RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или Против религиите

    Go down 
    +38
    Airdancer
    stunnka
    deathrose
    Social_Suicide
    Лили.
    <.LeX. >
    Железен
    Bubble
    Eleutheria
    pamcho
    Cheshire Cat
    krissa
    nutshell
    lluussii
    Абсент
    Алфонсин
    Man_Of_Sin
    Илмари
    Немезида
    m.satan
    Кънчо
    DJ_W0LF
    irrealiste
    In_Flames91
    bellz
    FAIRY
    CrazY
    Мия
    Руто
    Kaamos
    Ania
    RockPlace
    Пате
    Deathroll
    Tomhet
    Ади_Психаря
    Вильо.
    Puppet Master
    42 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

    За или против религиите
    За
    За или Против религиите - Page 6 I_vote_lcap46%За или Против религиите - Page 6 I_vote_rcap
     46% [ 35 ]
    Против
    За или Против религиите - Page 6 I_vote_lcap54%За или Против религиите - Page 6 I_vote_rcap
     54% [ 41 ]
    Общо гласове : 76
     

    АвторСъобщение
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 16 Окт 2008, 21:50

    First topic message reminder :

    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyСъб 11 Юли 2009, 15:28

    Хората имат нужда да вярват в нещо, имат нужда от религия. Но тя няма нищо общо с институциите, които се пишат религиозни, които са изродени до неознаваемост от алчността и манията за власт на човека. Човек без вяра е като молив без графит...труп. Живота е отвратителен, защо хората да не си втълпяват, че може би ще стигнат до нещо добро.
    Върнете се в началото Go down
    <.LeX. >
    Rockplacer
    Rockplacer
    <.LeX. >


    Male
    Age : 28
    Брой мнения : 259
    Location : България-Варна
    Интереси : музика, рокплейс
    Рейтинг : 8
    Registration date : 24.03.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyСъб 11 Юли 2009, 15:35

    аз съм за религията, защото хората трябва да вярват в нещо..

    това е лично мое мнение.. Wink
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyСъб 11 Юли 2009, 16:01

    Аз съм против...присъединявам се към тези, които мислят, че религията е една огромна манипулация.
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyСъб 11 Юли 2009, 16:04

    scarlet_dice написа:
    Аз съм против...присъединявам се към тези, които мислят, че религията е една огромна манипулация.


    Религията не е манипулация. Извращенията на религията са.
    Върнете се в началото Go down
    lluussii
    Great
    Great
    lluussii


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 292
    Location : Варна
    Интереси : рок музика, клавири
    Рейтинг : 9
    Registration date : 23.10.2008

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyСъб 11 Юли 2009, 23:46

    Проблемът е, че религиите избират кое ще ползват, и кое не (от Библията).
    Едните доизмислят нещо, другите ще махнат нещо, третите ще сложат отгоре куп ритуали и ще се покланят на някакви истукани. А масата си е маса - никой няма да има някакви убеждения. Просто ще правят това, което и другите правят или в най-лошия случай - когато им го налагат. Както мюсулманите - те да не би да вярват в Бог!?
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyНед 12 Юли 2009, 08:55

    Всъщност да мюсюлманите вярват в бог. Основата на религията им е същата като на всички останали религии. Не е проблема в самата религия като такава, а в интерпретацията й от съответната институция, която я представлява - Църква, Джамия или някакъв друг храм. По своята същност Исляма не е по-агресивна религия от Християнството. Да сега всички, ще кажете ами защо тогава правят бомбени атентати, защо се стремят да избият неварващите и да ги приобщят и т.н. Ами замислете се какво е правило християнството през вековете - кръстоносните походи какво са били ? Ами гоненията на католическата църква, изгарянията на клада и какви ли не още примери. И това в името на религия, основаваща се на "божи" заповеди, в които ясно се казва - НЕ УБИВАЙ ! Единствената религия (говоря от масовите, нямам си и на идея сектантите какво проповядват), която се различава от споменатия до тук стереотип е Будизма и то защото същността му е по-скоро философска като насоки за начин на живот отколкото мистична т.е. набор от вярвания в недоказуеми неща.

    Истината, е че религията е създадена и използвана за контролиране на масите. Както и за обединяване или разединяване на народите. В крайна сметка религията се използва за една чиста манипулация на мисленето на цели поколения. Смятам, че без религия и без религиозната омраза човечеството би вървяло много по-бързо напред в развитието си.

    Подчертавам, че тук не говоря за съществуването или отсъствието на Бог, а единствено за това как религиите го представят и злоупотребяват. Дали ще вярвате в съществуването на по-висша сила или не това вече зависи от вас самите, но не вярвайте в това, което някой си ви казва за тази висша сила.
    Върнете се в началото Go down
    lluussii
    Great
    Great
    lluussii


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 292
    Location : Варна
    Интереси : рок музика, клавири
    Рейтинг : 9
    Registration date : 23.10.2008

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyНед 12 Юли 2009, 23:54

    Абсолютно вярно, но мюсулманската религия е възможно най-ъбсурдната според мен, защото според това, което четох за нея тя НЕ ти дава спасение, по-скоро те прави още по-безнадежен, зщото според нея трябва да си безгрешен ангел,за да имаш "вечния живот", докато християните могат да поискат прошка за греховете си.
    Ами сега какво - борбата на религиите позатихна, но омразата си я има. Но пък се напълни със секти. Толкова много хора стават роби на сектите... Но много даже не знаят какво представлява това. Масоните например... интересно ми е с какво ли ги свързват хората и дали имат представа кои са.
    Върнете се в началото Go down
    Social_Suicide
    Advanced
    Advanced
    Social_Suicide


    Male
    Age : 35
    Брой мнения : 173
    Location : Varna/Yambol
    Интереси : Weapons,Adrenalin sports,Cars!
    Рейтинг : 0
    Registration date : 21.03.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 29 Апр 2010, 16:23

    Е аз съм За религиите, в частност Християнството!
    Върнете се в началото Go down
    deathrose
    Moderator
    Moderator
    deathrose


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 1901
    Location : Асеновград
    Интереси : Бира
    Рейтинг : 15
    Registration date : 31.05.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 29 Апр 2010, 17:12

    Аз съм ПРОТИВ. Мога да вярвам в бог, без да съм християнин или да изповядвам която и да е религия. Има разлика да вярваш в бог, и да изповядваш религия. За вярата в бог, без значение дали го приемаш като част от теб, или свръх-сила, която те насочва, не е нужно да изповядваш религия. Важно е ти самоя да го усещаш като част от теб, от живота ти.
    Върнете се в началото Go down
    stunnka
    Epic
    Epic
    stunnka


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 716
    Location : Варна
    Рейтинг : 1
    Registration date : 22.09.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 29 Апр 2010, 17:47

    Аз пък си вярвам във своята религия, макар и да не съм я измислил.
    Върнете се в началото Go down
    Airdancer
    Newbie
    Newbie
    Airdancer


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 42
    Location : Varna, Bulgaria
    Интереси : Бас, какички
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.04.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 30 Апр 2010, 16:01

    Мненията в тази тема много ме забавляваха biggrin

    Религията не е средство за манипулиране на масите! Църковната институция е понятието което търсите.
    Освен това почти всички вие, които отричате религиите едва ли познавате дори една такава. Всъщност, кой от вас, дори тези които вярват, могат да кажат, че познават религията в която вярват. Кой е чел Новия Завет/Тора/Сура/Кабала? Сигурно ви говоря на патагонски...
    Ако си мислите, че в Християнството има Ад и Рай, значи са ви излъгали.
    Ако мислите, че Ева е създадена от реброто на Адам, значи пак са ви излъгали.

    В момента има толкова много източници на информация, че няма почти нито един сигурен и достоверен. Затова прочетете съответните текстове и не се оставяйте да ви манипулират!

    Тора и Кабала са част от Юдаизма (Стария завет)
    Сура е книга от Корана на Исляма.
    Върнете се в началото Go down
    Simple
    Newbie
    Newbie
    Simple


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 49
    Location : Ссстз
    Интереси : Намиране на отговори? ;d
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.12.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 06 Май 2010, 21:51

    ЗА! Колкото и манипулиращи да са, сплотяват населението.
    Пример - Католическата църква помага, дава образование и подслон на сираци и социално слаби сeмeйства. Каквато и изгода да извлича от това, не мога да си обърна езика и да кажа, че това не е нещо хубаво. ^^
    Върнете се в началото Go down
    The Invisible
    Newbie
    Newbie
    The Invisible


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 100
    Location : Карлово
    Интереси : Rock music
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.05.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 24 Юни 2010, 22:28

    като цяло против...пълно промиване на мозъци (иначе в границите на нормалното няма лошо)
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 24 Юни 2010, 22:35

    The Invisible написа:
    границите на нормалното няма лошо
    Би ли ми обяснила какво е нормалното и кое е това нещо, за което говориш, което в съответните граници не е лошо?
    Върнете се в началото Go down
    The Invisible
    Newbie
    Newbie
    The Invisible


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 100
    Location : Карлово
    Интереси : Rock music
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.05.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyЧет 24 Юни 2010, 22:44

    Искам да кажа,че нормалното е да си вярващ,но ми е странно и неразбираемо животът ти да е изцяло отдаден на религията.
    А промиването на мозъци - говоря за сектите,които погубват живота на хората
    Върнете се в началото Go down
    Plastic head
    Newbie
    Newbie
    Plastic head


    Брой мнения : 54
    Рейтинг : 0
    Registration date : 07.02.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 00:54

    религията, в повечето си аспекти, играе ролята на капан - едни влизат вътре, примамени от възможността да се опрат на нещо, да споделят каквото им е на душа, когато си нямат никого, а други просто стоят оргоре и се възползват от попадналите в него. (:
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 21:13

    Или главата ти наистина е от пластмаса, или просто гледаш прекалено много филми, които, от своя страна, представят религията доста изкривено.
    Върнете се в началото Go down
    Plastic head
    Newbie
    Newbie
    Plastic head


    Брой мнения : 54
    Рейтинг : 0
    Registration date : 07.02.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 21:36

    е, може и пластмаса да е, но не виждам нищо добро или сплотяващо в религията, ако един народ/континент/свят иска да се сплоти, би го направил независимо от нея.
    да не говорим пък колко войни са се водили точно заради нея и колко хора са убити.
    друг факт е също, че най - големите фанатици лесно се мамят от големия брат(тоест - световните корпорации) и стават жертви на какви ли не секти и простотии.
    да, не ми допада религията, да, не искам да живея в информативно затъмнение, завладяна от малки богове, които да определят живота ми, това пластмасова ли ме прави, или?
    ако да, еми супер, на мен ми харесва този начин на живот и мислене и не смятам да го променям в друга посока, поне засега.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 21:57

    Plastic head написа:
    да, не искам да живея в информативно затъмнение, завладяна от малки богове, които да определят живота ми

    Ама разбира се, всички религии са се наговорили вкупом да затъмняват информацията и да ти пробутват малки богове, но ти не се притеснявай, огрява те пътеводната звезда на свръх информирането, G8, МВФ, Федералния Резерв и те не ти пробутват малки богове, а големички банкноти (които не струват нищо) и изобщо не управляват живота ти, не определят колко да си напълниш кошничката, колко трябва да платиш за здравето си, каква пенсия да получаваш, когато остарееш и не можеш да работиш... не, животът ти е единствено и само в твои ръце и информацията ти я изсипват направо в коритото; яж, спи, чувствай се доволна и чакай Коледа.


    Последната промяна е направена от Руто на Съб 10 Юли 2010, 09:08; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 22:22

    Plastic head написа:
    да не говорим пък колко войни са се водили точно заради нея и колко хора са убити

    Ми баш да ти кажа, че са горе-долу толкова колкото войните породени от политически/индустриални интереси.

    Религийте не пораждат война, а хората които не ги разбират.
    Върнете се в началото Go down
    CyberneticChaos
    Banned
    CyberneticChaos


    Брой мнения : 107
    Рейтинг : 0
    Registration date : 09.07.2010

    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 EmptyПет 09 Юли 2010, 23:10

    Против. Всеки има правото на избор, но не и да пропагандира това, което научава от религията си.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или Против религиите - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 6 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или Против религиите
    Върнете се в началото 
    Страница 6 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: