст/.

    Човек така е създаден, че да вярва. Всички, дори и тези, които отричат съществуването на Бога, имат своите моменти, когато усещат неопределена празнота у себе си –това е мястото, отредено на Бога в нас.
    Религията не е ограничение, а свобода!
    Свободата не е да правиш каквото си искаш, а да можеш да избираш. Всеки наш избор изменя битието ни и си има своите последствия за нас –следователно свободата е отговорност, докато да правиш каквото си искаш е робуване на страстите.
    Религията интерпретира вярата в Абсолютната Доброта, т.е. Бога, към Която всеки човек свободно избира да се стреми или не. Няма да се впускам в догматика, но основната идея е,че човек не може сам да постигне абсолютна доброта и затова му е нужна помощта на Бога. Бог иска да помогне на човека, понеже го обича, но човекът сам избира дали да приеме тази помощ –никой не е длъжен да вярва в Бога, но вярва или не, си носи последствията от избора.
    За тези, които казват, че вярват в себе си, да са ми живи и здрави, но биха ли продължили да вярват в себе си ако ги повали неизлечима болест или ако изгубят разсъдъка си? Може да ви се стори невероятно, но дори и тези, които наричаме луди, не губят способността си да вярват.
    Тези, които казват, че вярват в това, което виждат, правят ли разлика между вяра и знание?
    Твърдо „ЗА” съм за религиите и ако някой смята, че вярвам сляпо, ще го уверя, че не е така: непрекъснато си имам своите съмнения и въпроси и търся истината с широко отворени очи. Вярата не е сляпа! Както казва Христос: „Може ли слепецът да води слепец”?
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 20:38

    ruto написа:

    За тези, които казват, че вярват в себе си, да са ми живи и здрави, но биха ли продължили да вярват в себе си ако ги повали неизлечима болест или ако изгубят разсъдъка си?
    Какво намекваш-че ако човек е болен от неизлечима болест трябва да престане да вярва във себе си?
    Вярата във себе си свързана ли е със физическото благополучие?
    И във какво да започне да вярва-във Бог?
    Айде когато Бог ми излекува неизлечимо болен човек, тогава ще кажа, че си заслужава да повярвам.
    Може и аз да съм ограничената щом не съм изпълнена с вяра и Огромна Любов със главно Л.
    Но просто..не мисля че тази вяра ще промени нещо във живота ми..или че ще го направи по-добър..и явно не съм"създадена да вярвам"?

    И като се замисля, не съм изпитвала нуждата да вярвам във нещо..сещам се във какво вярвам.
    Когато правя контролно най-горещо вярвам, че ще изкарам 6.
    И когато ми е трудно вярвам, че има на кого да се опра.
    И подобни прозаични неща.

    Директно да попитам Руто-нужно ли е да вярвам във Бог, за да вярвам просто във хубавите неща и да си живея живота?Това влияе ли на постъпките ми, прави ли ме непълноценна?
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 20:44

    Ади_Психаря написа:
    ruto написа:

    За тези, които казват, че вярват в себе си, да са ми живи и здрави, но биха ли продължили да вярват в себе си ако ги повали неизлечима болест или ако изгубят разсъдъка си?
    Какво намекваш-че ако човек е болен от неизлечима болест трябва да престане да вярва във себе си?
    Вярата във себе си свързана ли е със физическото благополучие?
    И във какво да започне да вярва-във Бог?
    Айде когато Бог ми излекува неизлечимо болен човек, тогава ще кажа, че си заслужава да повярвам.
    Може и аз да съм ограничената щом не съм изпълнена с вяра и Огромна Любов със главно Л.
    Но просто..не мисля че тази вяра ще промени нещо във живота ми..или че ще го направи по-добър..и явно не съм"създадена да вярвам"?

    И като се замисля, не съм изпитвала нуждата да вярвам във нещо..сещам се във какво вярвам.
    Когато правя контролно най-горещо вярвам, че ще изкарам 6.
    И когато ми е трудно вярвам, че има на кого да се опра.
    И подобни прозаични неща.

    Директно да попитам Руто-нужно ли е да вярвам във Бог, за да вярвам просто във хубавите неща и да си живея живота?Това влияе ли на постъпките ми, прави ли ме непълноценна?

    Вярата в себе си е свързана единствено с физическото благополучие и нищо друго.
    Никой не те задължава да вярваш в Бога -имаш право на избор.
    Бога лекува нещо по-важно от тялото -душата (тя също боледува *изненада*).
    Определено вярата ще промени живота ти,независимо дали вярваш или не.
    И отговорът ми на директния ти върпрос е:Ти всъщност вярваш в Бога...само дето не ти харесва да го наричаш така Wink
    Върнете се в началото Go down
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия


    Female
    Age : 114
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45
    Registration date : 14.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 21:40

    Ами точно заради това хората не се убеждават да приемат вярата или каквото и да е...
    Какво - трябва да изреждам колко факти има, че Господ наистина съществува и най-голямото доказателство за това е добротата и любовта. От къде ли са дошли? А някой да вдигне Дарвин от гроба, та да го пита... Мне. Smile
    Ами да, може би се утешаваме с мисълта, че сме пренесени от друга планета и целият този култ към Бога е най-голяма позьорщина, така ли?
    Нима някой не е виждал плачещи икони?
    Или не е изтръпвал в църква?
    И как се пали огънят на Великден всяка година на едно и също място, когато Великден е на различна дата? Да, сигурно е химично недоказано още. И аз така помислих. Smile
    Или... имаше една снимка, на която бяха приятели на кръстницата ми в Атон, където е нашият - българският манастир. Загубили се в гората и после ги упътил някакъв човек, с когото се снимали. И на снимката знаете ли какво има? Перфектни малки фигурки, които приличат досущ на ангели. Какво, някой ще си играе да го прави ли?! Аз щях да почина лично, като го видях...
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 21:43

    Тогава просто съм негативно настроена.Отивам директно в Тартар, мухаха.
    Може би и на мене ми трябва нещо простичко и убедително, което да ме привлече към лагера на вярващите, обаче то още не е капнало.
    Така че...не смятам да се насилвам да вярвам.Не става така.
    Всеки кон с капаците си.^^^
    На мене не ми пречи това, че не вярвам, и християните и атеистите са хора и често вярват във сходни неща, така че не е голям проблем.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 21:49

    Мия написа:
    Ами точно заради това хората не се убеждават да приемат вярата или каквото и да е...
    Какво - трябва да изреждам колко факти има, че Господ наистина съществува и най-голямото доказателство за това е добротата и любовта. От къде ли са дошли? А някой да вдигне Дарвин от гроба, та да го пита... Мне. Smile
    Ами да, може би се утешаваме с мисълта, че сме пренесени от друга планета и целият този култ към Бога е най-голяма позьорщина, така ли?
    Нима някой не е виждал плачещи икони?
    Или не е изтръпвал в църква?
    И как се пали огънят на Великден всяка година на едно и също място, когато Великден е на различна дата? Да, сигурно е химично недоказано още. И аз така помислих. Smile
    Или... имаше една снимка, на която бяха приятели на кръстницата ми в Атон, където е нашият - българският манастир. Загубили се в гората и после ги упътил някакъв човек, с когото се снимали. И на снимката знаете ли какво има? Перфектни малки фигурки, които приличат досущ на ангели. Какво, някой ще си играе да го прави ли?! Аз щях да почина лично, като го видях...

    Чудесата са неизброими и са дадени,за да помогнат на тези,на които не им достига вяра (макар че на упорития невярващ и Христос да му слезе на земята,пак няма да повярва).

    Лично на мен не са ми нужни доказателства,за да вярвам...доказателства са ми нужни,за да знам.
    Не знам кой го е казал,но ми идва да сложа този цитат тук:"Вяра имам,Господи!Помогни ми в неверието ми!"

    @Ади,на мен също не ми пречи дали вярваш или не Smile Просто си дискутираме,а това че си емоционална,показва,че темата те вълнува...И сега това наистина ще те издразни. Явно чуваш в сърцето си зова на Бога,ама по-интересно ти е да се инатиш Wink
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 21:53

    biggrin Руто, това няма да ме издразни..имаш правото да си мислиш каквото искаш.
    Ако"чувах зова на Бога"нямаше да му се инатя, повярвай.
    Просто имам дефекти на ушните миди и не чувам нищо.
    Ти каза, че не са ти били нужни доказателства, за да повярваш..
    Ето на.И при мене би трябвало да стане така, ако имам нужда да вярвам в нещо фундаментално.
    На тебе явно ти помага и си щастлив, че вярваш.
    А при мене може би няма да промени нищо и затова не нося вярата в себе си.
    Вярвайте си.Аз ще ви се кефя докато не тръгнем да спорим. Smile


    Последната промяна е направена от Ади_Психаря на Нед 11 Яну 2009, 22:01; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 EmptyНед 11 Яну 2009, 21:57

    Ади_Психаря написа:
    biggrin Руто, това няма да ме издразни..имаш правото да си мислиш каквото искаш.
    Ако"чувах зова на Бога"нямаше да му се инатя, повярвай.
    Просто имам дефекти на ушните миди и не чувам нищо.
    Ти каза, че не са ти били нужни доказателства, за да повярваш..
    Ето на.И при мене би трябвало да стане така, ако имам нужда да вярвам в нещо фундаментално.
    На тебе явно ти помага и си щастлив, че вярваш.
    А при мене може би няма да промени нищо и затова не нося вярата в себе си.
    Вярвайте си.Аз ще ви се кефя дакота не тръгнем да спорим. Smile

    Ще си вярвам Joke И ще ти се кефя и докато спорим Smile
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или Против религиите - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 2 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или Против религиите
    Върнете се в началото 
    Страница 2 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: